Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemnica

najemnica

Pozdravljene!

Najemodajalka mi je prejšnji mesec poslala odstop od najemne pogodbe. Pogodbo imave sklenjeno pri notarju.
Naslednji teden se ta odpovedni rok izteče, z majhno hčerko sve sami, nimave kam, ne najdeve nobenega stanovanja, pa po pravici povedano, tudi denarja nimave. Najemodajalka ima v hrambi varščino za tri najemnine, tako da sem res suha. Pogodba je sklenjena za eno leto, ker pa sem po 7 mesecih rekla, da je stanovanje vlažno in da je plesnivo vse, mi je prekinila pogodbo predčasno. Vso opremo v stanovanju sem kupila, pobelila preden sem se vselila, uredila zidne obloge (opaž), znižala strope, montirala rolete, gospa pa noče nič slišat o teh stroških. Kaj naj storim????? Na koncu sem z živci….

Vprašanje: Ali me lahko najemodajalka “vrže” iz stanovanja, čeprav ve, da z majhnim otrokom nimam kam in da dokler mi ona ne vrne varščine nimam ničesar???

Samo nasvete bi prosila, kaj lahko storim.

Samo predlagam: varna hiša.

Varščino ti mora vrniti, če nisi nič poškodovala in kot pišeš si ji stanovanje še uredila.
Se pravi varščino dobiš nazaj.
Lep sončen dan.

Čakaj – a ni varna hiša zatočišče za žrtve nasilja?

Gornjega primera ne razumem – kako pa plačuješ najemnino sedaj, če praviš, da nimaš denarja?

(Sporazumno) vlaganje v najemni objekt se mora pisno evidentirati in podpisati, najemnina bi se morala potem zmanjšati za vloženi delež.

Vem, da je problem denar, vendar verjetno obsataja tudi brezplačna pravna pomoč. Če bi se meni kaj takega zgodilo bi sigurno poiskala pomoč. Morda se najde kakšen pravnik tudi tukaj na forumu. Saj po mojem je zakon ni na strani najemodajalke. Bi morala dokazati, da sta vidve kaj zgrešili( npr. neplačevanje najemnine itd), da lahko kar tako prekine pogodbo, če je sklenjena za eno leto. Po moje samo poskuša.
Morda zna kdo konkretno povedati kaj ji reči, da bo odnehala. Saj je v bistvu ona dolžna vama kar precej in tudi če bi se strinjala da gresta takoj ven, bi morala dati prej denar. Še preden kaj takega zahteva. Da ne govorimo o popravilih, vendar če jih ni v pogodbi, potem je pač bil strošek ki ga noben ne bo povrnil. Žal.

Aktivno se loti iskanja novega stanovanja ! Nučila si se, da se vlaganje v tuje stanovanje ne izplača. Kakkorkoli se boste že dogovorili glede povračila vložka vlaganja . Vse je odvisno od pogodbe, če piše, da lahko vlagaš samo z njenim pisnim privoljenjem, potem se lahko obrišeš pod nosom, če tega nimaš. Govorim iz lastnih izkušenj. Moj najemnik je na novo položil ploščice, brez da bi me vprašal. Potem je hotel, da mu jih plačam. Japajade, grde sive ploščice, amatersko položene. Je moral potem na laste stroške spravit kopalnico v prvotno stanje. Itak, da ni, je raje spokal. Ampak meni je ostala ogabna kopalnica, ki me bo stala pameti, da jo preuredim. Torej, ne jamrat, spravi se dodatno delat, PA NE VLAGAJ V TUJE STANOVANJE.

Samo še tole ; nimavE kam, ne najdevE,……ne muči naše uboge slovenščine, prosim! Že tako je na robu izumrtja. Takele cvetke jo bodo potolkle.

Če imaš račune od materiala in mojstrov, to po moje lahko uveljavljaš kot vlaganje v nepremičnino. Preberi si zakon o oddajanju nepremičnin, tam piše čisto vse. In boš videla, da imate najemniki precej več pravic, kot si predstavljate. Sicer pa lepo pobrskaj po netu tudi za brezplačno pravno pomoč in tej gospe povej, da se od zdaj naprej pogovarja s tvojim odvetnikom – boš videla reakcijo potem.

Nisi pa verjetno pomislil, da na ta način brani pred izumrtjem kakšno narečno značilnost?!

