Najdi forum

Živjo

Že nekaj dni se sprašujem kako je možno, da oseba, ki je skoraj 100 % optimist, čez noč postane živi pesimist.

Kako prit spet nazaj na tiste tire optimizma – prosim za kakšn recept, ker sem čist v k…..

hvala

Najdi v tem K…kaj dobrega, kaj bi šele bilo če bi bila v R.. in tako postaneš optimist.

Recepta preprosto ni, vedno pa si rečeš, lahko bi bilo še slabše,

primož

En sam vesel dogodek, ki daje upanje je ponavadi dovolj, da si spet na stari poti. Vsaj pri meni.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, se zgodi, da se cloveku naenkrat vse sesuje pred ocmi. Moj nasvet je, da se vsedes dol, si najprej priznas, da to kar si izgubila (ali kar te je potrlo, ne vem) boli, potem pa pogledas na vse lepe stvari, ki so ti se “ostale” – ne vem, prijatelji, soncek na nebu, gres na primer do Pirana in gledas soncni zahod, peljes psa na sprehod, poklices nekoga, ki bi ga rada osrecila… To slednje glih meni najbolj pomaga, ce sem zalosten. Naredim kaj dobrega, kar drugi ne pricakuje glih, in pol sem se jaz vesel. In optimizem se pocasi vrne.

Najboljsi nasvet, ki pa ti ga lahko dam s tem v zvezi je, da ne skrivaj custev (dobrih IN slabih) sama pred sabo!!!

LP

Matej

ta prehod je dolg. saj če hočeš zavedno se spremenit.
itak sm totaln pesimist in nč ne kaže da se bo moja možganska kemija kej kmal spremenila

tole se pa da zelo hitro —- -(((

Kar tako že nisi ratala pesimist. Vedno je neki razlog. Ko bi vedeli zakaj se ti je to zgodilo bi bilo lažkje svetovat.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close