Med.Over.Net

Delovno pravo in zaposlitev

Odgovarjajo: Staša Horvat, univ. dipl. prav.

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

Staša Horvat , univ. dipl. prav.

Pravna pisarna HK

Bolniška 4 ure in invalidska komisija

Default avatar

Josipa

Mož je na bolniški po 4 ure - poteče mu 11.9.09 z možnostjo podaljšanja , seveda če komisija odobri.. Zaradi dolgotrajne bolezni je bil napoten na invalidsko komisijo kjer so napisali da je zdravljenje zaključeno in da se zahteva za priznanje iz invalidskega zavarovanja zavrne.
Danes je 15 dan (zadnji dan) za pritožbo, katero pa mož ne želi napisat....
Sedaj pa mu je osebna zdravnica dejala da je z to odločbo avtomatsko zaključena bolniška po 15 dneh prejema odločbe ZPIZ-a. Odločbo sem neštetokrat prebrala in nisem nikjer zasledila da odločba ZPIZ-a nadomešča odločbo zdravstvene komisije.
Zdravnica tako ni poslala komisiji za podaljšanje bolniške po 4 ure temveč je napotila moža delat po 8 ur.
Meni se vse skupaj ne zdi logično in zato vas prosim še za vaše mnenje.

Lep pozdrav
Default avatar

francep3

hvala
Default avatar

DasaMG

Pozdravljeni,

področje PIZ in delovanja zdravniške komisije poznam le na osnovni ravni.
Vaš zapis bom zato poskušala komentirati kot pravnik in laik z osnovnim znanjem na navedenem področju.
Če prav razumem, je Vaš mož zaradi bolezni delal po 4 ure. Invalidska komisija je nato, najbrž z odločbo, ugotovila, da je zdravljenje zaključeno in da se zahteva za priznanje iz invalidskega zavarovanja zavrne. Zoper odločbo je imel Vaš mož pravico do pritožbe v 15-dnevnem roku, ki je ni izkoristil. Na ta način je potrdil, da so dejstva, ki jih je ugotovila in navedla invalidska komisija v navedeni odločbi pravilna ter da se z njimi strinja. Predvidevam, da je razlog, da naj bi Vaš mož začel delati 8 ur v tem, ker je zdravljenje zaključeno, česar ni izpodbijal s pritožbo.

Če sem Vam kaj pomagala, sem zadovoljna. Če Vam nisem, sem malo manj zadovoljna in se prosim ponovno oglasite.

Lep vikend Vam in Vašemu možu,

Daša Modic Gorjup

Moderatorji

Staša Horvat , univ. dipl. prav.
Pravna pisarna HK