Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj gluhi niso invalidi?

zakaj gluhi niso invalidi?

včeraj sem bila v šiški na sprejemu naših gluhih košarkašev, ki so se vrnili iz olimpijskih iger iz Tajvana. slišala sem od predsednika kluba, da niso tretirani kot invalidi. če ima kdo naglušnega ali gluhonemega v družini-mi lahko pove zakaj je temu tako. zakaj so slepi invalidi, gluhi pa ne.

To se pa tudi jaz sprašujem. Nečakinja je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gluha na eno uho od rojstva in ji tudi ni priznan niti odstotek invalidnosti.

moj oče je slep. in je invalid, da.

hm, odgovora na tvoje vprašanje ne vem, moje razmišljanje: obe motnji zagotovo znižata kvaliteto življenja. a slepost mogoče skoraj bolj kot gluhost? če si gluh, lahko z vidom še vedno zajameš velik del senzornih informacij, zaradi katerih lahko dokaj normalno funkcioniraš v življenju. lahko greš na avtobus.
medtem ko slepa oseba…mah, to je pomoje težje…se ti skuh ojača, da. drugi senzorni čuti izostrijo. a kakor vidim pri očetu…to ne vem če lahko nadomesti dražljaje iz zunanjega sveta v isti meri kot vid pri gluhi osebi. gluha oseba lahko še vedno dosti bolje odreagira v nepričakovanih situacijah (primer – vožnja z mestnim avtobusom zna biti zelo velik problem za slepo osebo)…

moje mnenje seveda…

poslušala sem 2 uri pogovor kako naša država financira vse mogoče športne igre, tekme in dogodke. gluhi košarkaši ne dobijo nič. pa so že 15 let svetovni, tudi evropski prvaki. vedno se vrnejo z medaljo. so profesionalci kot trenutno košarka, ki jo vsi gledate na tv prav ta čas. samo o njih se ni ne govorilo in ne pisalo, pa so bili na OI 3 tedne. res žalostno.

žal mi je za tvojo nečakinjo. krut je ta svet.

problem slepe osebe je že v osnovnih življenskih funkcijah. kako na javnem wc-ju iti normalno lulat ne da se polulaš.problem je v tem, da vsi predmeti, ki jih ostali člani družine pustijo spontano v prostoru lahko za slepo osebo predstavljajo problem. ne rečem, se odlagajo na ista mesta, a v družinskem življenju je to venomer načeloma skoraj nemogoče.

ne vem no…

sej moje vprašanje ni nekako namenjeno, da so kao nezmožni za opravljanje dela in da niso sposobni za svoje življenje. seveda je bolje gluh kot slep. samo pravice pa ni. tako si on najde težko službo, partnerja, itd kot vsak, ki je malo “drugačen”.

mah nevem. včeraj sem začela premišljevati, ko so se med seboj pogovarjali, pa mi te zadeve ne grejo iz glave. če bi imeli status invalida, bi jim država več finančno pomagala in bi vsaj v kakšnem časopisu pisalo, da so tudi oni osvajali medaljo medtem, ko cela slo gleda slišeče košarkarje. žalostno

verjetno nezmožnost uveljavljanja invalidnosti izhaja ravno iz slednjega, je bolje biti gluh kot slep.

se pa strinjam, je žalistno, ja. vse športnike, ki so osvojili medaljo bi mogli !častit” enako…

letos jo sicer niso, ker je njihov najboljši član odšel igrat v grčijo. drugače pa so vedno prinesli zlato ali srebro. včeraj so se spraševali- zakaj to počnejo in so bili žalostni.

Priznana jim je invalidnost, vendar ne stoodstotna, tudi če so popolnoma gluhi.

žal ne. nekateri fantje, ki jih poznam so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gluhi, drugi manj. nihče nima nobene kategorije.

– košarkarjev in ne košarkašev
– z olimpijskih iger in ne iz
– s Tajvana in ne iz

Sori, zavedla me je nedosledna uporaba izrazov na netu. Priznana jim je največ 70-odstotna telesna okvara, ne pa tudi invalidnost.

– košarkarjev in ne košarkašev
– z olimpijskih iger in ne iz
– s Tajvana in ne iz[/quote] joj hvala popravek. jaz bi rada kakšen pameten odgovor, ne odgovor iz dolgčasa. thx

imaš prav. samo to jim skoraj nič ne pomaga.

– košarkarjev in ne košarkašev
– z olimpijskih iger in ne iz
– s Tajvana in ne iz[/quote] joj hvala popravek. jaz bi rada kakšen pameten odgovor, ne odgovor iz dolgčasa. thx[/quote]

Ni zaradi dolgčasa. Samo tebi v dobro. Vse življenje se učimo. Ti si pa še posebej potrebna tega, priznaj.

joj hvala popravek. jaz bi rada kakšen pameten odgovor, ne odgovor iz dolgčasa. thx[/quote]

Ni zaradi dolgčasa. Samo tebi v dobro. Vse življenje se učimo. Ti si pa še posebej potrebna tega, priznaj.[/quote] potrebna, hmmm. hihihi. bom vprašala moža. ej lep večer. če pa kaj najdeš, mi napiši.

Drugače pa imajo poseben forum tu na monu, V svetu tišine, pa lahko preveriš, kako je s tem. Nekaj jim vseeno koristi.

Ni zaradi dolgčasa. Samo tebi v dobro. Vse življenje se učimo. Ti si pa še posebej potrebna tega, priznaj.[/quote] potrebna, hmmm. hihihi. bom vprašala moža. ej lep večer. če pa kaj
najdeš, mi napiši.[/quote]

Žal mi je zate. Ob tako klavrnem slovenskem jeziku boš doživela še veliko negodovanj. Lp.

thx. bom jutri mal pogledala.

– košarkarjev in ne košarkašev
– z olimpijskih iger in ne iz
– s Tajvana in ne iz[/quote] joj hvala popravek. jaz bi rada kakšen pameten odgovor, ne odgovor iz dolgčasa. thx[/quote]
Iz tega komentarja jaz razberem samovšečnost. Ni mi všeč !!

Morski konjiček ima pa čisto svojega stalkerja… Postajaš slavna 🙂

konec košarke je. zdej pa k svojim v posteljo, da ne bi bilo zjutraj SNB

ja, na vse odgovarja. pomoje ji mora biti na smrt dolgčas. bolje bi bilo, da bi kaj pametnega pogooglala. a se ti ne zdi?

ja, na vse odgovarja. pomoje ji mora biti na smrt dolgčas. bolje bi bilo, da bi kaj pametnega pogooglala. a se ti ne zdi?[/quote] prazna luna je. čudaki so spet na pohodu

ja, na vse odgovarja. pomoje ji mora biti na smrt dolgčas. bolje bi bilo, da bi kaj pametnega pogooglala. a se ti ne zdi?[/quote]

Ali pa naredila dobro delce in kakemu študentu brezplačno polektorirala diplomo 🙂

New Report

Close