Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek velike družine in vabila

velike družine in vabila

Imate praznovanje. Birmo. Npr. jaz raje ne bi povabila družini, ki imata po 4 otroke. Ker bomo imeli slavje v gostilni moramo seveda za tako družino plačat krepko več kot za družino z enim ali dvema otrokoma.

Sta pa ti družini žal v istem sorodstvenem rangu in se potem spodobi da jih povabimo.
Kaj bi ve storile v tem primeru?

Kaj se pa sploh duvate in vabite v gostilno,če nimate?
In kaj sploh pomišljaš,da bi jih vabila,ko pa jih ne želiš?
Pa na birmo?!
Bog vse vidi!!!!!

Bi povabila vse. Če pa bi mi bilo tako škoda denarja, da ne bi hotela plačati za par otrok več, itak raje nikogar ne bi povabila v gostilno. Ali bi naredila narezek doma ali pa bi birmo praznovala samo z možem in birmancem.

Kaj bi naredila? zdaj bi te brcnila c rit!!! Če nimaš ne vabi

Svasta…

Povabi samo starse. Ali pa se bolje, ne povabi nikogar, je naceneje.

Kaj je z vami folk? Mater ste hinavci, požeruhi, skopuhi.

Tak škrt folk mi gre na kozlanje.
In njihova preračunljivost!

Sram te bod.

Po eni strani se greš birmo, po drugi strani pa se ti niti pod točko razno ne sanja, kaj uči Gospod. Dve družini s po dvema otrokoma preveč? Da ne boš propadla, koliko lahko štirje otroci pojedo.

A darila si pa pri vseh “naročila”? Enostavno ne vabi nikogar.

Jaz tudi ne razumem, kaj pravzaprav želiš. :S

Mi na vsako praznovanje povabimo 8-člansko družino. Pa je prav fajn, ne razmišljam o tem, koliko gre hrane za ljudi, ko pa je itak poleg tega še 20 drugih. Ali pa, bog ne daj, osem menijev, pa samo eno darilo. 🙂 Pravzaprav je vse drugo pomembnejše.

Če pa so ti otroci še mlajši, pa verjetno niti ne pojedo veliko, tako da ni treba vsakemu svoj meni.

Sicer pa res – zakaj vabiš, če ti ni? Zgolj iz vljudnosti, ker se tako pač spodobi? Razmisli še enkrat o bistvu birme.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Saj se zafrkava. Saj itak je vedno več kretenk, ki si nekaj izmišljujejo. Če je pa pri pravi s takim vprašanjem, potem ti povem, da nisi pri pravi.

Jao mati bozja kaj tale sprasuje!
Vam povem, da sem bila povabljena na gostijo k taksnim “skopuhom” kot je ta, ki je odprla to temo. Bili so “bogati” mi kao bolj “revni” in ona se je nosila do neba, sicer je on bil najin (moj in mozev) dober prijatelj. Na gostiji smo bili LACNI! Vsega je bilo natancno preracunano, jaz sploh nisem jedla svoj kos mesa npr. sem dala mozu cez mizo eden par- je moz tudi zelel meso od zene in le ta ga je z roko mahnila ces saj ima svoj kos….hahhahah ja ja dobro poznam taksne stiskace samo, da jim prineses darilo in denar pol pa takoj na stol pa boga prosi da kaj dobis. V bodoce taksni ne vabite NIKOGAR!

haha jaz pa sem savinjčanka in te razumem. Mislim, da bi že starši malih otrok morali vedeti, da je slavje obred za odrasle in ne za vrtec. Torej če nimajo varstva za otroke, naj ostanejo doma in jih sami pazijo. Nikaor se ne strinjam, da je npr. birma in potem vso pozornost posvečajo malim otrokom, ki nimajo kaj iskati na taki stvari, birmanec pa jim je le objekt ki jih veliko stane… Torej povabi samo odrasle !

No tako nekako tudi jaz razmišljam. Radi bi imeli starše brez otrok. Glede na to, da jim to ne moreš direkt povedat je res malo neprijetno vse skupaj. Saj to je birmančev dan, ne pa da se smuka okoli celo krdelo otrok. Tudi nisem simpatizer malih otrok.

