Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je prokurist?

Kdo je prokurist?

Punce, fantje,

prosim, če mi poveste, kdo je prokurist in kaj dela.

Hvala!!!

N.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=prokurist&hs=1

prokurist je v bistvu isto, kot direktor, le da ne more:
– prodajati nepremičnin podjetja
– obremeniti nepremičnin podjetja

po zakonu

Seveda pa se lahko v praksi pooblastila prokuristu še zožijo.

…isto kot direktor. Pooblaščenec bi mu lahko rekli.

Jaz sem prokurist podjetja, lahko delam vse, kot direktor, in kot je rekla nadine, ne morem prodati nepremičnin podjetja, ali vzeti hipotekarni kredit na nepremičnine.
So me pa dali kot prokurista, ker je direktor v tujini in je bil zmeraj problem s podpisovanjem pooblaščene osebe.

Mene pa zanima kako se prokurist podpisuje na račune in ostale dokumente.
npr. – Jože Novak – ali – za Jože Novak –

Hvala.

zakaj pa bi podpisoval ZA?
Saj pa ima vsa pooblastila, da lastnoročno podpisuje

Nič ZA. Prokurist je pooblaščena oseba, zaveden je tudi v IPRS, tako da kamor koli sem šla, sem pokazala osebni dokument, oni so preverili na internetu, če sem vpisana v sodni register in to je bilo to.

A se ni prokuristu včasih reklo ˝kooperant˝? Vsaj, ko smo mi firmo delali je notarka tako rekla in nas ves čas popravljala, da smo prokuristi in ne kooperanti (trije lastniki ene firme).

Ne vem, kako je s tem, ampak prokurist ni lastnik firme, ni niti direktor. Je samo pooblaščena oseba, ki ima vsa pooblastila kot direktor, le tistih dveh zgoraj omenjenih ne.


kooperant je samo tujka za poslovnega partnerja in nič drugega.

Mene pa zanima kje bi lahko dobili kakega prokurista za odprtje turistične agencije, ker je to kao pogoj da jo odpremo če nimamo sami 3leta delovnih izkušenj v turističnih agencijah. Ali kdo mogoče ve kako je glede tega? Full hvala

Zanima me kako se znebim prokurista v svojem podjetju s.p. in ce rabim njegov podpis za izbris iz sojega podjetja.

L.P.

New Report

Close