Najdi forum

Pogovor z ljubico- DA ali NE

Pozdravljene !

Prosila bi ljubice ali prevarane da mi pomagajo pri moji odločitvi.
Namreč, pred pol leta me je mož prevaral. Prevaro je sam priznal zaradi občutka krivde. Po tem se ful trudi- vse naredi, na vsa vprašanja mi odgovori ( v zvezi z afero), ful je pozoren, pazljiv….
Na moji strani pač (še)ni popolnega zaupanja, čeprav je ta ženska pustila službo ( bila sta sodelavca) in se preselila.
Nekako sem mu to oprostila, vsaj mislim da sem.
Zadnje dni pa me vse bolj utruja misel da bi se mogla z njo pogovorit . Da bi mogla še iz njenih ust slišati kaj ji je govoril, kako jo je napeljal na sex, a ji je mogoče povedal da je doma kaj narobe…. Nevem… Imam 1000 neodgovorjenih vprašanj, ki bi jih rada slišala od nje, da jih lahko primerjam z moževimi odgovori.

Kaj menite, tiste, ki imate takšne ali podobne izkušnje, ali bi mi tak pogovor koristil ? Ali bi sploh kaj dosegla s tem ? Ali bi ona bila pripravljena se pogovarjati z menoj?
Jo ne obtožujem in ne krivim, kajti ona je samska in nima nobenih obveznosti. Če si je pač zaželela sexa z mojim možem in ga je dobila- OK dobro za njo. Krivec je on ker ima doma ženo in otroke na katere je v tem trenutku pozabil. On je tisti, ki bi moral razmišljati ali gre ali ne gre.

Najlepša hvala za vsak odgovor,

Pa res misliš, da bi slišala resnico od nje? Pomoje ne.

Kaj misliš, da jo je od njega????
Eh ste hecne:))))

Ja daj se, čimprej, če boš razrešila vse dileme….

nova
Uredništvo priporoča

Prevarana 2,

iz svojih izkušenj in iz izkušenj prevaranih ti povem, da je zelo težko, da ti bo katera ljubica ali ljubimec podal realne odgovor.

Sam sem se pogovoril z ljubimcem in takrat še s svojo ženo. Drug drugega sta ščitila. Enako je naredil kolega in rezultat je bil enak kot pri meni.

Primer 1:
Če ga bo ljubica hotela zaščititi, ga bo ščitila.

Primer 2:
Če je ljubica jezna na tvojega moža, bo povedala še več samo, da se bo maščevala možu.

Mislim, da se ne splača. Pogovori se z možem in opazuj, če se bo zlagal.

LPE

Po pol leta pa res nima smisla, sploh če nista več v isti službi in sta prekinila s stiki.

Ne obremenjuj se nazaj, ker ne moreš nič popravit, delajta na sebi, da se to ne bo ponovilo.

Mož se je zaljubil v drugo žensko in kar odkrito hodil z njo naokrog. No, predlog, da greva narazen, je prišel z moje strani, ko s to žensko sploh ni bil več skupaj (tega takrat nisem vedela). Vem, kako ji je ime, imam njeno telefonsko in bi jo rada poklicala. Ona se je ločila od moža, verjetno v upanju, da bo zaživela z mojim bivšim, pa se ni nikoli zgodilo. Rada bi ji povedala, kako ta človek v resnici funkcinira, če slučajno še žaluje za njim.
Po ločitvi sem bila v resni zvezi z nekom, ki sem ga poznala že od prej. Imela sva skupne načrte, nameravala sva se poročiti, imeti otroke, skratka, pravljica! Potem pa kar na lepem megla, da je z drugo, da je noseča in da bo z njo.
Po naključju sem izvedela, kdo je ta ženska, preko znancev sem izvedela, da je ostala sama z dojenčkom. Poklicala sem jo.
Ona je imela mojo številko, vedela je zame, pa me ni upala nikoli poklicat. Ko ga je spraševala, kdo sem jaz, ji je natresel kup laži. Živel je dvojno življenje, midve, trapi, pa sva mu pri tem nekako šli na roko. On z obilo časa, midve z obilo obveznosti, pa se mu je lepo izšlo. Meni je bil že prvi pogovor z njo še tisto zadnje potrdilo, ki sem ga potrebovala, da sem ga dokončno izbrisala iz sistema, njej pa je bil tudi v olajšanje. Vse sem ji povedala po pravici, bilo je joka, smeha, a bilo je tudi očiščenje. Njej je težje, jaz sem ga že zdavnaj prebolela, ampak ostali sva v stikih, razumem jo, lahko ji pomagam, radi se druživa. Fajn punca je.
Nisem bila namenoma ljubica, no, saj niti nisva prepričani, katera naj bi to bila. Če misliš, da ti pogovor z njo lahko prinese olajšanje, jo pokliči. Vendar se moraš zavedati, da je lahko tudi strupena kača, ki te bo gladko nadrla in te nekam poslala.
Premisli.
Pol leta ni nič, ko gre za varanje in reševanje zakona. To je isto, kot bi bilo včeraj.