Problem mi ni zaradi hrane ali stroškov. Bolj mi gredo na živce vse ceremonije okoli njihovih otrok.

Ponavadi 2 starša težje krotita 4 otroke kot dva ali enega. In je nered.

In JA. Mojemu birmancu pomenijo tudi darila. V prvi vrsti. Zakaj pa vaši gredo k birmi? Vprašajte jih, pa potem po pravici napišite odgovore.
😉

Povabi vse al pa nobenga.Kako bi se ti počutila, če bi tvoja sorodnica povabila vse sorodnike razen tebe…pa tud,če bi mela 5 otrok…mislm…

No tako nekako tudi jaz razmišljam. Radi bi imeli starše brez otrok. Glede na to, da jim to ne moreš direkt povedat je res malo neprijetno vse skupaj. Saj to je birmančev dan, ne pa da se smuka okoli celo krdelo otrok. Tudi nisem simpatizer malih otrok.

Problem mi ni zaradi hrane ali stroškov. Bolj mi gredo na živce vse ceremonije okoli njihovih otrok.

Ponavadi 2 starša težje krotita 4 otroke kot dva ali enega. In je nered.

In JA. Mojemu birmancu pomenijo tudi darila. V prvi vrsti. Zakaj pa vaši gredo k birmi? Vprašajte jih, pa potem po pravici napišite odgovore.
;)[/quote]

Upam, da me nikoli v življenju ne bo kam povabil kakšen takle “primerek človeške vrste” kot sta vidve. In če bi mene nekdo povabil na birmo oz. potem v gostilno pod pogojem, da pridem brez otrok pač ne bi prišla. Saj to je jasno, da je tisti dan birmanec ta glavni, da po kot gostitelji ne zmoreta dveh besed namenit še vsakemu otroku, ki jih povabljeni pripeljejo s seboj … Potem pa res najbolje, da oči in mami odpeljeta svojega sončka (samo tistega, ki je šel k birmi, če imajo slučajno še kakšnega otroka viška) v gostilno in se mu popolnoma posvetita. Jaz v takih štosih ne mislim špilat zraven dvornega norčka.

Hahaha

Ja to pa pride, ko otroke silite v cerkev, ker se spodobi :)))

Jao, pa Jezus bi se v grobu obracal, ce ne bi bil v nebesih!

In ce nisem zgresila, si v prvem postu omenjala stroske, v zadnjem pa nered zaradi otrok. Odloci se ze, kaj te moti.

A ni birma otrokov nekako praznik. In zakaj ga potem ne bi proslavljal v krogu otrok. Aja, zdaj je po novem birma praznik darovalcev, ki morajo biti polnoletni, da se znajo obnašat. A na RD otroka tudi samo starše vabiš – z darili jasno. A Savinjčani ste tolk škrti, jaz pa sem vedno mislila, da so Gorenjci. Ni simpatizer malih otrok pravi. A tvoj je tik pred birmo ven prišel. Ti boga, kako si ga pa nosila. Naši gredo k birmi, ker so starši tako odločili. Misliš, da ateist bi šel k birmi. Dvomim. Da bi se namreč sam spomnil, pri ene 10 letih, jaz bi šel k birmi. Zakaj: da dobim darila.

Evo, odraz tipične Monovke!
Itak so ljudje z več otroci reveži, socialni problemi in starši eni veliki luzerji, ker si sploh pomislijo imeti več kot dva otroka.
Pokazati svojega angelčka in bog ne daj da ni ves čas v središču pozornosti, ker bo potem že ratal zafrustriran in on je itak sploh in oh.
Đizs!!! Da te res nekam prime.

Pa a te ni niti malo sram? A nimaš niti malo dostojanstva?
Jaz da bi samo pomislila, da obstajajo izmečki take vrste, ki sem jim gre samo za darilo in da zraven molijo, da bi še jaz čimmanj pojedla….Adijo pamet.

