Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako naj živi fant?

Kako naj živi fant?

http://med.over.net/forum5/read.php?151,5763765

Še eno za fanta pomembno vprašanje, ki se nanaša na zgornjo povezavo.

Iz gornjih odgovorov sodeč vas večina meni, da se fant po tolikšnih letih ni več dolžan sekirati zaradi premoženja bivše bogataške družine.

Ampak zakaj mu je potem po vašem mnenju sokrajan takrat pred leti, ko je fanta bogataška družina zavrnila, in je on to izvedel dejal:

CITIRAM POGOVOR MED FANTOM IN NJEGOVIM SOKRAJANOM:

SOKRAJAN: Uf, sedaj se boš pa sekiral.

FANT: Zaradi česa, zaradi punce?

SOKRAJAN: Ne zarad babe, zarad dnarja.

Od kod potem po vašem mnenju fantovemu sokrajanu ideja, da bi se fant potem ko je že vsega med njimi za vedno konec še vedno moral sekirat zaradi njhovega bogastva?

Ali pa mislite, da sokrajan ni imel prav in da se fant torej ni dolžan celo življenj sekirati zaradi njihovega bogastva?

Ali pa tudi vi priznavate, da je položaj težak in da se fantu do smrti ne bo uspelo znebiti obremenitev od njihovega bogastva?

Hvala vsem za vaša mnenja.

in bolno. Da bi bil denar merilo in smisel mojega življenja, potem pa bi bila res na nizkem nivoju. Pa še to tuj denar. Za bruhat.

A ne bi ti šel raje nedeljsko delo delat, je dobro plačano, pa boš mogoče kdaj imel svoje bogastvo. Punco prebolel, denarja ne. Daj ne težit no.

Pa poišči si že strokovno pomoč no,najbolje na zaprtem oddelku!

Enostavno ne morem razumeti, da se nekdo sekira zaradi bogastva in ima travme, ker ga je bogata družina zavrnila zaradi tega ker je reven. Žal so takšni ljudje kljub bogastvu v duši prazni, zame nič vredni. Še vesela bi bila da sem jih spoznala pravi čas, ne šele potem ko je že prepozno.
Sosedova izjava je pa samo privoščljiva, saj je bil prej “fouš” kot je žal v tej naši mali državi veliko ljudi.
Vrednote življenja so drugje in sreča ni v bogastvu temveč v popolnoma drugih stvareh, v malih stvareh.

Da, sekiral se bo zaradi denarja, če ga je zanimal denar in ne deklica. Žre se lahko tudi zaradi tega, da ga niso imeli za dovolj “dobrega” in zato poskuša s študijem ali razvijanjem svojih potencialov na kakršenkoli drug način dokazati, da temu ni tako. Če pa se samo smili samemu sebi in jadikuje nad kruto usodo, ki mu v naročje ni položila kraljične s kraljestvom, bi rekla, da so imeli starši izbranke še kako prav. Verjetno je bil sovaščan, ki mu je rekel, kako se bo sekiral, enake sorte …
Pa saj mu je na MON-u že veliko ljudi reklo naj pljune v roke , se potrudi in živi lastno življenje naprej. Ali njihova beseda ne šteje?

Če hočeš biti ubog, nerazumljen in manj vreden, se vedno najde pot, da to postaneš, pa čeprav samo v svoji glavi. Me je strah, da po tej poti koraka že predolgo.

Ne, ne priznavam, da je polozaj tezak.
Meni je celotna zgodba smesna. Verjamem, da fantu ni lahko, pa vseeno se moram nasmejati njegovim bedastocam. Ker roko na srce, ta decko je res bedast.

Ce izhajam iz sebe, da se mi zgodi, da me ljubezen zavrne zaradi mojega neprimernega materialnega polozaja ali zaradi neplemenite krvi recimo, bi me sigurno en cas bolela neizpolnjena ljubezen, ampak potem gre clovek naprej in cela romanca bi mi ostala kot lep spomin, ki ga clovek lahko pripoveduje vnukom.

