Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolecine in zatekanje sklepov na rokah in nogah

Bolecine in zatekanje sklepov na rokah in nogah

Pozdravljeni!
Stara sem 22 let in imam mocne bolecine v sklepih na rokah in nogah, ki so posebej mocne zjutraj in ponoci. Cutim, da se mi v prstih nabira voda, ker ne morem normalno stisniti pesti. Trenutno sem v Spaniji na izmenjavi studentov do januarja in se ne morem posvetovati s svojo zdravnico, tukajsnji zdravnik me je odslovil. V enem tednu so se bolecine razsirile tudi na misice, bezgavke in zatekanje ter bolecine v stopalih, zaradi tega se tezko gibam in hodim. Zvecer ponavadi dobim tudi vrocino. Prosim za nasvet. Ze vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor. Lp

Pozdravljeni ,
sodec po vasem opisu je to dogajanje , ki ustreza nekem splosnem vnetju kot so akutne viroze ,bakterijske infekcije ali obnovitev oz. akutizacija kake kronicne vnetne bolezni.Svetujem nujen pregled pri splosnem zdravniku.Sporocite kako se to dogaja naprej.

Mensur Salihovic dr med

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Zahvaljujem se Vam za odgovor. Danes zjutraj sem sla v laboratorij, na odvzem krvi in vode. Rezultati izvidov naj bi bili sele cez en teden. Pocutje se ni izboljsalo. Prste na rokah imam se vedno otecene, ce sem prevec na nogah mi stopala zvecer otecejo tako mocno, da ne morem hoditi, prav tako imam bolecine v nogah in bokih, se vedno se otezeno gibam. Na odvzemu krvi so mi rekli, da imam nabrekle zile.Tukajsnji zdravnik mi je do nadaljnega predpisal: ibuprofeno cinfa 600 mg, ki ga moram jemati na vsakih 8 ur.
Ali je to posledica vnetja, infekcije, problemov s scitnico? Lp

nova
Uredništvo priporoča

Težko razumem , da rabijo toliko časa za rutinske laboratorijske izvide.Ali gre za kakšne posebne teste?
niste mi povedali koliko vročino namerite ,ali kašljate ali težko dihate ,ali težje dihate v ležečem položaju , ali se hitreje utrudite kot prej , ali se potite , ali srce hitreje utripa , ali so menstruacije redne ?Ali so otekline prisotne že zjutraj itn?Skrbi me ker ste tako daleč od doma in vse skupaj se mi zdi kot , da bi zamujali .Če mislite , da sem vam v pomoč , pišite in se zavedajte , da je to svetovanje nekoga , ki je strokovnjak za bolečino.
Lep pozdrav ,
Mensur Salihović dr med

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

V bolnici so ugotovili, da imam sistemski lupus eritematozus (SLE)- To je kronicna avtoimunska bolezen, ki lahko prizadene razlicne organe v telesu, predvsem kožo, sklepe, krvne celice in ledvice. Traja dolgo casa. Bolezen je avtoimunska, kar pomeni, da imunski sistem, ki nas normalno varuje pred bakterijami in virusi, napade telesu lastna tkiva.
Ime sistemski lupus eritematozus izvira iz zacetka 20. stoletja. Sistemski pomeni, da so lahko prizadeti številni organi v telesu.

Hvala , da ste mi povedala .Sistemski lupus eritematosus je lahko zelo resna bolezen in zahteva ustrezen strokoven nadzor.
Še preverite doma ,
Lep pozdrav ,
Mensur Salihović dr med

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Pozdravljeni,

odlocila sem se, da vam pisem v upanju, da bi mi pomagali razresiti problem, ki me tare že kar nekaj časa. Avgusta sem opazila, da so mi otekli komolci in spodnji deli rok. Ker sem mesec dni jemala paroxat za zdravljenje panične motnje, so zdravniki sklepali, da je to od stranskih učinkov zdravil. Stanje se je počasi slabšalo, kljub temu, da mi je psihiater 2x zamenjal zdravila. Vmes sem hodila tudi na akopunkturo, ki mi je pomagala. Pred 2 mesecema sem prekinila zdravljenje z antidepresivi in prva 2 tedna po prekinitvi jemanja zdravil se je stanje izboljševalo, nakar se je spet močno poslabšalo. Splošna zdravnica je sumila, da se mi to dogaja zaradi problemov z limfo, zato sem začela s strogo dieto. Jem neslano hrano, veliko sadja in zelenjave, pijem koprivni čaj. Poleg tega hodim v savno in v bazen, a situacija se še ni izboljšala. Bolečine v rokah se krepijo in postajajo zelo nadležne.
Laboratorijski izvidi so pokazali, da je z mano vse ok, a temu, žal, vendarle ni tako.

Vnaprej hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
bolečine v sklepih in zatečenost udov so pogosto znamenje motene drenaže limfe ali venske krvi in včasih tudi kakšne sistemske bolezni v svojih začetkih ali pozneje.Zaradi tega menim , da bi pomagala dodatna diagnostika mogoče UZ ožilja in/ali trebušne votline in seveda detailen klinični pregled.Šele na to se je smiselno pogovarjati le o bolečinah.V tej vmesni fazi lahko jemljete analgetike skladno navodilom zdravnika.
lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

New Report

Close