Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

VIRTUALNA JAVNA TRIBUNA nega kože med in po dopustu

Default avatar

VIRTUALNA JAVNA TRIBUNA

Kot obljubljeno,

začenjamo današnjo težko pričakovano javno tribuno na temo: nega kože med in po dopustu

Z veseljem pozdravljam in izrekam dobrodošlico dr. Oliveri Svilar-Kanjovsky, dr. med.

Radi bi se vam zahvalili za sodelovanje in vas vabimo, da se na kratko predstavite
Default avatar

silverica

No, pa bom končno še jaz nekaj vprašala, prejšnje tribune sem bol brala.

Že na dopustu ob morju (v začetku julija) so se mi po čelu začeli delati takšni svetli fleki - lise, kot bi bile brez pigmenta.
Vsak dan so bile bolj vidne in večje.
Po kakšnem mesecu so začele postajati manj vidne, ampak niso še izginile. So tako kot pege, sakmo da niso potemnele barve ampka posvetlele in precej večje - takni večji predeli.
To se mi ni zgodilo prvič, je bilo pa letos veliko bolj opazno.

Hvala za kakršnikoli namig.
Default avatar

Olivera S.

Lep pozdrav vsem uporabnikom med.over.net!

Danes sem z vami dr. Olivera Svilar Kanjovsky, zdravnica, zaposlena v centru dobrega počutja Terme & Wellness LifeClass.
Ker se s področjem nege kože veliko ukvarjam, vam bom danes skušala čim več povedati o negi kože med in po dopustu, hkrati pa tudi o negi kože nasploh.

Vljudno vas vabim, da kar pričnete z vprašanji.
Olivera Svilar - Kanjovsky, dr.med.
akupunkturolog

Terme & Wellness LifeClass
http://www.lifeclass.net/
Default avatar

Olivera S.

silverica je napisal/a:
No, pa bom končno še jaz nekaj vprašala, prejšnje tribune sem bol brala.

Že na dopustu ob morju (v začetku julija) so se mi po čelu začeli delati takšni svetli fleki - lise, kot bi bile brez pigmenta.
Vsak dan so bile bolj vidne in večje.
Po kakšnem mesecu so začele postajati manj vidne, ampak niso še izginile. So tako kot pege, sakmo da niso potemnele barve ampka posvetlele in precej večje - takni večji predeli.
To se mi ni zgodilo prvič, je bilo pa letos veliko bolj opazno.

Hvala za kakršnikoli namig.

Pozdravljena,

vsekakor priporočam pregled, ali pri nas ali pri dermatologu, lahko so lise posledica prekomernega sončenja, stranski učinki kakšnih zdravil, hormonske spremembe. Priporočam čimprejšnji pregled.
akupunkturolog

Default avatar

lepa rjava barva

Bom tudi jaz zastavila vprašanje

Letos sem zelo ponosna sama nase, ker sem dobila kar lepo barvo .Sedaj me pa zanima, kako lahko takšno barvo čim dlje časa obdržim?

Hvala
Default avatar

silverica

Hvala za odgovor.
Sem se bala, na doste to rekli. :-( A lahko morda kaj za preventivo že začnem, npr. jemati b vitamin ali kaj takega?
Default avatar

Olivera S.

lepa rjava barva je napisal/a:
Bom tudi jaz zastavila vprašanje

Letos sem zelo ponosna sama nase, ker sem dobila kar lepo barvo .Sedaj me pa zanima, kako lahko takšno barvo čim dlje časa obdržim?

Hvala
Pozdravljena,

hvala za vprašanje. Lepo rjavo barvo boste dlje obdržali z občasnimi pilingi, hladnimi emulzijami, ki naj imajo majhen delež maščobe in večji delež vode in pravilno prehrano - z velikim deležem vitamina A (korenček, ribje olje ...).

Vsekakor pa odsvetujem solarij zaradi UV-A žarkov zaradi prezgodnjega staranja kože in nevarnosti kožnega raka.

Lepo vas pozdravljam,
akupunkturolog

Default avatar

rada bi imela lepo rjavo barvo

Pozdravljeni

Kakšna pa je razlika med rjavo barvo pridobljeno v hribih ali tisto ob morju? Želim si namreč lepo rjavo barvo, pa me zanima, kam naj grem.

Hvala
Default avatar

Olivera S.

silverica je napisal/a:
Hvala za odgovor.
Sem se bala, na doste to rekli. :-( A lahko morda kaj za preventivo že začnem, npr. jemati b vitamin ali kaj takega?
Tako je, svetujem večjo količino vitamina B. Pregled je potreben zato, da se točno postavi diagnoza in svetuje terapija, preko foruma je to na žalost težje.

Lep pozdrav,
akupunkturolog

Default avatar

osasa

Kaj narediti, ko te piči osa?
Se opravičujem če to ni del dabate. Moram pa priznati da me zelo iritirajo in sem razbesnjena, ko vsak dan enega pičjo. No, malo pretiravam - skoraj tako.
Kaj pa kasneje, dneve potem? ko srbi?

Hvala, hvala.l
Default avatar

Olivera S.

rada bi imela lepo rjavo barvo je napisal/a:
Pozdravljeni

Kakšna pa je razlika med rjavo barvo pridobljeno v hribih ali tisto ob morju? Želim si namreč lepo rjavo barvo, pa me zanima, kam naj grem.

