Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Polnočni klub – regresija

Polnočni klub – regresija

Gledam Polnočni klub o regresiji, se mi zdi zanimivo… a je kdo med vami že bil?

In pri kom, kakšne izkušnje ste imeli s tem, dobre, slabe? Koliko pa to stane, približno?

Hvala za odgovore!

Mene te zadeve zelo zanimajo, me je pa minilo, ko poslušam tega dr. Andreja kaj je že. Kvazi o tipih, ki si predstavljajo, da so Napoleoni ipd., češ, da se s takimi ne sme delat regresije. To je tako prežvečene fora, da sem ugotovila, da je tip totalen amater in nakladač. Tema me pa zanima, ja. Bi si želela malo več strokovnosti.

To, da se psihotični bolniki (shozofreniki itd.) ne smejo dati hipnotizirat itd., je že dolgo znano dejstvo, to ni zraslo na zelniku tega dr. Ti bolniki namrče že tako imajo dovolj problemov s sabo in svojo psiho, tako da so zadnje, kar potrebujejo, taka intenzivna izkustva… to bi bilo zanje nevarno, saj bi lahko še bolj izgubili stik z realnostjo. Ne vem, česa tu ne razumeš…?

Ah, no, ljuba duša. Pač ta formulacija – tip, ki se ima za Napoleona – me je zmotila. Potegnjena iz ameriških filmov. Zrel psihiater ne bi nikoli uporabil te fore.

Grem spat, ampak bolj, kot poslušam to debato, bolj se odmikam od verovanja v reinkarnacijo. Ne verjamem nikomer. Oba kvazi terapevta sta manipulanta, pacienta pa nakladača. Ta oddaja me ni prepričala. Kvečjemu odvrnila.

Oddaje nisem gledala. Če bom našla ponovitev jo sigurno bom.
Bila pa pred veliko leti na regresiji v Kranju pri eni gospe. Bilo je zanimivo, ne vem pa kako to deluje in če je res resnično. Vse sigurno ni, saj naj bi imela pri dotičnih letih sina, pa ga ni.:-) (je pa res, če bi sedaj videla tega otroka na sliki ali kje bi vedela da je on, tako ostalo v spominu vizualno). Prikazovalo se mi je prejšnje življenje, pa drobci prihodnosti.
Vse se mi je odvijalo kot v filmu. V prejšnjem življenju živela na Atlantidi, prikazano kot film, itd…Je pa zanimivo to, da prej za Atlantido še v življenju nisem slišala, sem šele po tem šla preobrnit knjižnico, da sem kaj našla o tem.
No ne vem, še po tolikih letih mi je ostalo v dobrem spominu kot bi bilo včeraj. Sem pa vseeno skeptična, kako to deluje, ti morda lahko z mislimi terapevt ponudi slike?!, ali pa je morda celo vse res?
V vse bi verjela edino, če bi imela tistega fantka, ki sem ga videla, ali če ga kdaj srečam in bo kakorkoli povezan z mano. Res edinstven živ spomin, spoznala bi ga kjerkoli…

Oddaje nisem gledala. Zadevo sem že večkrat preizkusila (nehipnotično); nekaj zaradi lastnih težav, nekaj zato, ker me je to področje zanimalo. Ob izkušenem in strokovno usposobljenem regresoterapevtu lahko prideš do marsikakšnega spoznanja o sebi in nakazane rešitve problema. Čudežnih razsvetljenj ne pričakuj. Tudi dramatičnega filma s seboj v glavni vlogi (po možnosti kakšne znane zg. osebnosti) rajši ne. Morda dobiš le prebliske, posamezne slike, občutiš razpoloženje, te prevzame neka misel ali čustvo. Nakazan odgovor intuitivno dobiš takoj ali pa šele čez čas. Odsvetujem ti, da se je lotiš le iz firbca. Pri izbiri terapevta bodi previdna saj je tudi tu veliko šarlatanov, ki s pomanjkljivim znanjem – da o etiki niti ne govorim – upajo šarit po človekovi psihi. Sama bi ti priporočila Ljudmilo Stele, a prav gotovo jih je še nekaj, ki stvar obvladajo (nisem na tekočem) . Cena je bila včasih čisto zmerna, za zdaj pa ne vem.
Duševni bolniki in regresija (in tudi ostale oblike duhovnosti) – en velik NE.

Nisem še bila- stvar mi je zenimova- ne verjamem ravno preveč!? Kolegica je bila- ona verjame v vse- pa je bila razočarana,ker je bila pač nekaj “čudnega”. Ena druga pravi, da ni “bilo nič”. Kaj pa vem, probajte.

Zadnji polnočni klub ,ki sem ga gledala je bil o radioamaterjih.

Ljudmila Stele pa ja ni nič posebnega. Sem bila 4 ure pri njej, pa ji ni uspelo nič naredit. Edino ob takratnih 15.000 sit sem bila.

Z regresijo se ukvarjam profesionalno. Oddaje nisem gledala, zato le predpostavljam, da
je bilo vse skupaj samo podano iz svojevrstne perspektive, oziroma na nekoliko nejasen način. Morda tudi moj način ne pojasnjuje z vidika, ki vam je domač, ali pa je celo enak kot v oddaji. Morda pa bo kdo le dobil odgovor na kako vprašanje.
Regresija je postopek spoznavanja, razumevanja in razreševanja lastnih vzorcev skozi izkustveno doživljanje. Doživljanje sprošča ujeta čustva, kar osvobaja, v vzorcu zataknjeno energijo. Razumevanje in razrešitev motečega vzorca se kaže v večji sproščenosti, večjemu samo-spoštovanju in globljemu notranjemu miru, kar prispeva tudi k lahkotnejšemu dopuščanju sprememb v svojem življenju.
Kaj jo omogoča?
Z vidika kjer dopuščamo, da neskončnost obstaja, je vsak posameznik njen del, kar obenem pomeni, da je vsak od nas hkrati tudi njen vir. Če je vsak od nas njen vir pomeni, da v središču svojega bitja poseduje zapis vsega kar je bilo, kar je in kar bo.
Z vidika nevrofiziologije se v lateralnem korteksu nahajajo spominske sledi dolgoročnega spomina, ki je definiran kot neomejen. Dolgoletno izvajanje regresije mi daje vedno enak rezultat. Po uvodnem sproščanju se udeleženec spominja stvari, ki niso del zgodbe njegovega življenja, ali pa so, a se jih sicer ne spominja. Lahko bi sklepali, da z različnimi metodami sproščanja dosežemo aktivacijo določenih spominskih sledi in priklic njihovih vsebin.
Več o regresiji je na spodnjem linku:

Kaj je regresija[/url]

Polnočni klub me je povsem prepričal in sama sem navdušena nad tem. Vem, da bom regresijo poskusila, ker me res zanima kaj sem bila vprejšnjem življenju, še bolj pa to, da bi spet zaživela mirno in srečno življenje. Sem nekako bolj zaupala Dr. kot pa umetniku, zato si bom tudi sama poiskala nekoga ki ima znanje tudi iz medicine in je strokoven. Ali mi lahko kdo priporoča koga?

Jaz sem tudi bila na regresiji v Mariboru. Moram reci, da sem navdusena. To je najboljsa izkusnja v mojem zivljenju. Sedaj me ni strah vec in za dolocene stvari vem kako in kaj. Gospa tudi ne racuna vrtoglavih cen, kot jih ostali terapevti. Ima pa tudi vezo z medicino, ne vem tocno kaj. Ce koga zanima mi naj pise in vam dam kontakt od nje.

[email protected]

New Report

Close