Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avto socialna pomoc- kako prijaviti

avto socialna pomoc- kako prijaviti

Torej- imam avto- vreden 9000 eurov- kupila sem ga se ko sem imela sluzbo- zdej sem pa ostala brez nje in bi rabila socialno pomoc. V prosnji naj bi navedla tudi ce imam avto in koliko je vreden, zaposlena na csd pa mi je rekla da je nekako cenzus za pridobit pomoc 7000 eurov vreden avto- zdej pa mene zanima kaj nej naredim? A ce ga ne prijavim lahko uradno vpogledajo v evidence? zanima kaksna je praksa? hvala in lp

moj partner je imel avto za 5000 in so rekli, da ne dobi pomoči dokler ga ima. da ga nej proda pa bo imel za nekaj mes oz namesto 170 eur, ki bi jih dobil pri njim. odločbo je dobil zavrnjeno. avto pa ne moraš prodati, ker boš dobil novo službo in ga boš najbrž rabila. halo!! al se bi iz enega kraja v drugega ob 5 zjutraj vozil z kolesom. teli na scd so kap. mi smo ga prepisali na enega sorodnika.

Kdor ima premoženje ne more biti socialni problem.

Se strinjam, da kdor ima avto, vreden 5 jurjev, ne rabi socialne pomoči. Ne boste verjeli, obstajajo čisto spodobni avti tudi za jurja in tudi ti te zvesto pripeljejo vsak dan do službe. Če je pa človek prepričan, da se mu avta ne splača prodati, ker bo hitro dobil novo službo, potem naj se pa sprijazni tudi s tem, da ne bo dobil soc. pomoči.
Za 9 jurjev vreden avto pa sploh! S toliko denarja se preživi kar nekaj mesecev, v skrajni sili tudi leto dni.

če je vrednost avto 5000 evrov-takrat se ti šteje in ne dobiš pomoči

Sori,ampak če si v stiski prodaš avto kajne ??

lej 9000€ je najbrž tržna vrednost po kateri vidiš da prodajajo enake avtomobile istega letnika kot je tvoj. račun po eurotaksu je zagotovo nižji, zato ne bi škodilo da se tako za hec odpelješ do kake avto hiše, ali cenilca ter dobiš realno vrednost avtomobila.

je pa res da jih bo najbrž motilo že dejstvo da je avto pri hiši, če tudi ni vreden več kot kak tisočak. seveda pa ni greh poskusit, vsaj za 1x pomoč bi morda šlo.

po moje je pa najbolje da avto prepišeš npr. na mamo (ali pač osebo ki jih lahko max.zaupaš), z komisijskim prepisom in pol avta ne boš imela

Obstaja mejna vrednost za avto, ne vem kakšen večkratnik minimalne plače. Žal na CSD očitno še niso dovolj zviti, da bi znali preveriti tudi, kdo je novi lastnik avta, ki je čudežno izginil po vloženi prošnji.
Drugače glede socialne pomoči nimam problemov, prav je, da obstaja pomoč, samo da se pa potem prosilec ponjo pripelje v tako dragem avtu, je pa višek nesramnosti.

ja, če je za vas avto, ki je vreden 5000 oh in sploh. zame so to jetra. in zakaj bi avto prodajala, če si najbrž ne more potem kupiti novega. samo prepišite ga pa bo stvar rešena. ja so soc problemi taki, ki imajo tak avto. še hvala bogu, da ga imajo, ker moraš kdaj pa kdaj do zdravnika, na socialno, na razgovor za službo kjer so vsaj mene osebno 5x vprašali, če imam avto, itd.

morski konjicek prodaš dražji avto in si kupiš cenejšega kajne

ju3 nima jih kaj zmotit,ker se gre na vrednost avta 5000 e

In to je s cenejšim avtom seveda nemogoče?

Glej, če nimaš za kruh in moraš prositi za pomoč, nimaš kaj vzdrževati tako dragega avta.

Ti si s svojimi dohodki oz. dohodki svojih staršev iz drugega filma.

pa še en primer: poznam sorodnika, ki je čez noč ostal brez službe. na scd ni dobil pol leta nič, ker je sam dal sporazumno odpoved. za prodati ni imel nič. živel je pri mami, ki je imela za nahranit še par lačnih ust. je šel na RK in vzel vsak mesec paket hrane. tja je vedno prišel peš a v nobel oblačilih, ki jih je imel za takratno bivšo službo. ja za take, ki tega ne razumejo je izgledal kot, da se valja v denarju, mi smo vedeli, da živi vsaj nekaj dni od suhe hrane.

ne obsojaj dokler ne vidiš ozadja!

