Najdi forum

Denar kot darilo

Živjo vsem na forumu!

Prosila bi vas za vaše mnenje.
Včeraj sem imela rojstni dan in s fantom sva bila zmenjena, da bova najprej pri njem nazdravila z vinčkom, potem pa greva na večerjo. Cel dan sem se veselila večera in sem bila dobesedno naspidirana (čeprav rojstne dneve sovražim), ko sem prišla k njemu pa šok! Namesto darila mi je dal 10 jurjev in rekel: “Pa kaj lepega si kupi.”
Bila sem totalno užaljena. Saj ne mislim, da bi mi moral kupiti ne vem kaj, ampak da mi da denar… takšno darilo bi pričakovala od babice ali od tete, ne pa od fanta. Povedala sem mu, da denarja ne bom vzela in če nisem toliko vredna, da bi šel v trgovino po bonbonjero in po vrtnico? Pa je rekel, da ni vedel, kaj naj mi kupi. Po štirih letih ni vedel, kaj naj mi kupi?
Na koncu koncev je bil užaljen on, ker nisem hotela vzeti denarja, potem sva še se skregala in seveda sem imela čisto pokvarjen večer, tako da nisva šla nikamor.
Očitno sploh ne ve, v čem je poanta kupovanja daril. Rekla sem mu, da bi bila najsrečnejše bitje pod soncem, če bi mi kupil eno rožo, ker je to veliko bolj osebno kot pa podariti denar.
No, zdaj sva oba užaljena in ne govoriva. Kaj vi mislite o tem? Ali sem upravičeno užaljena? Malo me namreč peče veste, ker vem, da ni mislil nič slabega, ampak… saj veste no. Tako se mi zdi za malo.
No, hvala, ker ste prebrali tole zmedo in hvala za vaša mnenja.

LP, Blažka

Jaz bi verjetno reagirala enako:)
ker mi zelo veliko pomeni darilo, v katerega fant vlozi svoj trud, sebe.
Vendar pa tudi njega razumem,…nekateri res ne vedo kaj bi kupili in potem pac naredijo kako bedarijo…
meni fant velikokrat rece: joj, ce bi imel ful denarja bi ti kupil…..
pa mu vedno znova dopovedujem, da mi to ne pomeni nic vec kot kaksna rozica…se posebej, ce je utrgana s travnika. Tako vem, da se je potrudil zame.

Blazka, cimprej zgladita spor, brezveze da sta zaradi tega uzaljena – reci mu, kaj pac cutis,… in povej mu naj te poskusa razumeti in da bos potem tudi ti njega…
sicer pa… kupi si kaj lepega s tem denarjem:) ce se bos odlocila ga vzeti, mu pripravi kako presenecenje…kako vecerjico, ali pa mu vecerjo serviraj kje zunaj (ce imas tako moznost) in potem mu povej, da so tebi taksna darila vsec, naj se ne jezi, a pac rada vidis, da vlozi v darilo nekaj svojega…

no, ne vem, jaz sem mali hudicek in bi mu to naredila – on bi bil zadovoljen, da si vzela “darilo-denar” in ti bi mu pokazala kaj se da z denarjem narediti in da je obcutek neznansko boljsi, ce papir spremenis v vecerjico:)
malo za hec – a tudi zares:)
pobotajta se!
cau

Si užaljena in razočarana.
Kdaj se to čustvo pojavi.
Kadar se nekaj ne zgodi v skladu z našimi pričakovanji.
In takrat se moramo vprašati, kaj za vraga je z nami narobe, da smo si drznili pričakovati nekaj, kar ni realno. Zdaj bi pa že lahko poznala svojega fanta.