Veš, imam primer pred vrati. Otroka vedno praznujeta skupaj in vedno je le ena torta ( no letos je bila izjema ) in tudi mi gremo vedno lačni od njih. S tem, da ne govorim, da za otroke ni itak nikoli za jest. Obratno pa sem jaz človek, ki vedno rada gostim in nikoli, res nikoli ne preračunavam kdo bo koliko pojedel. Pri nas je vedno merilo, da raje nekaj ostane in so vsi siti, kot pa da bi za koga kaj zmanjkalo. In vedno te z dvema otrokoma največ pojedo ;)) Pa jim privoščim, zato tudi naredim praznivanje. To sem napisala le zato, da boš doumela, da število v družini ne pomeni vedno nujno, da so ti največji strošek.

Svašta. Zapri se v sobo in butaj z glavo v zid. Drugega si ne zaslužiš. In Bog ti pomagaj.
Ubogi tvoji povabljenci. Jaz se takim raje ognem že na daleč.
CCC

Popravite me, če se motim, ampak a ni skopuštvo eden od najhujših grehov?

Pa, a ni birma spomladi? Že zdaj računaš, koliko bodo pojedli povabljenci?

ti si pa čisto prava katoličanka. baši na kup. Čisto cerkvena logika
ČESTITKE ZA BIRMO!

si jo zaslužiš.

Ja kaj čmo, pravijo da je cerkev najstarejša kriminalna združba na svetu. Člani pa očitno kar capljajo!

Darila prinašajo starši ne otroci. Zato se finančno splača povabljat starše s samo enim otrokom ali še bolj nič otroki, najbolj pa se splača pobabljat samske prijatelje z nobenim otrokom, od teh so najbolj draga darila in samo en človek za nahranit, se najbolj splača. Problem je družina, ko ne moreš izbrat.

Škrti preračunljivi Slovenci.

Ne zgovarjaj se da te moti, da na otroški praznik pridejo otroci, ker denar računaš. Je čudno, da ne začneš na otroške rojstne dneve samo odrasle vabit, se splača.

v naši žlahti imamo nekaj takih primerkov:

1. moja teta je večkrat poudarila, da sta na kakšno zabavo vabljena LE starša, da midva z bratom očitno nisva zaželjena. Vabilo je bilo v stilu “saj vidva tud prideta, a ne?” Pa z bratom nisva bila več mulčka, ki naju bi moral lovit vseokrog … Ampak danes sem dobila nov razgled: očitno sam pojeva preveč.

2. na velezabavi ob krstu niso “šteli otrok”, kjlub temu, da ni bilo izrecno zahtevano naj jih pustimo doma. Najbolj me je znerviralo to, da so bili pogrinjki preračunani tako, da mu tud stola nismo mogli zraven stisnit, kaj šele da bi dobil svojo porcijo! Mi je sedel v naročju in sva jedla skupaj …

Danes se oboji čudijo ZAKAJ ne pridemo na nobeno družinsko srečanje več?!?

Jaz jih sploh ne bi povabila. Itak so socialni primeri in tvojemu sončku ne bi kaj dosti € prispevali.
Najbolje bi bilo,da v vabila napišeš minimalno vrednost darila, da ne boste kasneje razočarani. Predlagam ti, da bi bila obvezna smoking in večerna toaleta. Do cerkve naj se pripeljejo z limuzino. Tako boš lahko najbolj učinkovito presejala manj premožne. Tvojemu birmancu se pa gre tako samo za darila in denar.Družbe ostalih otrok tako ali tako ne bo pogrešal. Verjetno se bo odlično počutil v družbi odraslih snobov.

Mogoče imajo pa tudi oni problem s tem ko jih povabiš, saj imajo kot gostje strošek.

Če nimaš denarja, potem ljudi ne vabi, nihče ne bo zameril. Pojdite sami z birmanko in botro, pa je rešeno ali pa sami skuhajte doma.

Iskreno vam povem tako…
Na velike fešte kjer so itak vsi povabljeni vabimo VSE. Tudi svakinjo s 4 otroci.
Če pa gledam obiske pa počitnice…Raje vabim tiste ki pridejo sami ali z enim, dvema otrokoma kot pa njo z njeno malo vojsko. Sorry! Pač moram kuhat, pripravljat, pospravljat za toliko več oseb, pa vsak otrok mora met svoj stol, pa en papa samo piščančka, drugi sploh ne je mesa ipd.Da ne govorim o prostorski stiski jedilnice. Poleti to še gre nekako, ko smo lahko zunaj, pozimi jih pa raje ne vabimo.

New Report

Close