Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek corsa, C3, clio, polo, peugeot207…

corsa, C3, clio, polo, peugeot207…

Od teh tamalih, novo vozilo, za katerega bi se odločili? Kateri se najbolj obnese?

Lp

C3 al pa pežoja. Francoza.

Pa ne vlečte na svoj mlin, ampak povejte reano, če ste z njim zadovoljni in zakaj….

C3 – nasploh sem bila zadovoljna z njim, nobenih težav, prijetna vožnja, okreten…

Ostalih modelov še nisem vozila, prijateljica pa ima Peugeota in je tudi zelo zadovoljna.

Tud Pežoja. Imam Pežoje že precej let, različne, tud par drugih v žlahti, vedno vsi zadovoljni.
Pa trenutno ima Peugeot (za moj okus) tud najlepši dizajn. Renaulti se mi zdijo zadnja leta precej taki okorni, nemški avti so pa itak zmeraj bolj taki škatlasti…

Citroen zato, ker sem bila do sedaj z vsemi modeli, ki sem jih imela zelo zadovoljna. Od starega AXa in BXa prek Xantie in zdaj Berlingota. Udobna in mehka vožnja.

Posploševanje glede modelov je brez veze. Je pa res, da če kdo začne znotraj ene BZ in je z njo zadovoljen potem ves čas kupuje isto. Tako tisti ki sicer cel čas vozijo Citroena ne vedo kako se obnese VW, ali Opel….

Najboljši nasvet ki so mi ga dali v službi sodelavci je: kupi si tisto kar ti je všeč navzven, kot model, ker noter so dan-danes več ali manj vsi isti, le nianse so različne.

Meni oseno je od teh naštetih najlepši C3, potem pa corsa.

Od ta malih mi je zelo všeč še Punto, in Yaris. (pa ta mal BMW)

Moja 16 letna šoferska zgodovina

Yugo….3 leta super, nobenih problemov
Fiesta 1…..9 let super, nobenih problemov
Fiesta 2 … 4 leta super, nobenih problemov
peugeot 206………….. enkratno, super, zadovoljna…. lep, mehek, udoben.. upam, da bo sledil tradiciji predhodnikov ;)))

Meni tudi polo in clio ne sežeta oblikovno 206 niti do pasu 😉

Clio je noter meni zelo všeč, ljudje pa so zelo zadovoljni. C3 je že star model, tako da… S peugeoti so zadovoljni, meni ni všeč (kar pa ni važno). Novi polo mi je pa krasen. Če denar ni ovira, bi se verjetno odločila za polota. Z vsemi se obvezni pelji na poskusno vožnjo, ne pusti se odgnati. Pa dober nakup in srečno vožnjo.

Mi smo se odločili za C3, ker je simpatičen in cena je bila najugodnejša. Vozim ga tri leta, avto je ok. Sicer pa bi vzela pola,(še rajši moni morrisa) a cena je toooliko večja, kar nekaj tisoč evrov. Kot je rekla predhodnica, če cena ni ovira, vzemi tistega, ki ti je po izgledu najbolj všeč.

Sem vozila že Punto-ta, Pasata in Škodo po kakšno leto, pa še marsikateri avto za dan ali dva in ne grem stran od Citroenov. Priznam, da sem popolnoma napaljena na to BZ in zato morda pristranska.

tanova corsa black & white, mmmm…pežoja nikoli več, ampak to zato, ker pač vozim kakor vozim in je zame prenežen in preobčutljiv avto, drugače je pa ok, ker je ful mehek, sploh sklopka, kar se tiče pa porabe je pa zakon, ker je hdi in porabi fuuuulll mal…C3 mi ni všeč sploh notranjost, clio no way…polo pa predrag za to kar dobiš…ena gor ti je omenila bmw-ja 1 dobra izbira…drugače pa mogoče še hyundai i30, ali kia ceed ful velik za “malo” denarja…to bi bila moja ideja v izboru nekje iste vrednosti v cenah….drugač pa, čez bmwja ga ni…

če bi kupovala bi vsekakor kupilo novo FIESTO. s staro (3L) sem zelo zadovoljna, tudi servis ni drag. za običajni servis 1x letno (pa mi hkrati še gume menjajo) je 120 eur.

Imela Renaulta – nikoli več zaradi servisov, sedaj imam Peugeota 206, načeloma zadovoljnja vendar nikoli več ne bom imela Francoza, ker imajo tako tanek pleh, pod plehom je pa sama plastika.

Tako da – zame bodo v prihodnosti samo Nemci vendar pa verjetno ne Polo, ker ima takšno ceno skoraj kot Golf. Raje vzamem Golfa.

Sama se morš odločit, glede vseh kriterijev pa upoštevaj tudi to, kateri je najvarnejši. Peugeot se mi zdi precej lahek, maš občutek, da so vrata iz kartona. Jaz bi polota ali C3.
Ampak to je seveda samo moje skromno mnenje 🙂
Pa varno vožnjo, kakorkoli se boš odločila

JEst mam C3 pa ga ne dam 😉 SEm super zadovoljna!

Mislm da bom zdej čist mim udarla jaz sem letos februarja kupila fiat grande punto čist novga pa sem ful zadovolna z njim.

P206 ma drugač 1100kg….kar je za tak mali avto veliko

V kolikor bi imela čas, bi šla od ene do druge avtohiše, si pogledala ponudbo, tudi postrežbo, prosila za testno vožnjo. In se na podlagi testne vožnje odločila kaj bi vzela.

Drugače je meni od teh malilh avtov všeč tudi Seat Ibiza 🙂 .

moj c3, zakon hje, kupila pred 4 leti novega, nobenih težah, in ena pravi, da je C3 že stra, kaj je tebi ženska, saj jih še delajo, zunaj je že novi model! Novejši od mojega, ki sem ga kupila pred 4 leti, seveda razlika ni očitna le malo v blatnikih, ki so enake barve kot karoserija, če pa že kupuješ avto, vzemi si čas, naj ima vso možno opremo, sploh pa avtomatsko dobro klimo, naj bo tebi všečen tako oblika, barva, kot notranjost, naj bo varčen in vseeno varen…pojdi od hiše do hiše, probaj in se vozi, nato se šele odloči, vzemi si čas, ne poslušat nas tule, menda ja sama veš katera oblika ti je okej…srečno!

po dveh francozih prešla na Mazda in sem zelo zadovoljna. V štartu plačaš 1000 € več in potem tudi veš zakaj. Vsi novi francozi so me v roku pol leta pustili na cesti – serijska napaka. Tu pa samo gorivo – vožnja – servis.

colt

No, jaz kupujem rabljene Francoze – 2 x Renault, 2 x Peugeot, pa me noben nikoli ni pustil na cesti. Petka je zdržala skor do 12. rojstnega dneva, twingič pa do 10. Pa še naprej sta šla…

New Report

Close