Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija špikanje pri srcu

špikanje pri srcu

zdravo.sem stara 28 let,60 kg in 165 velikosti.imama 2 otroka stara 5alet in 8 mesecev.zadnje čase me pri srcu zelo močno špikne oz.zaboli in včesih ta bolečina sploh ne pusti in sem dobila nek slab občutek,da nekaj ni v redu.sem kar dovolj pod stresom,saj me moja otroka kar precej spravljata ob živce,se pa bojim,da je to špikanje in zbadanje posledica kajenja,saj včasih dnevno pokadim tudi do ene škatlice cigaret.kaj mi svetujete.se pa zavedam,da bom morala s kajenjem prenehati.hvla že vanprej za odgovor.

Upam, da deluje “živahnost” vaših dveh otročičkov na vas kot “pozitiven stres” in, da leži vzrok za navedene težave (špikanje in zbadanje pri srcu) drugje (obveznosti v službi, medsebojni odnosi, itd.). Upam, da ne kadite v stanovanju. Zelo priporočam, da kajenje opustite, saj vam je škodljivost kajenja na dolgi rok zanesljivo znana.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mene pa tudi špika in sicer je to ostra bolečina pri srcu. Boli močno, tako da takrat bolj plitko diham, ker me vsak malce bolj globji dih še bolj boli.Bolečina čez nekaj časa popusti, je pa pogosta – kot bi imela krč. Sem tudi mama 2 mulčkov in dežurna 24 ur/dan. Ne rata mi slabo, ampak samo boli – tudi srce se mi zdi ne bije hitreje.
Bolečine so se pojavile po drugem porodu. Stres? ne vem.. se ne sekiram kej dost, razen če mi podzavestno deluje. Kadim ne.

V vašem dopisu je premalo podatkov, da bi posumil na bolezen srca, pač pa jih je dovolj, ki kažejo na psihično (morda tudi telesno) preobremenjeno mamo dveh otrok. Skušajte se posvetiti svojemu zdravju. Morda bi vam pomagala redna polurna rekreativna hoja 2 – 3 krat na teden Verjetno bi vam koristili tudi manjši odmerki blagih pomirjeval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

imam štiri otroke in me večkrat špika pri srcu včasih začutum tud bolečino je to od stresa lp

imam štiri otroke in me večkrat špika pri srcu včasih začutim majhno bolečino je to od stresa lep pozdrav

imam 4 otroke in me večkrat špika pri srcu in včasih začutim tudi majhno bolečino je to mogoče od stresa lep pozdrav

imam 4 otroke in me večkrat špika pri srcu včasih tudi začutim majhno bolečino sem tudi bolj živčna po naravilep pozdrav

Zdravo
Stara sem 17, in me špika v srcu in zbada v glavi.Boleče -pika me tudi leva roka oz. žila in pika me tudi v levi podpazduhi, redko se mi zmoti. Boleče pikajoče me boli tudi bod levimi rebri in bolečina sega ob robu rebr do trikotnika ko globoko dihnem. Hvala že za vnaprej za odgovor.

Lp WesnaaL

Zdravo.!
Stara sem 17 let in me špika v srcu. Bolij me tudi leva roka oz. žile me boleče pikajo. Včasih (redko) imam zelo čudno omotico in me nese na levo stran. Boleče pikajoče me boli pod levimi rebri, in ta boleča pikajoča bolečine seže do trikotnika ko globoko vdihnem ali se dotaknem. Imam tudi mravljince v desni roki v mezincu.
Lp WesnaL

V dopisu ste navedli motnje, ki kažejo na moteno delovanje vegetativnega živčevja, ki obdaja srce. Mislim, da odpade vsaka misel na organsko bolezen srca. Priporočam zdrav način življenja (nekajenje, redna aerobna vadba, omejitev uživanja kave in alkohola) in po potrebi blaga pomirjevala

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

prosim za nasvet glede bolečine, ki se mi zadnje čase pogosteje pojavlja (večinoma na istem mestu) na levi strani nad dojko (med ramo in dojko). Bolečina je kot nekakšno pekoče vlečenje, cukanje … podobno zbadanju z iglo … Je možno, da je zamašena kakšna žila, kar bi lahko vplivalo na zdravje srca (nevarnost infarkta)?

Sicer me pogosto vleče v levo roko, pa pod rebri me zbadajoče boli, pa zaboli me v vratu, pa zadaj v hrbtu (med lopaticama) …

Pristisk imam sicer bolj nizek (pogosto imam zgornjega pod 110, spodnji pa se giba med 50 in 70, pulz je povišan – med 80 in 100). Bila sem tudi na kardiološkem pregledu (januarja letos) in je srce bp.

Kaj mislite, bi lahko bil vzrok mojih bolečin? Je možna organska bolezen srca in žil? Sem zelo zaskrbljena in me simptomi že psihično neprijetno bremenijo.

Hvala za odgovor!

Prijazen pozdrav!