V tem fantu pa je toliko gneva in toliko mascevalnosti, da to ni zdravo. Naj si cim prej poisce strokovno pomoc. Resno mislim. Ce zeli imeti kaj od svojega zivljenja, naj se postima pod strokovnim vodstvom in naj neha s temi nebulozami okoli imetja bivse punce.

In zakaj se ti s tem ukvarjaš?

ali kaj pa je ta sokrajan, da bi si moral gnat njegove besede tako k srcu?????

Nič ne bo. Se je pognal v tekmo, v kateri ne more zmagat.Prej kot bo to uvidel, bolje bo zanj.

Mislim, da imaš prav, sem o tem že veliko razmišljal, zakaj takšna želja sokrajana, da bi se fant sekiral in je edina razlaga v fovšiji, ker fantu nebi privoščil vsga tistega bogastva, vendar pa nisem bil prepričan, če imam prav in si sedaj ti to razmišljanje nekako potrdila.

Enak razlog je bil verjetno tudi pri neki drugi sedaj že pokojni dekletovi sosedi, ki je fantu rekla že na začetku ko sta se z dekletom zaljubila in sta bila takorekoč še oba nezrela: “Veš te pa ne boš dobil, ker je prebogata”. Mislim, da je šlo tudi v tem primeru samo za fovšijo in hudobijo.

Fant pa takrat še ni bil dovolj zrel in si je te besede preveč vzel k srcu, tako da se je zaradi izrečenega potem še precej let sekiral.

Fant ti si se resno nekje zaciklal in zdaj se vrtiš v krogu. Spravi se k sebi, in začni živeti v sedanjosti in ne preteklosti. Se mi zdi, da uživaš v samopomilovanju in misliš da okolica nate gleda v smislu: Glej ga reveža, vse bi lahko imel, zdaj je pa navadna nula. In to mišljenje s svojim obnašanjem samo potrjuješ. Oziroma ga ustvarjaš.
Namesto da bi se vzel v roke in okolici (če ti je že tako pomembno mnenje sokrajanov) pokazal, da ti v vezi s tem dekletom denar sploh ni igral vloge in da lahko živiš brez njega – tako kot 99,99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ostalih smrtnikov, se igraš neko žrtev čeprav to sploh nisi.

Poišči si strokovno pomoč, ker sam očitno ne moreš prek tega.

Kaj mislim? Mislim, da sta ti in avtorica z nickom “spet jaz” ena in ista oseba, ki ima dosti preveč časa, ki ga porabi za to, da provocira na tem forumu.

Če pa temu ni tako, pa ti tudi jaz priporočam strokovno pomoč. Ja tebi, ne fantu.

Ali pa da bi prodal svojo hišo in se odselil v drug kraj, potem pa sedanji sokrajani(samo nekateri, večina jih je v redu) nebi mogli več name vplivati s škodoželnimi mnenji, ki so bili verjetno res le posledica fovšije.

čisti promašaj rajka!
Vidiš virituala ni reala!

Lep dan tudi tebi!

čisti promašaj rajka!
Vidiš virituala ni reala!

Lep dan tudi tebi![/quote]

Oooo, glej jo mačko, ki cvili:)) Če te to ne bi zadevalo, se sploh oglasila ne bi.

čisti promašaj rajka!
Vidiš virituala ni reala!

Lep dan tudi tebi![/quote]

Oooo, glej jo mačko, ki cvili:)) Če te to ne bi zadevalo, se sploh oglasila ne bi.[/quote]

Itaq! Ste pravi Herlocki Sholmesi!

