Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v bloku kotliček iz prve ruske!!! čist šokirana

v bloku kotliček iz prve ruske!!! čist šokirana

na novo smo se vselili in trofli tak čudni kotliček v WCju!! tega prej še nikoli nisem vidla in glede na to, da ga nikjer ne dobim, predvidevam, da je zadeva že reeeeees zastarela?

je kdo to že videl? montirano je na višini dveh metrov in se potegne z vrvico.. imamo problem, ker nam kljub nežnem potegu ves čas počasi teče voda v školjko in je ni mogoče ustavit

kaj svetujete? preselili se ne bomo, čeprav priznam, da mi tista voda kravžlja živce in moti mir 🙂

jaz se sicer spomnim teh kotličkov iz vrtca, pa so bili že takrat predpotopni, pa na kaki stari planinski koči jih še najdeš.

zagnjavi lastniku, da menja kotliček za kaj bolj sodobnega, kaj češ drugega; predvidevam, da niste vi lastniki stanovanja.

Zamenjati kotliček. Če je predpotopen kotliček – po moji oceni je star najmanj 40 let – je verjetno dotrajano vse ostalo, predvsem cevi.

nova
Uredništvo priporoča

ojej. al si ti zlo mlada al sem pa jaz blazno stara. ker to drugo ne drži, bo držalo prvo …

žal lastniki. ob nakupu sploh pomislila nisem, da bi odprla omaro, v kateri je bil za wcjem skrit kotliček. zdaj gnjavim sebe že nekaj časa, pa ne najdem ustreznega kotlička.

ja, kotliček je nujno potrebno zamenjat, sam ga ne najdem nikjer takega. točno tak kot v kakšni koči, res je nadine 🙂

cevi zgledajo okej, kotliček pa…. no comment! sej razžrt na zunaj ni, sam vode več ne drži. tudi popravljanje tistega vzvoda ni pomagalo

a je kdo videl kje tak kotliček, razen v starih vrtcih in gorskih kočah? tja ne grem ponj hehehe

ojej. al si ti zlo mlada al sem pa jaz blazno stara. ker to drugo ne drži, bo držalo prvo …[/quote]

drži :))))))

mi lahko pomagaš? lepo prosim??

mišljeno je bilo, da ga zamenjaš s takim, modernim, direktno za WCjem. seveda za to rabiš vodoinštalaterja, po trgovinah nadomestnega najbrž ne boš našla

mislim, da se takega direktno za wcjem ne da montirat, ker je za wcjem vrata in zadaj omara v steni. notri je cev + prostor za praške, šaro. čisto na vrhu je kotliček!

in na lesena vrata se ga ne da montirat, wc je pa tako nizko postavljen, da je pod vrati. a me razumeš, si lahko predstavljaš, kako vse skupaj zgleda?

čudno, prečudno, reeees 🙂 tega še nikoli nisem videla!

ojej. al si ti zlo mlada al sem pa jaz blazno stara. ker to drugo ne drži, bo držalo prvo …[/quote]

drži :))))))

mi lahko pomagaš? lepo prosim??[/quote]

sej brskam ko nora po netu, pa nič 🙂

ne, mal heca, resno pa, kot je bilo rečeno: to ti bo vodoinštalater najlaže zamenjal.

http://www.liv.si/nadometni/ciklon.html

Pokliči pa vprašaj, tukaj bi se morala kaj najti.

Kotliček klasično, tik nad WC školjko, omarico pa dvigneš višje

Tak kotliček smo imeli tudi pri nas pa EMO Celje je na njem pisalo. Brez težav se ga da zamenjati s katerimkoli modernim kotličkom.

Do menjave pa splezaj na stol in z roko z vrha zvon, ki zapira vodo v kotličku požokaj na pravo mesto, da ne bo voda v nič tekla.

omarice se ne da dvignit višje, ker je ta v bistvu del lesene stene v ozadju in je od stropa do tal, notri je cev in kotliček

dej fotko, mene prav zanima, kako svetsko čudo maste :)))

mava, jih bom poklicala, hvala

upam, da bodo imeli kaj primernega še kje v kleti, ker tale ne bo dober, mora imet ročko, za katero lahko potegneš s ketnco ali špago ali kej modernejšim :))))

mi imamo takega v službi…in dela bp

Prav gotovo se najde rešitev tudi z novejšim kotličkom.
Pokliči enega fajn vodoinštalaterja in ti bo povedal, kako.

v skrajni sili plezam na wc, drugače pa cukam za vrvico 1x, pa 2x, pa 3x, pa se grem ven mal shladit, pa pol spet nazaj… pa včasih rata takoj, včasih pa šele po dveh urah 🙂 zoprno!

sem ravno zvedela, da potrebujemo visokotlačni kotliček, pa še potem bo vprašanje, če bo delovalo, ker mora imeti pravi vzvod, da se bo lahko na drugi strani vrat lepo potegnilo. če se potegne postrani pod kotom, bo spet teklo?

grrrrrrrrrrrrrr, mislim, a je treba pri sekretih tolk komplicirat? zakaj ne morejo naredit enega ali dva, ki bi pasala in to je to. ne pa neki padi, pa vzvodi, pa :)))))))))

ma sej bi dala slikco gor, pa se bojim, da bo kdo prepoznal čudo, k po mojem so sam še ene štirje v Ljubljani, pa mi boš reku: cveti, a to si ti?????? in se mi boste na vseh žurih režal ;))

čeprov, če bi kdo odprl vrata za wcjem, bi se mi lahko že zdej 🙂

ne bom nič spraševala kje si v službi, prov? :)))))))))
sam imate srečo v nesreči, če sem lahko mal žleht he he

če je fajn sem prec za 🙂 poznaš kakega? :))

jao ste eni … 🙂

kotliček daš lahko kakršen koli, da bo le šel v omarico, cevi pa lahko dobiš kolikor hočeš…
Ne išči po netu kotličke, pokliči vodoinstalaterja pa ti bo vse povedal kar je treba… saj itak sama ne moreš zamenjati kotlička (verjetno – tako domnevam iz tega pisanja), tako da vsekakor rabiš mojstra in material.

Kaj komplicirate.
Zamenjaj tesnilo (dihtungo) pa voda ne bo več puščala. Najhitreje in najlažje. In bo OK. Tako tesnilo ima vsak vodovodar, če nimaš res prastar model se danes kupi tud mal večji sklop, ki ima enako funkcijo kot tvoj pokvarjen del, pa se zamenja.

Take kotličke, za na steno, ki se potegnejo na špago prodajajo še danes v Merkurju, – no verjetno imaš ti starejši model.

Menjava celega kotlička je pa bolj komplicirana, ni nujno, da je dotok in odtok vode na povsem enakem mestu kot pri novem.

Pokliči soseda al pa vodovodarja, pa bo zrihral.

New Report

Close