Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija površinski tromboflebitis

površinski tromboflebitis

Spoštovani,

pred 15 dnevi sem bila diagnosticirana s površinskim tromboflebitisom (strdek lokaliziran v safeni pod kolenom, 1/3 ovirajoč pretok krvi). Zdravnik je pojav pripisal hudi vrocini in dehidraciji (zivim v tujini, kjer so trenutno izjemno visoke temperature). Noga ni bila otečena, niti nič kaj bolj topla na dotik, vendar zelo boleča. Danes, po končani terapiji s Clexanom in proti-vnetnimi zdravili brez kortikosteroidov me noga še vedno precej boli. Bolečina je ostra, prihaja v valovih, v notranjem predelu noge čutim nekak pritisk.

Po kolikšnem času ponavadi prihaja do izboljšav in ali bi bilo po vašem mnenju potrebno stanje še enkrat preveriti, navkljub temu, da gre le za površinsko veno? Ali bi morda kompresijske nogavice pomagale stabilizirati zadevo?

Hvala za vaš čas in prijaznost!
Londra

Povrhnji tromboflebitis je nastanek strdka v povrhnjih venah. Običajno so bile pred tem razširjene varikozne. Dobivala ste zdravila proti strjevanju krvi, da strdki ne bi rasli navzgor. Potrebno je nositi tudi medicinske kompresijske nogavice ali žabe. Verjetno bo potrebno povrhnje vene klasično operirati, sicer se lahko ponovi.

Zanima me, moja diagnoza je flebitis in tromboflebitis spodnjih udov, trenutno jemljem FRAGMIN 14.000, enkrat na dan in sem v 24. tednu nosečnosti, kaj moram paziti, napotke za naprej, ali moram veliko hoditi z povitimi nogami—ali bolj nepovita ležati, da noge počivajo?? Kako bo potekal porod, so lahko kakšne komplikacije?

New Report

Close