Starševski čvek

OPOZORILO-SMS sporočilo s prošnjo za polnjenje računa HALO-možna prevara!

Default avatar
Posredujem vam informacijo, da če slučajno prejmete spodnje SMS sporočilo ali podoben tekst na svoj GSM telefon, da raje ne pošiljajte ničesar, niti SMS-ate nazaj ničesar preden ne preverite, tudi če bo morda poslano s kakšne vam znane ševilke, ker gre očitno za prevaro:

TEKST:
Zelim te poklicati, a te zaradi prenizkega stanja ne morem. Poklici me ali napolni moj racun HALO s kljucno besedo Polni Znesek Moja številka in poslji na 448.

Jaz sem to sporočilo dobila z meni znane številke, ker se mi je zdelo to čudno, sem preverila s to znano osebo, ki uporablja to številko in mi je zatrdila da ZAGOTOVO (!!) ni poslala nobenega SMS-a na mojo številko s to vsebino!
Default avatar
Lahko, da se je zmotila.
To storitev pri nas redno uporabljamo in do sedaj še nikoli ni bilo nobenih problemov.
Default avatar
Če imaš skoraj prazen račun na Simobil Halo je možno poslati tako sporočilo "v sili".....

Jaz na to številko (448) vedno polnim hčerkin telefon. Nobenih težav, da potrkam. nock!nock!
Default avatar
[quote=""jaz pa""]
Lahko, da se je zmotila.
To storitev pri nas redno uporabljamo in do sedaj še nikoli ni bilo nobenih problemov.[/quote]

Se ni zmotila, sva šli gledat zgodovino poslanih SMS-ov 10 minut zatem, pa ni brisala... Vem pa tudi, da se mi ni zlagala, ker je bližnja sorodnica in vem, da se ni zmislila ali zlagala....
Default avatar
Kaj pa iz Mobitela- naj napolnimo račun ali pokličemo? Kje dobijo naše tel. št.?
Default avatar
Daj ne paničari no, lepo te prosim! To ni nobena prevara. Gre za to kar je zapisano v zgornjem linku.
Default avatar
[quote=""ne širi panike brez podlage!""]
http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c ... id=package

Ne vem če bo link deloval, vendar na Simobilovi strani lepo piše. Torej kolegica te je nahecala....[/quote]

Kje pa ti vidiš napisano v mojem sporočilu besedo kolegica?

Glej, jaz bom verjela svoji bližnji sorodnici, ti pa svoji interpretaciji, prav? Verjamem ji, da se ni tudi zmotila...Za take, kot si ti in ki pišejo take odgovore, bi bilo bolje, če bi temo preskočili....Ampak kaj, ko se po tipično slovensko nekateri ne znajo(te) vzdržat neumestih komentarjev!

Pa lep dan
Default avatar
Tudi jaz sem dobila prejšnji teden eno takšno vsebino po sms .
Default avatar
12.40 je napisal/a:
12.40,

Hvala za tvoje sporocilo !
Default avatar
Avtorica je napisala, da oseba NI POSLALA tega SMS-a. Torej??? Res je besedilo identično, ampak, če sorodnica al karkoli že je pravi, da ni poslala je lahko nekaj narobe. Mogoče pa jaz narobe razumem ...
Default avatar
POZOR-POZOR! je napisal/a:
Kje pa ti vidiš napisano v mojem sporočilu besedo kolegica?

Glej, jaz bom verjela svoji bližnji sorodnici, ti pa svoji interpretaciji, prav? Verjamem ji, da se ni tudi zmotila...Za take, kot si ti in ki pišejo take odgovore, bi bilo bolje, če bi temo preskočili....Ampak kaj, ko se po tipično slovensko nekateri ne znajo(te) vzdržat neumestih komentarjev!

Pa lep dan[/quote]
:)
to sporočilo je avtomatsko generirano na podlagi prošnje, ki jo pošlješ simobilu. če bi ga upoštevala, bi tvoja "bližnja sorodnica" pač profitirala, tako pa ga nisi upoštevala. 100% ga od simobila nisi dobila na podlagi natega od ene xy osebe, ampak na podlagi prošnje, ki so jo dobili s te številke.
Garantirano.
Default avatar
nadine je napisal/a:
:)
to sporočilo je avtomatsko generirano na podlagi prošnje, ki jo pošlješ simobilu. če bi ga upoštevala, bi tvoja "bližnja sorodnica" pač profitirala, tako pa ga nisi upoštevala. 100% ga od simobila nisi dobila na podlagi natega od ene xy osebe, ampak na podlagi prošnje, ki so jo dobili s te številke.
Garantirano.[/quote]

Hmmm, še dodatna zanimivost....jaz uporabljam storitve operaterja Mobitel. Dobim torej bonus od konkurence, ki ga nisem izkoristila ?!?
Default avatar

Koda: Izberi vse

Hmmm, še dodatna zanimivost....jaz uporabljam storitve operaterja Mobitel. Dobim torej bonus od konkurence, ki ga nisem izkoristila ?!?

no, tega, da nisi pri simobilu, do prej nisi napisala. tvoja sorodnica je pač pri tem brcnila v prazno, ker ji ne bi mogla napolniti računa. definitivno pa ti ni simobil poslal sms-ja v imenu kogarkoli drugega, kot pa točno te omenjene osebe.
Default avatar
Javita simobilu, pa bo vse jasno - oni lahko izsledijo, od kod ta sms oz. ali je bil ali ni bil poslan z njene številke.
Default avatar
ločevalka je napisal/a:
za tole pa prijateljica zagotovo ne bo!!
Default avatar
tudi jaz sem dobila 3 zaporedne sms- e za polnjenje, čeprav jih oseba ni poslala. Preverjeno. Nisva pa raziskovali naprej, jaz se4m jih na žalost tudi brisala.
Ne vem kako lahko s takšno gotovostjo trdite nekaj nasprotnega...