Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Otekle veke

Otekle veke

Spoštovani!

Moja enoletna hčerka je bila v četrtek cepljena OMR. V noči iz sobote na nedeljo ni spala, zdelo se nam je , da ima zamašen nosek, vendar smo le malo spravili iz njega. Bila je sitna, vročina ni imela. Včeraj čez dan je imela T 37-37,5. Pri kosilu ni mogla požirat in je kašljala. Dala sem ji 2,5 ml prospana in stanje se je takoj popravilo. Kar nas pa najbolj skrbi je to, da so ji popoldne otekle veke, postale so roza barve. Otečeno ni pretirano, recimo tako, kot po močnem in dalj časa trajajočem joku. Oči drugače niso spremenjene, izcedka ni, tudi kakega srbenja ne. Ali je možno, da je to kaka alergija na cepivo, hrano. Ali je možno, da so bile bolečine v grlu, kašelj tudi znak kakega otekanja (čeprav je po Prospanu prenehalo, kar v primeru otekanja najbrž ne bi)?? Danes zjutraj so bile veke tudi rahlo otečene, malo je kašljala, jeziček je rahlo bel. V vrtec je normalno šla?

Kaj mi svetujete?

Hvala za vaš čas in odgovor!

To najverjetneje niso alergijski znaki. Otroka opazujte, sprmljajte njegovo počutje. Nekako 7. dan po cepljenju je možna vročina, nato pa še izpuščaj.
Če bi bilo karkoli nenavadnega, pokličite otrokovo pediatrinjo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close