Prav nobene koristi ni od pogovora z moževo ljubico!

Že tako se mučiš na 1000 načinov, ko vrtaš v moža z mogočimi in nemogočimi vprašanji (to počne vsaka prevarana žena) in hvala bogu, da ti mož sploh hoče vse pojasnjevati. Glede na to, da se trudi, da si želi skupnega življenja bodi z vprašanji o samem aktu varanja prizanesljiva, ker ničesar ne doprinesejo, kljub temu, da bi ti želela popolno analizo!
Pomembno je, da razčistita, kaj je manjkalo v vajinem odnosu. Morda pa je bilo vse OK in je šlo zgolj za moževo zaljubljenost, kar je tudi povsem človeško, če že ne moralno.

Iz izkušnje ti svetujem, da vlagaj v odnos z možem, predvsem daj času čas, da se med vama ponovno vzpostavi bližina, intimnost… zaupanje pride čez leta in še se boš soočala z ljubosumjem. Bodi pogumna, glej v prihodnost, vprašanja, ki te mučijo pa vrzi čez ramo. Verjemi, lažje ti bo! Aha, še tole. Zaupanja ne vzpostavijo moževi odgovori, pač pa njegova dejanja do tebe! Glede na opis, vama gre dobro.

Odvisno od primera do primera..odvisno kaj želiš izvedeti in predvsem zakaj želiš to izvedeti..
Govorijo marsikaj,tako kot se pretvarjo doma,se pretvarjajo tudi ljubicam-dejstvo..,edina resnica je tu da sexa z obema in da laže obema..ko voli nek izvoli(kar se zaupanja tiče)..

Se strinjam s tistimi, ki pravijo da ja. Ki so to že storili, po navadi ni bilo laži, ne vem kako je pri moških in z moškimi – se zgodi da tudi celo prijatelji postanejo in žensko odpikajo, vem pa da je pri ženskah pogost pojav, da se ženske postavijo skupaj in udarijo po tipu, ter razčistijo vse stvari.
Najslajše se je smejati na koncu, pravijo in po navadi je res temu tako!

Moja izkušnja je podobna zgornjima, je pozitivna, midve sva se slišali, s striptizeto in mi je počasi VSE povedala, brez olepšav in vsega, nakladal ji je kako je med nama vse adijo (v času ko sva zame imela najlepše obdobje ljubezni), pa konec zakona (po nekaj letih veze in po nekaj mesecih zakona) in ne vem kaj še vse, samo da jo je dobil v posteljo, potem pa jo je zavrgel, se ji več niti javljal ni in ga dalje sral z drugimi striptizetami ali prostitutkami, ter jo tako zelo prizadel in ponižal, ker ona je mislila da on to z njo resno….
Sva se enkrat tudi srečali, pač da sem videla svojo “tekmico” in pol mi sploh ni bilo jasno, kako je lahko bil z njo, ker ni bila četrtina mene ob izgledu. On pa je, ko je končno po nekem času priznal in povedal da ona ni lagala pač pa on, rekel, da mu je bila samo finta jo zastonj nažgat, da je to nek izziv.

Pokvarjena se meni ona tudi ni zdela, zakaj le, on pa tipičen nakladač fičfirič, mi je pa bilo zanimivo spoznat njegovo drugo podobo, sliko in besedičenja, ki jih do tedaj pri njem nikoli niti za možna nisem imela (npr. da je govoril in nakladal v iber), ko mi je kdaj kaj povedala o njem sem se prav zarežala in pomislila, da to sploh ni on. No ja, pa je bil in konec koncev je vse priznal.

Na koncu me varanje sploh ni bolelo, bi me verjetno še danes če bi ne govorila z njo, ker pač sem bila pri sebi pomirjena v toliko, da je imel te punce samo za poseksat in adijo, da mene itak nikoli ne bi upal pustit in da je bil samo tipičen revček ki si je bildal ego in samozavest z lažmi in seksom.

Hvala za mnenja.
Tako kot se vaši odgovori razlikujejo tako je tudi v moji glavi. Ker so bili sodelavci več let bi… nevem, iz njenih ust bi rada slišala kdaj se je vse skupaj začelo- tako nedolžno, in kaj ju je pripeljalo do tega kar sta naredila. Ker če res nimata več stikov, tako kot mož zatrjuje, bi njeni odgovori bili morda drugačni od moževih ( ali pa enaki, če se mož ne laže).
Ne vem. Ne vem. Ne vem. In to me muči vsak dan, iz dneva v dan bolj.