Tud jaz sem imela enak problem, le da je moj avto po eurotaxu za par sto € presegel cenzus, pa mi je sama svetovalka na CSD rekla naj grem v neko avtohišo, kjer ti ocenijo avto na dejansko vrednost, ko avto vidijo. Naj ti dajo nek papir, pa šempl gor pa bi moralo zadostovati. (če pa še koga tam poznaš ……….:))) Moraš pa točno vedeti koliko je meja, mislim da je takrat bilo 6500( pred par meseci), lp

Glej, težko je imel človek v omari za pet jurjev oblačil, pa tudi še tako dragih oblačil ne moreš prodati za nevem kakšen denar. Jih pa ljudje vsekakor skušajo prodati!
Pri avtu ni nekega obskurnega ozadja – vreden je toliko in toliko in je v hudi stiski zlata vreden kapital! Moj avto ni vreden niti tri jurje, pa ne bi niti za sekundo pomišljala, če bi bila v krizi. Gre od hiše in pika!
Pa še to: na CSD se ob soc. pomoči vtaknejo tudi v varčevalne račune otrok in če je na njih 100 evrov, pa sto evrov, to se odšteje od pomoči. A skoraj 10 jurjev vreden avto bi pa pustili pri miru? Tako dragega avta jaz ne bom imela nikoli, si ga ne morem privoščiti, pa sem daleč od tega, da bi rabila denarno pomoč.

Sem v podobnem položaju: lani, ko sem še imela službo, sem vzela kredit in kupila avto (7000€). Zdaj sem brez službe, sredstev za preživljanje praktično nimam, obrok za kredit s pomočjo sorodnikov še vedno plačujem. Avta ne uporabljam, ker mi je potekla registracija. Že od začetka poletja avto prodajam, oglašujem ga na nekaj različnih spletnih straneh. Prodajno ceno sem postavila precej nizko (manjšo kot je ostanek kredita), ampak kupcev ni.
A naj ga prodam za 1000€? Kaj bom imela od tega, kredita s tem ne morem poplačat.

Sploh ne vem kaj naj naredim. Podpore mi ne dajo, ker imam avto. Soc. delavka pravi naj ga prodam… Poskušam pa ne gre.

Po drugi strani je pa tudi rizik prodat avto, ki je vreden 9000€ (kot navaja avtorica teme) in kupiti takšnega za 1000€. Lahko da bo imela s poceni rabljenim avtom ogromno stroškov zaradi skritih napak.

Aha in z dragim avtom nimaš ogromnih stroškov??
registracija,popravila,rezervni deli…
pa ne klatit neumnosti
Jaz če nimamz a preživetje prodam avto vreden 10000 e ga prodam za 2-3 tisoč

Glej, težko je imel človek v omari za pet jurjev oblačil, pa tudi še tako dragih oblačil ne moreš prodati za nevem kakšen denar. Jih pa ljudje vsekakor skušajo prodati!
Pri avtu ni nekega obskurnega ozadja – vreden je toliko in toliko in je v hudi stiski zlata vreden kapital! Moj avto ni vreden niti tri jurje, pa ne bi niti za sekundo pomišljala, če bi bila v krizi. Gre od hiše in pika!
Pa še to: na CSD se ob soc. pomoči vtaknejo tudi v varčevalne račune otrok in če je na njih 100 evrov, pa sto evrov, to se odšteje od pomoči. A skoraj 10 jurjev vreden avto bi pa pustili pri miru? Tako dragega avta jaz ne bom imela nikoli, si ga ne morem privoščiti, pa sem daleč od tega, da bi rabila denarno pomoč.[/quote]

Varčevalni račun za otroka?
prvič slišim, da bi to zahtevali, še to treba, ja. Sram jih naj bo! Otrok si nekaj špara pol pa naj staršu da ker on nima? Ma raje cel mesec jem kuhan krompir…

Jaz, ki nisem socialni problem in imam visoke dohodke, temu primerno pa plačujem tudi visoke davke, vozim avto, vreden 100 evrov. Tako da ja, avto za 5000 evrov je zame oh in sploh, za 9000 evrov pa sploh. In zakaj bi nekdo, ki vozi avto za 9000 evrov, iz mojih davkov dobival socialno pomoč? Vas imam počasi dovolj, vas kobajagi socialnih primerov. Poznam eno familijo z avtom za sigurno 15000 evrov, pa ubogi reveži na spisku za socialno stanovanje. Če ga bodo dobili, bodo imeli najemnino tam 100, 200 evrov. Da bo več ostalo za nov avto, a ne?