Ne glede na podpisano pogodbo, te ne more vreči iz stanovanja, tudi, če pride z 3 gorilami na vrata. Ne vem sicer kakšno pogodbo imaš podpisano, vendar, če nimaš kam,ostani v stanovanju,ker te mora sodno izseliti,kar pomeni, da mora vložiti zahtevo na pristojnem sodišču,ki izda odločbo, na katero se ti ( lahko) pritožiš in to traja,…..Pritožiš se lahko zaradi vlaganj v stanovanje, pozanimaj se, če je prijavila svoje prihodke na Davčni urad ( to ji lahko omeniš – ko bo ugotovila, da bo morala plačati davek ( po vsej verjetnosti), bo verjetno bolj pripravljena na razgovor.
Skratka, nisi v tako brezizhodni situaciji, le veliko živcev in poguma boš potrebovala.

DKR; tole tvoje razmišljanje je pa čisto mimo. Nasvet, da kar bodi notri in čakaj na odločbo sodišča. Halo!. Ni čudno, da je toliko praznih stanovanj, ker se lastniki stanovanj ne odločijo za oddajo, ravno zaradi takih.

Punca je total v dreku, ti pa ji držiš še levite iz slovenščine. Še posebno, ko imaš sama polno napak v svojem postu.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Punca je total v dreku, ti pa ji držiš še levite iz slovenščine. Še posebno, ko imaš sama polno napak v svojem postu.[/quote]

Ma res, tele poblaznele wannabe slavistke so res že prav odurne. Naj se grejo pucat in si ego futrat kam drugam!

Za spraševalko: ne more te kar tako vreči ven! Imaš kak odpovedni rok v pogodbi? Kar čez noč tole pač NE GRE! Zato ji mirno reci, da si boš v doglednem času poiskala novo stanovanje in da toliko bo pač morala počakati.

Brez sodnega naloga nima kaj delati v tvojem stanovanju, kaj šele te metati na cesti, tako da se le postavi zase. In seveda – začni TAKOJ iskati novo stanovanje, da se pač res lahko čimprej odseliš.

Mogoče ne varna hiša, MAterinski dom, pa bi prišel v poštev. Iz katerega konca Slovenije pa si?

Pogodba sklenjena za določen čas preneha s časom za katerega je bila sklenjena. Pogodbe se ne more odpovedati enostransko razen v primeru, da najemnik huje krši določila iz pogodbe, kot npr.neplačevanje stroškov, najemnine, poškoduje tujo lastnino…..pa še to je treba dokazati.
Na noben način te ne more vršti ven, ampak vsseno predlagam, da si iščeš drugo stanovanje, saj v taki napetosti in sovražnosti ni lahko živeti.

Punca je total v dreku, ti pa ji držiš še levite iz slovenščine. Še posebno, ko imaš sama polno napak v svojem postu.[/quote]

Eno je tipkarska napaka, drugo je uporaba poljudne fraze” japajade”, tretje je pa mrcvarjenje dvojine. Narečje ”gor al pa dol”, oči bolijo pri branju ” sve šle, greve, piševe, pojeve, ..”.

Punca je total v dreku, ti pa ji držiš še levite iz slovenščine. Še posebno, ko imaš sama polno napak v svojem postu.[/quote]

Eno je tipkarska napaka, drugo je uporaba poljudne fraze” japajade”, tretje je pa mrcvarjenje dvojine. Narečje ”gor al pa dol”, oči bolijo pri branju ” sve šle, greve, piševe, pojeve, ..”.[/quote]

Tukaj, ob tem veliko večjem problemu tudi jaz ne razumem ljudi, ki jim to pade v oči. Čeprav imam samo OŠ, mislim da vsaj približno obvladam naš jezik, pa vendar, morda ravno zato avtomatsko preberem pravilno. Šele po opozorilu “slavistke” vidim napako. Pa saj ni pomembno kako je napisano, pomembna je vsebina…

A stanovanje je že kar njeno? Neverjetno…

A stanovanje je že kar njeno? Neverjetno…[/quote]

Ah jej, spet omejene cvetke, brez sposobnosti dojemanja česarkoli. Jasno se ve, kaj je mišljeno v zgornjem stavku.

Ko se takole spravljate na take bedarije, kažete samo svojo zahojenost in retardiranost, nič drugega.

Dej si snemi plašnice z oči in malo okrog sebe poglej, ti bo bolje v življenju. Morda si pa res samo tako neumna, da ne vidiš mimo tega, kar je konkretno s črkami zapisano.

LAstnica ti mora najti primerno stanovanje za enako ali podobno najemnino in pogoje.

Za prisilno izterjavo pa traja cca 2 – 3 mesece, da te resnično ven vržejo, s tem, da jo lahko prehitiš in sama vložič tožbo.

A stanovanje je že kar njeno? Neverjetno…[/quote]

Ah jej, spet omejene cvetke, brez sposobnosti dojemanja česarkoli. Jasno se ve, kaj je mišljeno v zgornjem stavku.