Jaz sem ljubico poklicala.Kljub temu,da mi mož tajil in tajil.Ljubica je najprej tajila oz.se pretvarjala,da sploh ne ve o čem govori,potem pa sem jo prosila,naj mi kot ženska ženski pove,kako stvari stojijo,da si bom znala organizirat življenje v bodoče.Povedala je,da ji je naložil,da se ločujeva (pa se takrat še nisva),iskreno je bila zaljubljena vanj in je bila šokirana,da se ji je zlagal.
Midva sva se kmalu ločila,ona pa ga je tudi zapustila,ker se ji je lagal.Moram reči,da mi je pogovor z ljubico veliko pomagal,spet sem se počutila samozavestno in se zavedala,da z menoj ni nič narobe,da krivda za razpad zakona ni na moji strani.Imela sem pač srečo,da je bila ljubica v redu ženska (po glasu mi je bila izredno simpatična in sem skoz prepričana,da če bi se srečali v drugačnih okoliščinah bi bili celo prijateljici).če pa bi bila ljubica ena k….,bi me pa lahko zatolkla do amena in mi vzela še tisto malo dostojanstva in poguma.
Tako da- to je res dvorezni meč.

Pozdravljena!
Jaz bi jo na tvojem mestu poklicala, ker sem prepričana da se je mož pošteno zlagal.
Zakaj?

1. Praviš, da se je ljubica odselila in nimata več stikov. To nakazuje na to, da je bila med njima močnejša vez, ker ga je očitno ljubila, on pa ni imel toliko jajc v hlačah, da bi te zapustil in bil z njo (klasično v vezi med ljubico in poročenim moškim.) Zato je odšla stran, ker ji je bilo prehudo. Ne pustiš službe kar tako in se za nameček še odseliš!

2. Mož ti je vse priznal. Zakaj misliš? Ne zato, ker bi imel slabo vest, temveč zato ker mu je po možnosti zagrozila, ali pa vedo že vsi sodelavci v službi in se je bal, da bo prišlo do tebe. Najhuje je to, ko vsi vedo, samo ti ne! In tle on izpade kot poštenjak, ker ti je priznal?! Halo??? Zakaj ti ni povedal, ko je prvič sexal z njo, ampak šele po pol leta oz. 100-tih občevanjih? Če bi imel res slabo vest, bi povedal TAKOJ!
Že takoj mi je bilo jasno, ko je izjavil, da je veza trajala pol leta. Kako lahko z nekom redno sexaš pol leta, pa do njega ne čutiš ničesar? Potem bi rajši z večimi spal, bi mu vsaj ego zrasel!

3. Verjemi, da te ne žre zastonj, nekaj je sigurno na tem, če nisi bila zadovoljna z moževim pojasnilom oz. imaš občutek da to ni bilo vse.
Če imam prav in je bilo res tako, jo definitivno pokliči, ker ti bo povedala po pravici in ga ne bo ščitila – verjetno ga je zasovražila – pa tudi že pol leta je od tedaj, ni razloga da bi bila še vedno besna in bi ti natrosila še dodatne laži.

Navsezadnje se pa sama odloči, ampak vedi da če je ne boš poklicala kljub temu da si to želiš, te bo dooolgo žrlo in pri tem boš samo ti trpela. Zakaj pa bi? Mar nisi že dovolj?
LP!
Ne vem, poskusi. Vem, da bi jaz to storila ker niti približno ne bi verjela svojemu kurbirskemu možu.

Če misliš z njim ostati, jo absolutno pokliči in razčisti, tako kot je rekla ena zgoraj: kot ženska z žensko. Oboroži se z obilo diplomacije, da si bosta medsebojno zaupali. Kajti – če se bo zaprla vase in ga ščitila, bo tak pogovor zate bolj škodljiv kot koristen.
Če pa razmišljaš o razhodu, pusti zadevo pri miru, saj preteklost zate sploh ne bo več pomembna.

