Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kako parkirati službeni avto (za domačo uporabo)

Default avatar

ena iz Centra

Ogledujemo si stanovanje v centru Ljubljane. Za parkiranje so na voljo plačljiva parkirna mesta. Če se ne motim, je za stanovalce na voljo letna dovolilnica za parkiranje, vendar le za en avto na stanovanjsko enoto. Ker imam terensko delo in v ta namen službeni avto tudi za domačo uporabo, me zanima, kako lahko v takem primeru parkiram ... Kako imate to drugi urejeno... Nisem pa odsotna ves tisti čas, ko je plačljivo ...

Vnaprej hvala za kakšen odgovor!
Default avatar

saj ne moreš verjet

Evo odgovora direktno iz mol - da umreš od smeha :

Menim, da bi se vsak državljan moral zavedati ob nakupu vedno novega in novega dodatnega vozila, da le-ta prinese s sabo dodatne obveznosti in stroške o katerih je dobro prej premisliti in jih všteti, še posebej pa je potrebno seveda razmisliti o tem, kje bo prostor za parkiranje novega vozila - sploh če ga ni dovolj na lastni parceli in že takoj razmisliti o nakupu garaže oz. parkirnega mesta v garaži, vse seveda v okviru lastnih zmožnosti in danosti v bivalnem okolju
Default avatar

ena iz Centra

Saj ne moreš verjet, hvala za odgovor. Res je smešno, samo si mi pa dala idejo, grem malo pogledat, če se kakšne garaže da v bližini najet ...
Default avatar

nadine

saj ne moreš verjet je napisal/a:
a je res za crknit od smeha?
v Tokiu ne moreš kupit avta, če nimaš črno na belem, da imaš garažo za njega.
zdaj si pa predstavljaj, da ima vsako stanovanje v centru po tri avte, dva svoja, pa še službenega zraven.
Default avatar

saj ne moreš verjet

nadine je napisal/a:
Ne bodi neumna : zakaj potem vsem ne preprečijo nakupa 2 avtomobilov...v centru jih pač ne smemo imeti ali kaj?
Default avatar

nadine

si je pač treba najti drugačne rešitve. če fizično 3.000 avtov v center ne spraviš, jih pač ne spraviš, pa če si houdini.
Default avatar

saj ne moreš verjet

nadine je napisal/a:
Predlagaj drugo rešitev. Jaz bi naprimer zaprl mesto za avtomobile razen za stanovalce.
Default avatar

nadine

saj sem vedela, da si genij :)
Default avatar

seveda lahko verjameš

Odgovor iz MOL je edino logičen, se ti ne zdi? Zakaj pričakuješ, da bodo drugi skrbeli za parkirno površino za tvoj avto??? Tudi stanovanje si kupila oziroma najela, pa si kupi ali najemi še parkirno mesto. To pride okrog 50 EUR na mesec, morda v strogem centru še kaj več.
Default avatar

ena iz Centra

seveda lahko verjameš je napisal/a:
Tu kjer jaz iščem, jih na netu ne najdem :-( Pa bi z veseljem plačala ... , no, mogoče se bo pa sčasoma kaj našlo...
Default avatar

garaža

Prostor v kakšni garaži v centru se še da dobiti, so pa cene od 120 € navzgor....
Default avatar

saj ne moreš verjet

seveda lahko verjameš je napisal/a:
Skrbel bom že sam za svoje parkirno mesto, samo pustijo mi ne parkirati...naj dajo lepo normalno 2 dovolilnici na stanovanje....
Default avatar

foušija

Al pa tri al pa štiri, odvisno koliko študentom je kdo oddal stanovanje.
Dejmo vsi v Center parkirat. Se garaže ves čas prodajajo, pa v garažni hiši na Metelkovi je vedno prostor, sam plačat je treba plačat. AU, boli a ne ?
Default avatar

rimljancek

čisto prav so napisali
SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI!

RAZGLEDNICE
UTRDBE NA SLOVENSKEM
Default avatar

tudi iz centra

mi smo iz strogega centra, pa je na dvorišču prostor za parkiranje, stanovalci se med sabo vedno prerekamo, četudi se redkokdaj zgodi, da nimaš kam avta dat. če ni prostora, zaparkiram soseda, s katerim se dobro razumem in me ta vrže potem zjutraj ob pol sedmih pokonci, ker gre ravno ta dan malo prej v službo:) je pa garaž, tudi privatnih dovolj na razpolago samo vprašat je treba in plačat. recimo, pri Kersnikovi je garažna hiša, pri Maxiju, pri sodišču, na Metelkovi..kateri konec iščeš?
Default avatar

saj ne moreš verjet

foušija je napisal/a:
Plačal bi že, saj dovolilnice niso zastonj, da bi pa 2 kilometra po avto vsak dan hodil je pa res genialen predlog.
Default avatar

saj ne moreš verjet

rimljancek je napisal/a:
Da si ne boš kaj naredil.
Default avatar

saj ne moreš verjet

tudi iz centra je napisal/a:
Je razlika med 100 eur + na mesec in 100 eur na leto, kajne?