Ko se takole spravljate na take bedarije, kažete samo svojo zahojenost in retardiranost, nič drugega.

Dej si snemi plašnice z oči in malo okrog sebe poglej, ti bo bolje v življenju. Morda si pa res samo tako neumna, da ne vidiš mimo tega, kar je konkretno s črkami zapisano.[/quote]

No vidiš, ravno taki pametnjakovilćči, ki vse vedo kaj drugi mislijo , so najboljši za mešanje tistega kar pride iz zadnjice.

Nihče se pa ni vprašal, kaj je razlog odopovedi ali kaj podobnega. Če bi bila zadeva tako enostranska, bi gospa z otrokom že zdavnaj bila pri odvetniku ne pa iskala tik pred potekom nasvete na forumu…

Gospa z otrokom je že zdavnaj pri advokatu, le da se gospa najemodajalka ne strinja z zahtevami mojega advokata.

Če sem spet uporabila napačne sklanjatve in izraze, se že vnaprej opravičujem vsem slavistom in slavistkam na tem forumu.

Vsem ostalim, ki so mi vlili malce pozitivne energije se pa najlepše zahvaljujem!

Lep pozdrav!

Ah jej, spet omejene cvetke, brez sposobnosti dojemanja česarkoli. Jasno se ve, kaj je mišljeno v zgornjem stavku.

Ko se takole spravljate na take bedarije, kažete samo svojo zahojenost in retardiranost, nič drugega.

Dej si snemi plašnice z oči in malo okrog sebe poglej, ti bo bolje v življenju. Morda si pa res samo tako neumna, da ne vidiš mimo tega, kar je konkretno s črkami zapisano.[/quote]

No vidiš, ravno taki pametnjakovilćči, ki vse vedo kaj drugi mislijo , so najboljši za mešanje tistega kar pride iz zadnjice.

Nihče se pa ni vprašal, kaj je razlog odopovedi ali kaj podobnega. Če bi bila zadeva tako enostranska, bi gospa z otrokom že zdavnaj bila pri odvetniku ne pa iskala tik pred potekom nasvete na forumu…[/quote]
Ma dej, ne nakladaj. Tudi ti nisi vprašala, kaj je razlog odpovedi, ker te v resnici ne zanima, ampak hočeš samo bevskat.

In še enkrat: ali si neumna, ker ne znaš videti pointa (jasno, da z “njeno stanovanje” ni bilo mišljeno, da je ona lastnica, ampak da gapač v tem trenutku uporablja – in to je jasno vsakomur, ki ni popoln in totalen bedak!) ali pa si neumna, ker se ti sploh ljubi tako debilno zadevo uporabljati, da se tule na forumu prepucvaš.

V obeh primerih: smiliš se mi.

Ančabanča – ne oziraj se na idiote, ki težijo s slovnico, ker to pomeni samo to, da česa pametnejšega nimajo za povedat. Držim pesti zate! Vseeno pa poišči drugo stanovanje čimprej, ker slej ko prej boš morala oditi.

Seveda me ne zanima razlog odpovedi, ker je jasno, da je vse skupaj provokacija. Očitno je vse skupaj naperjeno proti materam z otroci in na podlagi te teme bodo najemodajalci še bolj bežali od njih.

Odlično, pomembno je, da sedaj gospa z otrokom preveri na vseh čvek-forumih, da bo lahko potem razložila obema advokatoma kako in kaj….hahaha.

Hm, tole je malo čudno vse skupaj: najemnik je sam, brez predhodnega pisnega soglasja lastnice, posegal v stanovanje.
Lastnica si je sicer zadržala varščino (ki jo konec koncev lahko zadrži, če ugotovi, da stanovanje ni v dogovorjenem stanju), zanima me pa, zakaj odstopa od najemne pogodbe.

Morda najemnik ne plačuje računov? (Zgoraj piše, da nima denarja za plačilo stanovanja – kako potem stanovanje plačuje zdaj?)
Morda zaradi nedovoljenih posegov v stanovanje?

Naprej berem, da je najemnik najel advokata – v bran pred izselitvijo – ki je lastnici postavil pogoje, s katerimi se lastnica ne strinja.
Za kakšne pogoje pa gre?
Lahko napišeš več?

Ker samovoljno poseganje v stanovanje dejansko je eden od razlogov za odpoved najemne pogodbe.
In najemnik mora stanovanje zapustiti do konca odpovednega roka, ko se mu – ali pa tudi ne, če gre za velik poseg – varščina vrne.

New Report

Close