Sedaj se bosta počasi pobotala. In morda nikoli več ne bo pozabil na tvoj rojstni dan. Vendar ti bo darilo kupil zato, ker ve, da bo drugače cirkus. Boš s tem zadovoljna?

nova
Uredništvo priporoča

Drage čebelice !
Darila, ali verjamete ,da je to največja težava ,Vsakega polovnega mokega.
Ker ,kaj naj ji kupi ,če je vredna več – ali kar vidiš je premalo za iskazat ljubezen ,
Otrokom , znamo kupit – pa še to z Vašo pomočjo. Mi moški smo ravno tako zadovolnji z samim poljubom ali povabiklom v kino ali v ……
Problem je samo ,-navada s partnerjem in kako se dogovorita da nebi bilo zamere.
Darilo lahko tu si se špara- varčuje ,in ta tisti dan rečeš partnerju če je pripravljen dobati ,da imaš namen si nekaj kupiti (nap. avto – drago obleko ……) Kupila si jo sama /normalno z njegovo počjo in boš darila sigurno najbolj vesela .

Vse je odvisno od( socialnega problema ) para kako živita ; niska noga ,sred.noga ,visoka noga,,, (s tem so tudi poglobljene želje)

Brez zamere ,malo sem skočil na moško stran
Lep pozdrav
“Štumpantl”

Imaš vso pravico, povedati mu kako se počutiš. Nimaš pa prav nobene pravice biti užaljena.

Meni ful nebi blo lepo,ce bi se mi isto zgodilo.Kar malo uzaljena bi bila.A ves kaj bi najprej pomislila? A se mu res ni dalo razmisljati,kaj bi mi kupu,da mi je kr kes prnesu? ajooooj,in potem bi blo se slabs!

No ja,jaz osebno se trudim,da vem kaj imajo ljudje okoli mene radi in tko nimam nobene tezavce okoli rojstnih dnevov,saj vsaj priblizno vem cesa bodo veseli.

Nikoli nebi mogla enemu kr dnar dat pa rec nej si kej kup…to bi nardila samo,ce bi hotla obdarovat nekoga,o katerem nebi mela pojma in bi ga isti dan spoznala..To pa itak ni mozno a ne.

Povej svojemu fantu,da si bla zaradi tega zalostna in mislim da bo razumel.Predvsem mu pojasni situacijo!
Reci da bi drugic pac rajsi dobila medvedka al pa kej.Obe darili sta nekaj vredni,vsaka na svoj nacin in ob pravem trenutku.

Lep pozdravcek!

Tipičen primer naših odnosov: Mislimo, da drugi vedo, kaj mi mislimo (pričakujemo). Meni se je zgodilo, da sem svoji punci (danes moji ženi) kupil lepo ovratno ruto in jopico (vsaj meni se je zdelo), pa je ni nikoli oblekla ali uporabila. Ko sva se kasneje pogovarjala, sem jo vprašal, kaj si želi za take trenutke. Sedaj vedno kupim kaj s tega spiska. Praviloma ni drago, saj ne gre za darilo kot izkazovanje premoženja tistega, ki daruje, temveč za njegovo pozornost do obdarovanca. Zadošča na sosedovem vrtu ukradena vrtnica ali na travniku odtrgana cvetlica. Isto velja za kopico drugih odnsov, ki so predmet spora, zato je nujna predhodna izmenjava pričakovanj in sprotno korigiranje, saj se z leti lahko močno spremenijo.

Jure

Pomoje nimaš razloga biti užaljena. Kdo to pravi, da bi ti sploh moral kaj kupiti. To je njegova stvar, če ti kaj kupi ali ne. Ne vem če bi bila ti zadovoljna samo z eno vrtnico? Saj ga ne zagovarjam, samo mogoče pa res ni vedel kaj naj kupi in če bi ti kupil samo bonboniero bi bila ti mogoče ravno tako jezna? Lepo se mu opraviči, ker zaradi tega se res ne splača glave beliti. Zveni tako, kot da bi ti moral nekaj kupiti. Če boš zaradi tega jezna ti nikoli ne bo nič dal.:-)