Oooo, glej jo mačko, ki cvili:)) Če te to ne bi zadevalo, se sploh oglasila ne bi.[/quote]

Itaq! Ste pravi Herlocki Sholmesi![/quote]

Seveda, sledimo tvojemu zgledu:))))

Samo zase je to malo težko videt in priznat, kajne?:)

Mislim, da imaš prav, sem o tem že veliko razmišljal, zakaj takšna želja sokrajana, da bi se fant sekiral in je edina razlaga v fovšiji, ker fantu nebi privoščil vsga tistega bogastva, vendar pa nisem bil prepričan, če imam prav in si sedaj ti to razmišljanje nekako potrdila.

Enak razlog je bil verjetno tudi pri neki drugi sedaj že pokojni dekletovi sosedi, ki je fantu rekla že na začetku ko sta se z dekletom zaljubila in sta bila takorekoč še oba nezrela: “Veš te pa ne boš dobil, ker je prebogata”. Mislim, da je šlo tudi v tem primeru samo za fovšijo in hudobijo.

Fant pa takrat še ni bil dovolj zrel in si je te besede preveč vzel k srcu, tako da se je zaradi izrečenega potem še precej let sekiral.[/quote]

Ma kaksna hudobija in fousija! Vsi proti tebi? Grozno, a ne?

Sokrajan ti je verjetno rekel, kar je pac rekel, ker se ti je videlo, da te bolj kot dekle mami njen denar in da se bos bolj kot zaradi dekleta sekiral zaradi denarja, ki si ga nisi uspel prizenit.
Soseda pa je cisto po zdravi kmecki pameti zakljucila, da se bogati ponavadi ne zenijo z revezi.

Pojdi si malo pucat mozgane. Kar delas res ni zdravo.

Plačaj enemu drugemu sokrajanu, da mu bo rekel, da zdaj je pa že čas, da se neha sekirati tako zaradi denarja kot zaradi dekleta. Če mu besede soseda še po par letih ne gredo iz glave, očitno veliko da na to in mu bo pomagalo.

Samo najbolj smešna je pa tvoja navedba, da se je DOLŽAN sekirati. Ha ha ha. Vsa čast, res.

Ali pa da bi prodal svojo hišo in se odselil v drug kraj, potem pa sedanji sokrajani(samo nekateri, večina jih je v redu) nebi mogli več name vplivati s škodoželnimi mnenji, ki so bili verjetno res le posledica fovšije.[/quote]

Zakaj bi bili sokrajani fousljivi? Saj se fant ni prizenil v bogatijo, hehe. Kje je razlog za zavidanje? Jaz ga ne vidim. hahaha

čisti promašaj rajka!
[/quote]

Možno, ja. To, da ti in “spet jaz” nista isti osebi… V ostalem pa sem prepičana, da ni.

Tako je, priznavam. Položaj je težak. Fant se je do smrti dolžan sekirat zaradi premoženja nekoga drugega. Dolžan se je sekirat tudi zaradi premoženja arabskega šejka in Trumpa. Dolžan se je sekirat tudi, ker ni baba in dolžan se je sekirat za mir na svetu.

Ni pa se dolžan sekirat za svoje psihično zdravje. Priznavam, položaj je brezizhoden.

Ampak zakaj je temu tako?
In kolikšna mora biti premoženjska razlika med njima, da se ne smeta poročiti, oziroma kolikšna premoženjska razlika je še dopustna, da se dva še smeta poročiti?

Kakšne veze ima sokrajanovo mnenje s fantovim počutjem??? Kaj bluziš?! In komu bi se bil dolžan sekirati? Kdo ima sploh koristi od tega? Kake neumnosti to pišeš?!

Obremenitev njihovega bogastva? Kakšnih obremenitev? Do smrti? Če kmalu umre, potem se bo mogoče res do smrti ukvarjal s tem, če pa je malo pameten, pa se bo kmalu naveličal in opazil, da izgublja dragocen čas.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se mi ne da brat vsega, ampak me resno zanima, katerapa je ta familija, da ima take bajne miljone, graščine itd?:)

New Report

Close