Najdi forum

Zanima me kako se izgubi tremo? No jaz je ponavadi nimam, samo včasih pa enostavno nisem sproščen.
Kašne so vaše izkušnje s tem?

Sem bila na enem zelo prijetnem seminarju.Takole nam je predavateljica povedala recept,kako tremo odpraviti.

Predstavljajte si,svojega nadrejenega,kako je na nekem napol podrtem straniscu… lesenem stranicu.In kako se matra,ker je na veliki potrebi.Negre mu i negre,prezivlja strahotne muke…hahaaha..Poiskusite…jaz ze ko pisem se smejim..kaksna trema neki…takoj zgine.Resnicno je preverjeno.Dober recept ni kaj!
Nocko!

Jst mam se pred tako zelo majhnim in nepomembnim javnim nastopom strasansko tremo… Zato sm se enkrat vpisala v tecaj retorike… in mal treme je slo takoj stran… Preostanek treme pa pocas izginja s tem ko kdaj pred kom, ki ga zares dobro poznas ali pa ga ne poznas in ga tudi ne bos, naredis kako tako odpuljeno stvar, ki je ponavadi ne bi… Daj si duska! Ne misli na to, kaj si drugi mislijo o tebi; to je itak vsen, tko al tko pa noben ne opaz tistih malih napakic, ki se tebi zdijo grozne…
lp
tanja

nova
Uredništvo priporoča

Jaz se vedno izvlečem iz tega tako: pomislim, da ima tud sogovornik iste probleme, enako tud težave, pa nej bo direktor, al pa delavec, v bistvu je človek. To pa pomeni, da ga tarejo skrbi kot nas enake življenjske, se prav, da je zgolj in le človek, pa naj ima še tak samozavestn videz.

Mene tud zanima kako bom tremo pregnal… samo mam nekolk drugačno situacijo kot vi… – prvi koncert z bendom.

Spremeni jo sebi v prid. Obstajata namreč dve vrsti treme, slaba in dobra. Prva te sesuje, tresejo in potijo se ti roke, zardevaš, pozabiš, kako ti je ime, itd. Druga je malce zoprna, vendar te pomalem sili, da se še bolje pripraviš na recimo nastop, izpit, igro v gledališču, ali karkoli se pač greš. Treba jo je vzeti v zakup in se naučiti živet z njo. Fino je če te vedno mace “bocka” po možganih, da se ne pričneš frajerisat. Po tem, kar si napisal, imaš bolj ta dobro, kot slabo. Če pa je trema prehuda, jo vnaprej odpraviš tako, da se res čimbolje pripraviš, da “vizualiziraš” neznano situacijo, v katero se podajaš in zaradi katere nastaja trema. Fino je tudi malce skulirat celotno telo, ker se trema odraža tudi na fizičnem nivoju. Obstaja več tehnik, nekateri prakticirajo celo jogo, meditacijo… Star trik je, da pred nastopom (izpitom….) nekajkrat globoko vdihneš skozi nos, zadržiš sapo in izdihneš skozi usta.

Hvala vam za odgovore. Stvar je taka, da nimam treme pred nekaj ljudi, mogoče 10 ali 20. Sem pa vodja projekta, kjer bom govoril pred okoli 50-tim ljudem in po večini jih ne poznam. Res nisem navajen govora množicam, oz. nisem še nikoli.

alkohol :))) … saj ne .. da ne bos resno misli … no ja pomaga…
ne vem … bodi vec kot oni… daj si obesek za sreco v zep in bodi nekja vec ker imas talisman …

Eden od zelo dobrih načinov, kako nastopiti pred množico je, da vadiš govor pred ogledalom…. Govoriš in se gledaš…. Če govoriš z človekom, ga ne glej v oči, ker bo potem še huje. Glej ga v čelo – učinek bo isti kot bi ga gledal direktno v oči. Preden začneš govoriti, 2 globoko vdihni in izdihni… To je le nekaj načinov za odpravljanje treme, vendar vedi, kdorkoli trdi, da nima vsaj malo treme pred nastopom, ta laže….. Je pa res, da večkrat ko nastopaš pred ljudmi, bolj tista trmasta trema popušča. Sploh če večino ljudi poznaš 🙂

Lep in ne mrzel dan!

Jani

obvladovanje snovi, ki jo predavaš, pa seveda trening – čim več predavanj.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close