Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek socialna podpora plus starševski dodatek

socialna podpora plus starševski dodatek

Pozdravljeni!

Sem prejemnica socialne podpore, sedaj pa sem slišala da obstaja tudi socialna porodniška v znesku nekaj manj kot 200 e. Kmalu bom rodila, pa me zanima, ali lahko zaprosim tudi za to?

Ima kdo izkušnje s tem?

Ja,seveda.Porodniška pripada vsaki mami.Če pa si v zadnjih treh letih, bila skupaj zaposlena vsaj eno leto ti pripada še nekaj procentov več.

Moji prijateljici poleg starševskega dodatka socialna pomoč ni pripadala, dobivala je samo starševski in otroški dodatek in 2x na leto je lahko zaprosila še za izredno socialno pomoč. Lahko pa, da je sedaj drugače.

Pripada starševski dodatek. Denarna socialna pomoč pa je odvisna od cenzusa… torej če je imela prijateljica partnerja z dohodki so najbrž kot družina presegli cenzus.
Drugače pa:
Cenzus za mamico z enim otrokom:226,80 + 68,04+ 68,04(povišanje za enoroditeljsko družino). ČE je urejeno očetovstvo mora biti urejena preživnina vendar se le- ta upošteva maksimalno v znesku 68,04 evra. Starševski dodatek znaša 193,24. To se upošteva pri cenzusu za DSP. Mamica z enim otrokom, urejeno preživnino in starševskim dodatkom dobi 100,84 DSP. plus otroški dodatek, ki pa se ne upošteva pri cenzusu za DSP.

(vejice vstavite po potrebi:))

New Report

Close