Veš kaj.
To, da si užaljena je povsem normalna reakcija glede na to, kaj si pričakovala in kaj si dobila. Predvidevam, da si še mlada polna optimizma in, da je še praktično vse pred vama. 4 leta trajajoča zveza ni kar tako in tudi to je del vajinega spoznavanja, čeprav mogoče misliš, da se že dovolj poznata. Kaj torej zdaj?
Nekako se bom poskušal vživeti v njegovo kožo, saj priznam, da je za osebo, ki ti resnično nekaj pomeni in jo imaš res rad zelo težko izbrati darilo, saj navadno nobeno ni dovolj dobro ali lepo. Tvoj fant te ni hotel na kakršen koli način prizadeti (če bi ti kupil kaj, kar ti ni všeč ali pa kakšno (pre)poceni darilo), zato ti je pač hotel podariti kar vrednost darila (to pa je navadno denar ali pa bon, da lepše izgleda). Torej ne glej na ta denar kot na splošno gledaš na denar, ampak na vrednost darila, ki bi ga za ta denar lahko dobila. Tvoj fant je sedaj tudi užaljen, hkrati pa jezen na samega sebe, ker je pač izpadel “loj”. Zato ti predlagam, da ga pokličeš, in ga povabiš k sebi, pa reci mu naj tistih 10 jurjev prinese s sabo (če jih še ni zapil). Nato se lepo obleci in ga povabi na kakšno dobro večerjo (jaz bi kalamare) in se ob prijetnem ambientu pogovorita, kako bosta v bodoče praznovala vajine rojstne dneve.

LP Jack

Hvala vsem za spodbudne besede. Predvsem moški ste mi predstavili stvari še z drugega zornega kota, tako da morda zdaj res drugače gledam na vse skupaj. Zdaj se počutim kot en zmaj. 🙂
Čeprav rojstnih dnevov ne maram in tudi nikoli ne delam ne vem kakšne panike okrog tega (mislim glede zabave), ampak vseeno sem potihem pričakovala darilo od fanta. Drobno pozornost, da vem, da se je spomnil name, nič več (sploh nisem pristaš velikih in dragih daril). Jaz zelo rada kupujem darila in vedno se potrudim, da darilu pridam še kaj svojega, pa čeprav doma narejeno voščilnico s kakšnim lepim verzom. Morda me je ravno zato to še toliko bolj prizadelo.
Kakorkoli že, jutri ga bom poklicala in ga povabila na večerjo, kot ste mi svetovali. Hvala še enkrat, LP
Blažka

Se nekaj iz moje strani… Moj fant je imel pred 2 dnevi rojstni dan in sem mu tudi sama dala denar. Ne zato, ker ne bi vedela, kaj naj mu kupim, temvec zato, ker je trenutno brez denarja in mu je le-ta prisel bolj prav kot pa npr. kaksen nov parfum, ki ga sploh ne potrebuje, ipd. Tako da je vcasih denar tudi lepo darilo, ce ves, da ga potrebuje bolj kot ne vem kaksno “bedasto darilo”. Drugace pa se midva obdarujeva vsak mesec, na dan, ko sva zacela… cisto drobne malenkosti… rozico, verizico, ki sem mu jo sama naredila, ipd. Seveda pa sem mu za rojstni dan pripravila tudi presenecenje – vecerjo in po vecerji se… – kar niti pod razno ni pricakoval. On ni bil uzaljen, ampak ganjen, ker je vedel, da sem mu s tem zelela samo pomagati in se je strinjal, da je bilo bolje kot da bi mu dala kaj “neumnega” in “nepotrebnega”…