Joj, Peti84 ne se razburjat:)
Glej, avto sem kupila lani za 8000€ (od tega 7000€ kredita). Naredila sem veliki servis, ki me je prišel 700€. Prevozila sem 30.000km. Zdaj ga prodajam za 2800€. Mislim, da nižje s ceno skoraj ne morem.
In ja, jaz z mojim avtom nisem imela kakšnih stroškov. Ob nakupu sem naredila servis, potem pa sem se samo še vozila. Vem v kakšnem stanju je avto in mu zaupam, da me ne pusti na cesti.
Recimo, da lahko kupim avto za 1000€, ki zgleda ok. Ampak potem se izkaže, da ima kup napak, ki me stanejo še 2x toliko, kot je vreden.
Povsem drugače je, če imaš že nekaj časa v lasti avto, ki je vreden jurja. Če veš kakšna je njegova preteklost res ni problema.

Saj je vseeno, jaz upam, da dobim službo in 1000/h pošiljam vloge za zaposlitev:))) Mogoče mi pa uspe in bom lahko obdržala avto:)))

Razumite tudi nas, razumite, da se nam, ki vozimo avtomobile vredne 100 evrov, zdi absurdno financirati ljudi, ki vozijo avtomobile vredne 9000 evrov. A res ne vidite absurda?

“ne ga srat”, ja razumem te in vidim absurd. Prepričana sem, da bi na tvojem mestu razmišljala popolnoma tako kot ti. Ampak, ko se človek sam znajde v takšni situaciji začne razmišljati malo drugače.

vozim avto za 13 000 eur. prosim, če mi razložiš v čem me ti financiraš? ko sem ostala jaz 2x brez službe sem avto ohranila saj sem v 2 mes našla novo in sem lahko začela delati v kraju, ki je bil 100 km stran. če bi takrat prodala avto, ne bi več dobila kredita, ker moraš prinesti 3 plačilne liste ali potrdilo iz službe (ponavadi za nedol.čas). preprodajati avte je drek. lahko ti prodajo taka jetra, da ti crkne že drugi dan. človek se v trenutni situaciji znajde kakor se le lahko. in še nekaj: z euri, ki jih dobiš od prodanega avtomobila (še odštejemo davek) npr 2000 eur lahko preživiš le 2 mes. zakaj bi se splačalo prodajati res nevem, čista neumnost.

V tem tudi je stvar – da se ne znajde. Jaz bi lahko danes imela avto za 10000 evrov. Pa imam raje 10000 evrov na banki in vozim avto za 100 evrov. Če bom ostala brez službe, ni prav verjetno, da bi se to zgodilo, lahko z 10000 evri preživim eno leto brez kakršnekoli socialne pomoči, v tem letu pa bi se že kako znašla za novo službo. Mislim vnaprej, za vsak slučaj. In nočem podpirati tistih, ki ne. Je absurdno, res je absurdno, da bom jaz na minus deset zmrzovala, ker v mojem avtu seveda ni klime, da bom lahko plačevala socialne pomoči za takšne, ki se bodo mimo mene vozili v lepo ogretih avtomobilih.

avto za 100 eur? haha. toliko so vredni moji čevlji

vozim avto za 13 000 eur. prosim, če mi razložiš v čem me ti financiraš? ko sem ostala jaz 2x brez službe sem avto ohranila saj sem v 2 mes našla novo in sem lahko začela delati v kraju, ki je bil 100 km stran. če bi takrat prodala avto, ne bi več dobila kredita, ker moraš prinesti 3 plačilne liste ali potrdilo iz službe (ponavadi za nedol.čas). preprodajati avte je drek. lahko ti prodajo taka jetra, da ti crkne že drugi dan. človek se v trenutni situaciji znajde kakor se le lahko. in še nekaj: z euri, ki jih dobiš od prodanega avtomobila (še odštejemo davek) npr 2000 eur lahko preživiš le 2 mes. zakaj bi se splačalo prodajati res nevem, čista neumnost.[/quote]

A sem tebi napisala, da tebe financiram? Saj ti ne prosiš za socialno pomoč. Pisala sem o tistih, ki vozijo avtomobile tvojega ranga, hočejo pa pomoč.

Za avto pa se ne reče, da je jetra, ampak jajca.

Drage moje, socialno ogroženi so tisti, ki jim mesečno zmanjka za košček kruha.

Nekdo, ki ima doma pred garažo parkiran avto v vrednosti 9000 eur….a ta je socialno ogrožen??? To je norčevanje iz tistih, ki so pomoči res potrebni.

Pa kaj vas ni sram.

New Report

Close