Najdi forum

psihicno in fizicno zdravje

Spoštovani g. Rejec!

V torej me je pretresla novica, da se mi je zelčo poslablsala funkcija ledvic (kreatinin v krvi je 323). Ze devet let vem, da imam bolezen Iga, vendar mi je bilo receno, da ce se bom pazil, da lahko brezskrbno zivim do konca svojih dni. No, zato je bil sok zame toliko vecji in sem psihicno cisto na dnu. Zacelo se je cisto nedolzno, zadnji mesec so me pestili glavoboli in v torek sem se oglasil pri svojem lececem zdravniku, ki mi je izmerila prisitk 220/140. Takoj sem bil napoten v bolnico, kjer so mi znizali pritisk in rekli, naj se oglasim v nefroloski ambulanti.
Od kar vem, kaksno je stanje mojih ledvic, sem cisto sesut, ne morem jesti, delati, le lezim in jocem in se sprasujem o smislu zivljenja. Ves cas se bojim zaradi delovanja ledvic in si merim pritisk, ki pa mi kljub zdravilu za zniževanje, še ni kaj dosti padel. Vem, da moje “sekiranje” se dodatno poslabsuje zdravje, vendar si ne morem pomagati….
Kaj mi svetujete?

Uros

Spoštovani Prestrašeni,

večina psihiatričnih zdravil se ne ujema dobro z boleznimi ledvic, zato bo edini smiselni tretman za vas psihoterapija. Pričakovati je, da se bo z zboljšanjem vašega telesnega stanja, za kar morate poskrbeti v dogovorom z nefrologom, sočasno izboljševalo tudi vaše razpoloženje. V tem času se vzdržite vsakršnih pomirjeval (Apaurin, Xanax, Helex), saj gre verjetno le za trnutno poslabšanje bolezni, ki se bo po terapiji spet umaknilo. Takoj, ko boste imeli stalno ledvično terapijo, se oglasite ponovno.

New Report

Close