V vašem dopisu ni nobene besede ali misli, ki bi bi dopuščala sum, da so vaše težave posledica organskega obolenja (prizadetosti) enega ali drugega organa, ki je v prsnem košu (srce, pljuča, požiralnik, rebrna mrena, sklepi v prsni hrbtenici). Ogromno krat bolniki obiščejo svojega zdravnika ali se na nas obrnejo preden grejo k svojemu zdravniku, zaradi zelo različnih bolečin in zbadanja (špikanje) v raznih predelih prsnega koša, zlasti okrog srca. Mnogo krat nam poročajo tudi o motnjah pri dihanju. Nemalo krat se pridružijo motnje ravnotežja, splošno slabo počutje (ki ga spremljajo nizke vrednosti krvnega tlaka ali pospešena srčna frekveca), itd. V večini primerov, izkušenemu zdravniku, ni težko ugotoviti ali je osnova za težave funkcionalna motnja živčevja prizadetih organov, ali pa so težave posledica organske okvare v organu, kjer je sedež bolečine. Na bolnikovo vprašanje zakaj nastanejo take težave zdravniki težko odgovorimo. Možni so številni vzroki (vplivi okolja, preobremenitve v domačem okolju ali v službi, spremembe vremena, itd., kar opišemo z eno besedo – z besedo “stres”, ki se ga zavedamo ali pa ne). Upam, da je tako tudi pri vas. Mislim, da je zelo odveč bojazen, da boste lahko zboleli za srčnim infarktom. Škoda, da mi niste nič napisali o vaših dejavnikih tveganja za aterosklerozo (kajenje, holesterol, telesna teža, gibanje, itd.).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najprej hvala za odgovor in pomiritev.

Glede dejavnikov tveganja za aterosklerozo pa vam javljam, da sem nekadilka, vegeterijanka, ne pijem alkohola (morda 2 požirka vina na mesec), popijem pa kar precej kave (dnevno skoraj 3 skodelice) …

Hvala in lepo poletje!

Čestitam za doslednost pri zdravem slogu življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Zadnjih nekaj dni čutim na območju spodnjega dela leve dojke, kot da bi me v srcu zbodlo, vendar le ob globokem vdihu. Pri normalnem dihanju teh težav ni, pa tudi pri vseh globokih vdihih bolečine ni. Pojavi se vsake toliko, včasih malo bolj zbode, drugič malo manj. Včasih imam občutek kot da se mi bolečina širi po vratu navzgor. Sem tudi športno aktivna, in tam teh težav ne opažam (me pa včasih zbode nekaj časa po aktivnosti).

Sem pa stara 19 let, ne pijem,ne kadim…

je to kaj narobe z menoj?

Zbodljaji v predelu srca so lahko posledica draženja medrebrnih živcev.živcev osrčnika, rebrne mrene in požiralnika. V večini primerov nastanejo pri duševnih stresnih stanjih, ahko pa tudi pri virusnih vnetjih ali pri neobičajnih gibih. Njihova prisotnost bolj kaže na zdravo kot na bolno srce. Bodite brez skrbi. Stanje se popravi, ko obvladamo stresne vplive, kar je možno z zdravim načinom življenja (čim več športne rekreacije, redni hitri sprehodi, čim manj uživanja kave ačlkohola, itd.) in, po potrebi, z blagimi pomirjevali (n.pr. Persen)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani gospod doktor,

najprej se opravičujem, ker se ponovno javljam in vas nadlegujem … Ta teden imam pregled pri svojem zdravniku (bil je nekaj časa odsoten), zato sem se zatekla k vam po nasvet prejšnji teden in tudi tokrat.

Ne vem, kaj se dogaja z menoj, da me preganja takšen strah pred boleznijo oz. okvaro srca ali ožilja … To je že zelo obremnnjujoče. Zadnjič sem imela zelo močnio vrtoglavico, ki se ji je pridružila še slabost. Bilo je nevzdržno, zato sem obiskala dežurnega zdravnika, ki mi je ugotovil nekakšno vnetje hrbtnih mišic, ki “nosijo” hrbtenico in posledično stiskanje živca, ki oživčuje roki … Zanimivo je, da mi pogosteje (oz. samo) mravljinči levo roko (začne pri mezincu in se širi v prstanec, sredibnec … v dlan), ko roko pomasiram, je bolje. To se mi zgodi, če predolgo sedim (zadnjič med vožnjo na morje). Zaradi strahu, ki me v takih trenutkih obide, mi postane slabo, postanem utrujena, srce mi začne hitreje biti …
Vem, da sem mlada za take okvare srca (31 let), da živim zdravo … pa vendar se počitim skoraj “začarano” s strahom pred kapjo in podobnim. Bila sem pri kardiologu (kot sem vam že zapisla zadnjič) … Ko si vrat ovijem z brisačo, običajno tudi izginejo simptomi (mrtvenje in mravljinčenje roke, slabost, špikanja v levi strani …).
Torej, tudi vi menite, da je vzrok v moji hrbtenici oz. mišicah ob njej? Hvala za odgovor, ki me bo pomiril, preden konec tega tedna obiščem še svojega zdravnika.

Vse dobro vam želim!

Upam, da bo en krat konec bojazni, da ste bolni na srcu oziroma, da vam grozi srčni infarkt. Ali izvirajo vse težave iz manjših sprememb v hrbtenici ne morem potrditi. Bolj verjetno so prisotne motnje posledica več stresnih vplivov na vegetativno živčevje v psnem košu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni,

Se bom pridružila kar tej temi, da ne bom odpirala nove.

Približno enkrat na mesec imam občutek, kot da bi me pri srcu zagrabil krč. Pri nekem določenem gibu mi pri srcu stisne neko “mišico” – kot recimo pri krču nogi ali podplatu – ko podplat zategne nazaj. To traja nekaj sekund, potem pa se sprosti in je vse normalno naprej. Težav nimam ne prej in ne potem.
Stara sem 35 let, malo premajhna za svojo težo.

Lepo prosim za nasvet.

New Report

Close