Hvala
Pozdravljena,

hvala za vprašanje. V hribih so sončni žarki nevarnejši za kožo,zaradi višine, bolj čistega zraka in podobno. Sonce tam bistveno bolj pripeka. Sicer pa je pridobljena barva na "pameten način" tako v hribih kot na morju lahko enako lepa.

Lep pozdrav,
akupunkturolog

Default avatar

Olivera S.

osasa je napisal/a:
Kaj narediti, ko te piči osa?
Se opravičujem če to ni del dabate. Moram pa priznati da me zelo iritirajo in sem razbesnjena, ko vsak dan enega pičjo. No, malo pretiravam - skoraj tako.
Kaj pa kasneje, dneve potem? ko srbi?

Hvala, hvala.l
Pozdravljeni,

če je oseba alergična na osje pike, mora nemudoma poiskati zdravniško pomoč, zaradi alergijske reakcije, ki je lahko smrtno nevarna. Če oseba ni alergična, priporočamo led in kremo z antihistamini (Synopen, Kamagel ...).

Lep dan,
akupunkturolog

Default avatar

odhod na dopust

Živjo

Zasledila sem, da ste zgoraj napisali izraz "pameten način", pa me zanima, kako lahko na pameten način pridobim rjavo barvo. Prihodnji teden namreč odputujem za 2 tedna na morje in nazaj bi rada prišla lepo porjavela.

Hvala
Default avatar

tetka petka

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kakšen vpliv ima sončenje na kožo v času nosečnosti. V mislih nimam "praženja" na plaži, ampak če te "obarva" ko si npr. v morju. se na koži lahko pojavijo kakšne spremembe?
Default avatar

klemenika

odhod na dopust je napisal/a:
Živjo

Zasledila sem, da ste zgoraj napisali izraz "pameten način", pa me zanima, kako lahko na pameten način pridobim rjavo barvo. Prihodnji teden namreč odputujem za 2 tedna na morje in nazaj bi rada prišla lepo porjavela.

Hvala
Ja, saj! To je to!
Pravijo po 10 minut, pa potem po 15, in tako naprej. Ampak, če jaz temu sledim, potem si po 14 dneh čisto bel.
Default avatar

Olivera S.

Pozdravljena,

"pameten način" pomeni naslednje:naravna zaščita in dodatna zaščita.
Naravna zaščita pomeni da vedno poiščemo senco, nadenemo si pokrivala s ščitnikom ali širokimi krajci in očala z vsaj 99% UV-A in UV - B zaščito.
Dodatna zaščita pomeni da uporabimo zaščitne pripravke. Izbira varovalnega pripravka je odvisna od tega kje bomo pripravek uporabljali, kako dolgo se bomo izpostavljali soncu, kaj bomo delali ( vodni ali drugi športi, ali se bomo potili... )in kako je koža občutljiva na opekline( kakšen fototrip kože smo ) .
Med 10.in 16. uro je sevanje UV-žarkov najmočnejše, zato je smisleno omejiti izpostavljanje soncu v tem času. Ne smemo pozabiti zaščititi ustnice, veke, in uhlje.Še posebej moramo biti pozorni do otrok.
Dojenčke in male otroke ne izpostavljamo soncu.
Še nekaj:
Pravilo sence ,pove da moramo takoj poiskati senco,ko je naša lastna senca krajša od telesa.

Lep dan in lep pozdrav,
akupunkturolog

Default avatar

losjoni

Pozdravljeni

Veliko se govori o raznoraznih losjonih za po tuširanju, ki naj bi pomagali pri ohranjanju rjave barve. Ali je to nateg ali je dejansko kaj resnice v tem?

hvala
Default avatar

Olivera S.

Pozdravljena,

v času nosečnosti previdno ,ker lahko pride do spremenjene pigmenatcije na koži. Vedno velja pravilo naravne in dodatne zaščite pred soncem.

Lep dan in lep pozdrav
akupunkturolog

Default avatar

strije

Mene pa še zanima, upam, da bom še ujela

Kaj pa strije. Ali sonce še dodatno poudari strije ali ne?
hval az aodgovor
Default avatar

VIRTUALNA JAVNA TRIBUNA

Današnja javna tribuna se s tem postom zaključuje.

Pred zaključkom bi se radi še enkrat zahvalili doktor Oliveri Svilar-Kanjovsky, dr. med. , za čas, ki si ga je vzela in odgovarjala na vprašanja, ter z nasveti pomagala vsem, ki se odpravljate na dopust in tistim, ki ste že na delovnih mestih. Vsi namreč vemo, da je potrebno za kožo skrbeti vedno in povsod:)

Hvala še 1x in prosila bi vas samo še to, če nam lahko na kratko napišete še zadnje nasvete, kako negovati našo kožo v poletju, ki je še pred nami in v jeseni, ki prihaja.

Za vse, ki imate še kakršnakoli dodatna vprašanja vabljeni na obisk foruma: Zdravstveni wellness,http://med.over.net/forum5/list.php?252 kjer naša današnja gostja tudi odgovarja.

S tem je današnja javna tribuna zaključena

Hvala