Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kam za krompirjeve počitnice

kam za krompirjeve počitnice

Kam jo boste mahnili za krompijeve počitnice ki so od 24-31.oktobra.

mi bi šli v kakšne toplice, pa so cene kar nabite.??

Mi gremo v Španijo. Lansko leto smo bili v Grčiji, drugo leto gremo na Maldive, dve leti kasneje pa gremo v Južno Ameriko.

MI bomo doma kuhali krompir. Zelo zanimivo. Vsak dan drugačnega. Samo tako si zapomnemo da so to krompirjeve počitnice. Če bi plavali v toplicah ne vem če bi se zavedali krompirjevih počitnic.

zazza, se ti pridružujem.
ni ne dnarja ne dopusta

A zato se jim reče krompirjeve, ker se takrat je krompir?

takrat naj bi se pobiral na poljih …

mi gremo za ves teden na vikend pod smučišče ob toplicah 🙂

No, ker bomo za krompirjeve počitnice pač “pobirali krompir”, gremo zato naslednji teden na enotedenske , zdaj že tradicionalne, jesenske počitnice v toplice.

Lep pozdrav !

A ja prou obvezno nakam iz ?

Ko tako berem kam vse greste in kdaj , me prav zanima, če imate toliko dopusta v službah, da si lahko privoščite za vsake počitnice , da greste nekam? To mi res ni jasno. Pa nič žalega ne mislim, toda res se čudim nekaterim. To, da si eni lahko finančno privoščijo, razumem, toda prav zaradi dopusta me zanima.

Prav res, ti šment… kolikor je bilo razbrati iz postov zadnje čase na tako in podobno tematiko, imajo takrat vendar samo učitelji “prosto”, zdaj pa izgleda, da tud ostalim ni problem.
Zakaj že potem toliko udrihanja po učiteljih in njihovih počitnicah?

No, jaz ne bom šla nikamor, nimam potrebe takrat po dopustu. In tudi vleče me ne v tisto gužvo.
Si bom privoščila decembra…

Zato. Ime izvira iz starih časov. Otroci niso imeli šole, da so lahko staršem pomagali pobirati krompir.

Ne, acjom, žal nimamo. Mi bi si finančno lahko privoščili počitnice, a imam samo 24 dni dopusta na leto in tega pač ni dovolj za zimske, letne, krompirjeve, novoletne in ne vem kakšne še vse počitnice. Žal.

Pač nisem učiteljica:-)

Zato. Ime izvira iz starih časov. Otroci niso imeli šole, da so lahko staršem pomagali pobirati krompir.[/quote]

Ampak zanimivo pa je, da se izraz uporablja šele par let, pred desetletjem in več nihče pri nas ni uporabljal izraza krompirjeve počitnice. Izraz pa izhaja iz starih časov. A to smo zdaj Slovenci od kakšnih Nemcev spet prevzeli, ali kako?

Tudi jaz bi šla in bi si tudi lahko privoščili počitnice, pa žal moram biti v službi, ker nimam več dopusta za ga koristit. Sem ga pokurila poleti – 26 dni. Tako bom med vsemi ostalimi počitnicami pač v službi. Seminarji, priprave, dokumentacija itd.

Sem pač učiteljica. V kolikor niste vedeli, učitelji že dolgo nimamo več počitnic, pač pa dopust, tako kot vi.:))

Mi ga pa imamo dopust namreč. Pa kaj vsa briga kje in kdaj ga koristim, še bolj koliko ga imam.


Sama delam v šoli, zato moram koristiti dopust ko so počitnice. Med jesenskimi bom tudi v službi. Drugače pa je mož zaposlen v gospodarstvo, dopust ima vsaj nekaj dni med vsemi počitnicami, poleti smo na morju več kot 14 dni, na koncu mu še vedno nekaj ostane. Ima ga nekaj čez 30 dni. Ne vem, če kam gremo, upam da ja. Bomo videli glede financ, ker 3-4 dni takoj 500 €.

Uf…. si pa huda. Saj ti nismo fauš. Uživaj. :))

Pa dej ne nakladi. Če imaš 24 dni dopusta si ga vzameš komot 14 dni poleti (to je 10 dni dopusta ostalo je vidkend), potem 1 teden pozimi (+ 5 dni), potem ene 3 dni prvomajaskih, 2 dni krompijevih. Pa še ene 2 dneva novoletnih. (pokombiniraš med prazniki).

Skupaj = 22 dni (2 dni ti ostane še za dva podaljšana vikenda). Kje torej vidiš problem?

Vsaka vam čast, da imate toliko dopusta in financ:))))

Pa dej ne nakladi. Če imaš 24 dni dopusta si ga vzameš komot 14 dni poleti (to je 10 dni dopusta ostalo je vidkend), potem 1 teden pozimi (+ 5 dni), potem ene 3 dni prvomajaskih, 2 dni krompijevih. Pa še ene 2 dneva novoletnih. (pokombiniraš med prazniki).

Skupaj = 22 dni (2 dni ti ostane še za dva podaljšana vikenda). Kje torej vidiš problem?[/quote]

Hehehehe, no go. Se nikoli ne izide, kot praviš. Redki so tisti, ki dobijo dopuste po želji in da lahko “pokombinirajo”. Morda kdo, ki dela na kakšnem nižjem položaju že, nekdo ki dela zahtevnejše delo, pa nikakor. No, skratka večini ki jih poznam, kar ostaja stari dopust:))

Jaz imam pa še cel dopust in upam da mi bo uspelo ga koristi za te krompirjevke. Bom kar malo tečna v službi.

Bomo vsaj malo doma. Sploh otroci.

Med tednom so tako pravzaprav do večera po obveznostih, z možem jih razvažava, tako nas čaka vsaj 1 umirjen teden.

Sploh nimamo potrebe, da bi morali za vsakih nekaj prostih dni kam riniti.

Krompirjeve počitnice? Ko sem hodila jaz v šolo to je bilo pred 15 leti nikoli nismo imeli počitnic ki bi se imenovale krompirjeve. Krompir pa se pobira in se je pobiral tudi včasih poleti (avgusta) če še ne veste. Res ne vem kaj je to prišlo v navado da je treba za vsak prosti dan nekam jit. Če je to kriza naj kar traja bi temu človek rekel.

New Report

Close