Najdi forum

kako uravnavati telesno težo

Spoštovani, stara sem 48 let in po operaciji žolčnih kamnov sem pridobila na teži kljub selektivni prehrani. Redno zajtrkujem polnozrnate kosmiče, za malico sadje, kosilo imam v službi, popoldne pa ponovno sadje in probiotičen jogurt. Veliko se gibljem na svežem zraku, vendar se mi je obseg trebuha povečal. Uživam tudi Asentro in KT Yarina, ker sem pred 4 leti imela hormonsko pogojene težave.
Kaj mi svetujete?
LP

Pozdravljeni!

Hormonske spremembe prav tako vplivajo na telesno težo pri ženskah. Padec estrogena namreč povzroči padec telesne stopnje izgorevanja (hitrost presnove), kar pomeni, da bi dejansko morali jesti manj, da bi vzdrževali telesno težo. Prav tako je upad telesne stopnje povezan s stresnim doživljanjem in konec koncev z leti. Odrasli z leti pridobijo na teži, čeprav dejansko jedo manj kot prej.

Pri uravnavanju telesne teže je pomembno ne samo kaj jeste, ampak kdaj tekom dneva jeste. Važno je, da zagotavljamo telesu dovolj energije tekom dneva, hkrati pa z vzdrževanjem pravilnih časovnih razmakov preprečimo kopičenje maščobe. Poleg pravilnih časovnih razmikov je potrebno upoštevati tudi čas izgorevanja določenega živila (maščoba izgoreva do 6 ur, proteini do 4 in OH nekje do 2 ur). Lastno dieto z izgorevanjem si lahko oblikujete s pomočjo knjige Dieta z izgorevanjem ().

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

New Report

Close