Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek morski prašiček-kdo odda?

morski prašiček-kdo odda?

Ali kdo odda morskega prašička mladička, ker bi ga sinu podarili za 7. rojstni dan. Smo iz okolice Ljubljane.

a si želi samo morskega prašička, kaj pa mongolski skakač?

O tem nismo razmišljali, oz. ne poznamo. Kakšna dodatna informacija (velikost, kakšno bivališče potrebuje, lastnosti, karakter, življenjska doba,…) bo dobrodošla.

hvala, natta

Saj ni tako drag, da ga ne bi mogli kupit, sploh če gre za darilo za RD. Ker če nimate za prašička, je tudi hrana, seno, stelja kar draga. Da o kletki ne govorim. Bolje, da kupite mladega, da se bo od začetka na vas navadil. Pri podarjenem nikoli ne veš kaj dobiš.

živjo!
Jaz imam mladička dolgodlakega in ga z veseljem oddam ljubiteljem živali!

Kontakt na
031 540 974 !

Alenka

http://www.podarimo.si/index.php?page=results&type=0&archive=0&region=Ljubljana+z+okolico&category=10&criterium=hr{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E8ek&search=1&search.x=0&search.y=0

probaj na podarimo . si, vedno je polno oglasov,ko se ljudje naveličajo živali…

Mongolski skakač;

http://www2.arnes.si/~osljhism1s/mongolskiskakac.htm

Lep pozdrav,

Ena, ki ….

ne ko se jih naveličamo ampak, ko imem samčka in samičko in nato dobimo mladičke in z veseljem oddamo oglas na podarim.si , da dobijo dobri ljudej!

LP

mongolski skakač je manjši kot morski prašiček, zelo prijazna živalca, spada med glodalce. Mi ga imamo v kletki, pravzaprav parček, ki se nam je razmnožil, sedaj smo ju ločili in bomo raje imeli ločeno v kletkah po spolu. Življenska doba je okroh 4 leta. prehranjuje se s hrano za glodalce, ki se dobi v vsaki trgovini za male živali.

Imamo pa 5 mladih starih 2,5 tedna in čez 2-3 tedne bodo primerni za oddajo.En je čisto črn, dva črno bela in dva rjavo bela.

Saj verjetno ne gre za to, da ne bi imeli denarja za prašička!

Meni se zdi prav, da vprašajo, če ima kdo za podarit oz. oddat.

Lep pozdrav,

Ena

In kako veš da so to dobri ljudje? Ljudje, ki imajo kače jim je predrago kupovati vedno nove živali za hrano. Zato velikokrat vzamejo podarjene in vaši “naraščaj” gre za hrano. Ne razumem zakaj jih sploh parite.

Živali se ne podarja. Razen, če si jo VSI želite in ste odrasli člani gospodinjstva zanjo pripravljeni skrbeti. Računati, da bo otrok samostojno skrbel zanjo več kot 2 tedna je malo utopično.

Premislite ali boste dobri lastniki živali, preden jo nabavite. Da ne bo še en revež na svetu več.

Samo v razmislek…

naše leglo si ravno zamudila, smo jih že oddali

bi ti pa samo svetovala, da ostanete pri morskem prašičku (budri), ker je za otroka zanimivejši od puščavskega skakača. lažje ga prime v roke, ga čoha, lahko ga ima spuščenega, lahko ga vodi ven na travnik, ves čas bo za njim, so kot mini kužki, če se veliko ukvarjaš z njimi 🙂 ko prideš domov, te pozdravijo, žvižgajo, ko odpreš hladilnik, ker pričakujejo hrano 🙂

skakači se toliko ne navežejo na lastnika. so pa skakači malenkost čistejši od buder in je malo manj dela z njimi, ker so precej manši in gre tudi manj stelje

požrešni so oboji 🙂 budra je malce bolj zahtevna glede hrane, dodajati ji moraš C vitamin, malo paziti na hrano, da ima vedno dovolj sena, sveže trave, trdega kruha za glodanje, sama briketna hrana in semena niso dovolj za njihove zobe
budre živijo dlje od skakačev. skakači lažje živijo sami kot budre, ki so izredno socialne živali in so najsrečnejši, če so lahko v paru

budro dobiš za 25 eur, na bolhi veliko ceneje, pazi pa ob nakupu, da bo zdrava (glej ušesa, oči, jezik, tačke, dlako, živahnost, iztrebke v kletki, če imaš možnost…)