Mislim, da bi bila tudi jaz užaljena, če bi mi fant za rojstni dan ali za katerikoli drugi praznik, dal kar denar. To bi jaz razumela kot to, da se mu enostavno ni dalo it po nakupih zame, da tega očitno nisem vredna?! Denar ponavadi poklanjamo osebam, ki jih ne poznamo dovolj, da bi vedeli, kakšne so njihove želje, potrebe. Če pa si z nekom že štiri leta, potem je to nesprejemljivo, vsaj po mojem mišljenu.
Darilo ni samo darilo:predmet, ki ga zaviješ in okrasiš s pentljico. Za obdarovanca je to neko pričakovanje, neko presenečenje. Denar vidiš vsak dan-ok, desettisočaka verejtno nimaš tako pogosto v rokah :), ampak vseeno. Že odvijanje darila in vse to, da prazniku nek dodaten žar, vzdušje. S poklanjanjem denarja ljubljeni osebi uničiš praznično vzdušje-tako kot se je pokazalo pri Blažki in njenemu fantu. Pa dajmo vsi začet poklanjat denar za praznike. Boring. Boring.Boring.
Vseeno pa, Blažka, za take malenkosti ni vredno, da sta skregana. Enostavno mu povej kaj čutiš in upam, da bo razumel.

ja od fanta tudi jaz ne bi nikoli pricakovala denarja…od sorodnikov ze, ampak od fanta-to pa ne, nikoli. zih bi bla tud jaz uzaljena, sam bi ga na konc zih poklicala, in bi se pomenla, pa bi blo spet vse lepo in prav. se po enem mescu ne bi privcakovala denarja, kaj sele po 4ih letih! pa men bi blo sploh nerodno dat denar tipu za rojstni dan. sploh pomislila ne bi na to. rajs mu dam samo lubcka kot pa denar. al pa ga peljem v kino…karkoli. denar je res antidarilo.
se spomim ko sem bila se majhna, ko mi je stara mama dala za rojstni dan nekaj denarja. in sem ji rekla:”sej to pa ni noben daril, sej sploh zavit ni.”=))

no u glavnem, denarja ne kot darilo. no, mogoce sorodniki izvzeti.

to me pa zelo razveseli !
bay- bay

A tako misliš. Mogoče pa nekomu pomeni 10 jurjov več kot darilo za sto jurjev. Sto ljudi, sto čudi.

Saj ne gre za vrednost darila, gre za odnos, da si za nekoga vzmeš čas in mu kupiš darilo. Da ve, da si se spomnil nanjo, ne pa da deluješ, ko da ti je vseeno in ji pač navržeš deset tisočaka. Pač, da ne bo rekla, da se nisem spomnil nanjo in na rojstni dan in ji nič nisem dal.

Se strinjam z Zaspanko. Osebno menim da si upravičeno žalostna. Po štirih letih te že toliko pozna, da lahko zelo dobro ve kaj bi ti bilo všeč.Najlažje in totalno brez domišljije je dati nekomu denar, pa naj bo to en ali deset jurjev.Kako plehko… Gre se za princip.Tako bi tudi okregal ostale fante, saj po moje nimate prav. Problem je v tem, da eni ljudje preprosto nimajo razvitega tega občutka ali pa se jim (iz samo njim znanega razloga) ne zdi vredno potruditi. Ne vem, saj je potrebno vložiti sorazmerno malo energije, da ne govorimo kakšno veselje narediš s tem ljubljeni osebi.Tudi to ti lahko kaže na en vidik njegovega odnosa do tebe.Pogovorita se in iskreno mu povej kaj čutiš, saj so sedaj tudi čustva bolj umirjena.Po moje nisi pričakovala nič preveč.

Edi !!!

A zate je slucajno nerealno pricakovati darilo za roj. dan ???? Haloooo!!!!!

Od kod tebi ideja, da nekdo nesme biti užaljen? Pravica biti užaljen, ni kaka ustavna pravica. Edi, kva ti pa je?
Sploh pa, da je ona pričakovala kaj nerealnega? Pa kje si še videl, da se da kot darilo denar? Razen novoporočencem, ki si želijo kaj kupiti po svoji želji.
Kako bi se ti počutil, da ti tvoja dama da en kup soldkov?
Bi bil užaljen? Ja to pa ne, saj ne smeš biti. Imel bi le neprava pričakovanja do nje. Je.. ga.

A bi bil zadovoljen, da ti tvoja ženkica da 10.000 toalrčkov namesto povabila v kino?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close