Po moje je tudi iz njene strani bilo nekaj več kot samo sex.
Tako bi jo rada poklicala , ampak STRAH me je . Ne vem zakaj. Ne vem kaj bi rada slišala in kaj ne. V meni se mišljenja in mnenja prepletajo. Zmedena sem.
Bolj ko berem forum bolj sem prepičana da mi ni povedal vsega in da ji je natrosil kup laži in obljub, tako kot jih meni trosi zdaj.
Ko bi ga vsaj lahko dobila na laži.
Drug razlog da je ne pokličem je ta da nimam njene telefonske. On je tudi več nima v telefonu. V imeniku pa jo ne najdem.
Ko gremo kam jo iščem, če je slučajno ona tudi kje v bližini. Kot obsedena sem. Ne bi rada, ampak podzavestno začnem gledati ženske in jo iskati.

prevarana2-ne kliči je, saj boš še bolj razočarana. lahko, da sta se zmenila kaj bosta govorila v primeru ,da jo ti pokličaš. če se laže in te vara še naprej boš morala to sprejeti, saj si ne boš mogla nič pomagati. samo bolj boš še trpela ,onadva pa bosta še naprej veselo “uživala”

Odsvetujem pogovor z ljubico.

Kot prvo. Po pogovoru te lahko začne še bolj glodat, te razjedat, še bolj gnat po iskanju resnice. Naj si bo povedano resnica ali laž se ti lahko začnejo porajati nova vprašanja. Če se bo njena zgodba ujemala z njegovo boš mislila, da sta se zmenila in zarotila. Če se zgodba ne bo ujemala se boš spraševala kdo izmed njiju se laže, kdo te ima za norca…Bolj boš vrtala, slabše bo zate.

Kot drugo. Hitro se lahko znajdeš v začaranem krogu. Ker, če je prava resnica preveč kruta, se ne boš mogla spijaznit z njo, ne boš mogla verjet in boš iskala bolj prijazno resnico. Če je resnica preveč lepa pa zopet ne boš mogla verjet in boš iskala drugo resnico. Če bo povedano sploh resnica. Bolj ko mešaš drek, bolj smrdi.

Kot tretje. Ne poznaš ženske, ne veš kako bo odreagirala, kaj bo rekla. Hočem ti povedati, da te lahko njene besede še bolj prizadenejo, te potolčejo, te zabijejo do nafte. Ker ne veš kaj se je dogajalo med njima, kako globoka je bila zveza, kakšne so bile obljube, pričakovanja… Če je bilo več kot si pripravljena verejeti, če je zalogaj veliko večji kot si pripravljena pogoltnat se ti lahko lahko oring zatakne. Ker ne veš kaj ji natvezil tvoj mož je čisto možno, da te celo sovraži in se v želji po maščevanjul še kaj zlaže. Lahko se ti začne želodec obračat ob tem kaj je tvoj mož sposoben naredit, izjavit, zanikat zamolčat…

Kot četrto. Tudi, če je pripravljena s teboj prijateljsko pokramljat nikoli ne boš vedela ali bodo njene besed laž ali resnica. In mimogrede se lahko znajdeš pri točki ena in točki dve.

In nazadnje. Čisto možno je, da se ne znajdeš v nobeni izmed zgoraj naštetih točk. Možno je, da zapadeš v zelo majhen odstotek ljudi, ki so našli resnico, se z njo zadovoljili in mirno živeli naprej.

Kakor koli se odločiš ti želim veliko sreče in predvsem miru.
Srečno.

plus.minus
točno to mi gre po glavi. Ko sem brala tvoje besede je kot da bi poslušala sebe in svoja razmišljanja- dva vražička, ki se tepeta.
Mislim, da jo ne bom zvala. Prvo ker nimam njene telefonske, drugo ker če se mi je mož karkoli zlagal, oziroma ni povedal naj njega žere.
Če se pa kje z njo slučajno srečava bom mogoče drugač razmišljala. Pri pogovoru v živo lahko vidiš reakcijo in govorico telesa, sploh pa če ni pripravljena vnaprej za pogovor. Če bo pa še mož zraven bo še lepše.

Prevarana, kaj pa boš naredila zase in za svoj mir?

ločevalka,
nevem. v tem je problem. Žere me vsak dan bolj. Karkoli naredim je lahko narobe in negativno zame.( lahko pa tudi ne).

Sama imam tako izkušnjo – sem poklicala. Vem, da je bilo to izpod časti, neracionalno, nesmiselno itd. ampak meni je pomagalo. V moji glavi je ta prevara dobivala vedno večje mesto, razmišljala sem neracionalno, ta ženska je postala nekašen misterij, ki mi je spremenil življenje.
Po klicu je ta ista “usodna” ženska postala v mojih očeh zmedena kura, moj mož pa budalo.
Takoj po pogovoru sem bila kot odrešena. Rekla sem možu naj se spravita skupaj, ker bosta odličen par – eden bolj spletkarski od drugega.
No končalo se je drugače ampak povedati sem hotela, da najhujša je naša domišljija, strah pred neznanim. Takoj ko se soočimo s svojimi strahovi se razblinjo.

New Report

Close