http://www.podarimo.si/37714-podarim-morskega-prasicka

Živjo,

jaz se resno zanimam za posvojitev morskega prašička … do zdaj sem imela hrčke (sirijske- zrastejo malo večji kot običajni), zdaj sem se pa nekako navdušila nad morskimi prašički (čez vikend sem preštudirala vso možno najdeno literaturo, že pripravila seznam dovoljene in prepovedane hrane) … imam že vse potrebno (primerno kletko s hišico- namenjena prav za morske prašičke, napajalnik, seno, žagovina, manjka mi samo še hrana, krtačka za česanje (imela bi dolgodlakega) in ščipalka za kremplje (vse to imam namen kupiti jutri) … potem pa seveda še prašiček =). Kot sem omenila bi imela dolgodlakega in mislim, da sem ravno danes preko maila kontaktirala gospo z nadimkom zmešana … Obrnila sem se na take oglase, ker si želim mladička od nekoga, ki lepo skrbi zanj (sklepam, da če so prašički domači ljubljenčki in bojo imeli mladičke, bo za njih primerno poskrbljeno…), denar ni problem…prašička lahko tudi kupim … ampak veliko raje od nekoga, ki se s tem ljubiteljsko ukvarja, kot pa v trgovini za male živali…
tako, da vas naprošam za malo pomoči…

– obstaja kje v Sloveniji kaj “rejec” morskih prašičkov (ki res lepo poskrbi za mladiče in so zdravi)?
– ima kdo od vas kakega mladička- dolgodlakega?

pa da ne bo pomote, to ni muha enodnevnica, dovolj sem stara (24), da vem kaj počnem in kolikšna odgovornost je žival … prašičku definitino ne bo dolgčas … imam še mačko, psa in želvo (seveda bom poskrbela, da bo prašiček vedno na varnem in nikoli ogrožen (tako je bilo tudi s hrčki, se je celo dogajalo, da sta mačka in hrčica skupaj zaspali na moji postelji)

ufff malo sem se razpisala …

lep pozdrav vsem in upam, da mi boste lahko pomagali do prašička…

urša

Pozdravljeni!

Jaz vam z veseljem podarim dve dolgodlaki morski prašički stari približno 4 mesece. Zraven vam zastonj podarim tudi tri mesece staro kletko in leseno hiško, v katero se lahko zatečeta.
Podarila pa bi obe, saj sta sestrici in od malega skupaj pa za morske prašičke je znano, da potrebujejo družbo.

Če ste zainteresirani mi javite mail ali pa me kontaktirajte na ZS.

lp

Pozdravljeni!
Sem šele zdaj prebrala, da kletko že imate.

Sem vam pa poslala tudi mail z dvema slikama, če boste zainteresirani, se mi javite nazaj.

lp

Pozdravljena,

mi se tudi odločamo za nakup 2. morskega prašička, po tem ko smo odžalovali prejšnjega.Sicer nameravamo kupiti samo enega, ampak vseeno vprašam, koliko pa je velika kletka za sestrici, da se v njej udobno počutita? (nimamo prav veliko prostora in kletko za enega že imamo.)
prosila bi še za slikice na naslov: [email protected].
Hvala, lp

Sem vam poslala mail.

lp

moonover, tudi vrst dolgodlakih MP je več.

ker si prosila za nasvet, ti sporočam, da boš zagotovo dobrega, zdravega in dolgodlakega morskega prašička dobila v kliniki Buba v Grosupljem, kjer imajo dr. Marjana Kastelica, ki je specializiran za nego in zdravljenje malih živalic

njegova hčer ima dolgodlako leglo in prepričana sem, da bolj zdravega MP kot je tam, boš težko dobila. pokliči, če ti je katerega od mladičev pripravljena odstopiti/prodati, kakorkoli se bosta dogovorili

lahko še meni date kontakt veterinarja, oz. hčerke? tudi jaz bi si želela dolgodlakega mladička

ali ste že oddali morski prašički? hvala

Iščem kratkodlakega morskega prašička ženskega spola.
Vesela bi bila mladička.Doma imam že eno pujsko.Pred kratkim
je njena sestrca umrla in sedaj je zelo osamljena,jaz pa bi rada
da bi imela družbo,ker se pujski zelo navežejo drug na drugega.
Tako kot mi nanje:)..sem iz Gorenjskega območja…

Jaz si zelooo želim 2 samičke toda povsod imajo samo parčke če mi lahko pomaga??!! 041 274 967

Pri nas imamo dva morska prašička. Sta samec in samica, vendar samec je bil kastriran. Zaradi selitve v manjše stanovanje iščemo nov prijazen dom za njiju. Če bi bili zainteresirani pokličite 031 295421

New Report

Close