Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odločba za vrtec – jupi!!!!!!!

Odločba za vrtec – jupi!!!!!!!

Ma tolk sem vesela sedaj ko sem dobila z občine odločbo za vrtec, da se morem prou pohvalit tu gor. :))) Sej vem, da me boste ene linčale do kraja … ma mi prou dol visi. :)))))))))))))))))))

Septembra gresta tudi naša dva ta mlajša člana v vrtec, tako da bom imela v vrtecu vse tri otroke (in to v istem … kolk bo fajn). In sem pač zadnjič na občino dala uni obrazec za še dva dodatna otroka v vrtecu, tako da so mi imeli sam za popravit januarsko odločbo. In sedaj dobim domov in pravo presenečenje. Najprej berem … 1. otrok spada v 2. plačilni razred, 2. otrok spada v 3. plačilni razred in 3. otrok spada v 3. plačilni razred. So me kar mrazelce po hrbtu, ko sem seštevala skupni znesek, pa čudno se mi je zdelo kako to, če pa naj bi imela ta mala zastonj? Mah …

… in pol berem naprej. Za prvega otroka plača vlagateljica 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene vrteca … za drugega otroka plača 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene vrtca MINISTRSTVO ZA ŠOLSTVO … in za tretjega otroka ravno tako. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Se pravi … sklep: letos bom imela v vrtcu tri otroke in bom plačala manj kot če bi imela v vrtcu sam enga. :)))))))))))))))))))))))))) Jiiiiihaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! Vsaj enkrat da se lahko zahvalim našim ljubim občinskih odlokom in Slovenskih zakonom. :)))))

o, blagor tebi!

Jaz imam tudi tri, pa samo enega v vrtcu, dva v OŠ, pa plačam povsod vse:(

Sem vesela za vas, pa žalostna za nas.

Bugi, čau.
Čestitke, sem vesela zate. Dej mi povej, kok bosta stara, ko bosta začela z vetcem?

nova
Uredništvo priporoča

Čestitke…UŽIVAJTE!!!!

LP

Blagor tebi.

Ma, ne bi te raztrgali, je pa nepošteno, pa če priznaš ali ne ;-(

Imela bosta točno 19. mesecev (rojena sta 1.2.2008) :))) Onadva bosta v najmlajši skupini v vrtcu … starejši brat pa v najstarejši skupini. :))))) Joooojj … se mi zdi, da bom utekala iz službe in jih hodila špegat na igrišče, če se kaj skupaj igrajo. :))))))))))))) Hahahaha.

No … saj v bistvu je res nepošteno. :)) Jaz sem pač pričakovala, da bom za ta velikega isto plačala, za ta male bom pa pač imela zastonj. Sem pa čist pozabila na odlok naše občine, kjer je določeno, da če imaš v vrtcu več otrok pač starejši pade en razred nižje. :))))))

Kje je sedaj tista, ki je izjavljala, da delijo den. pomoči CSD kot bonbončke. Evo, prišparala je država dve soc. podpore, za tri otroke bore malo,da da soc. revežem. A to pa ni, khm, kaj že. Ti privoščim, samo bodite povsod toliko strpne, ne samo pri sončkih, ampak tudi soncih. To pa je zastonj država.

Nimam nič proti talanju denarja tistim, ki ga res nimajo. Ampak ker v službi vsakodnevno videvam, kdo hodi na CSD in občino s takšnimi in drugačnimi prošnjami … in ker sem tudi že imela vpogled v marsikatero odločbo – pa ker tudi kar nekaj teh ljudi poznam in vem, da so daleč od revežev … hja … si mislim, da bi se lahko vsaj malo bolj preverjalo zadeve. Pa tudi kar se teh odločb za vrtec tiče … khm … saj se ve, kako se lahko čisto enostavno izpusti kakšen podatek. :/ Ah … ma pustmo zdej to. :)) Jaz sem tolk srečna zdej. :))) Ker sem prej itak vedno zaradi poštenosti nasrkala. :))))

Ja, pa saj to je normalno, a ni?

Prvemu otroku se zniža plačilni razred za en razred, ko naslednjega vpišeš v isti vrtec… drugi in ostali so pa zastonj oz. plača ministrstvo. Tako je pri vseh, ki imajo dva ali več otrok hkrati v vrtcu. No, vsaj v MOL je tudi tako, tako da nima B. nekih hudih privilegijev, predno se usujete nanjo!

Bugi, ni samo v tvoji občini tako, velja za vso SLO. Bojda bo pa tako samo do konca leta, potem pa naj bi starejši ostal v določenem plačilnem razredu in ne več enem nižje.

Tudi pri nas gre ta druga v jasli, stara bo 14,5 mesecev, starejša pa je januar 2007, pa so s takih nardili še eno skupino in bo ostala v jaslih, s tem pa bo tudi cena še vedno visoka. Ampak če jo razrelim na dve, bo še kar znosno.

Nihče ni rekel, da je kaj dobila, kar ji ne pripada.Je kdo kaj kje rekel. !Imela že veliko odločb v roki, veš, da jim ne pripada.” Pa zakaj bando lopovsko, ki služi mastne denarce, ne prijaviš!? Pa ti veš, da s tem preverjanjem malo v svojo skledo pljuvaš!? Sploh ne malo, kar veliko, glede odločb!? Dajte najprej pomislit, da evforija mine, potem pa dalje.

Ja, z mojo trojico je bilo lani enako, uf hvala bogu, ker če pomislim, da bi plačevala za vse tri, potem sem preračunala, da bi bilo dejansko bolje, da pustim službo (ker bi bila vsota treh vrtcev prve starostne skupine skoraj tolikšna kot moja plača), če pa upoštevam, da je bila letos njihova prisotnost morda le 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in s tem moja plača zaradi bolnišk še za 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja skoraj vsak mesec, potem res.

Aja … točno … to je iz Pravilnika. :)))

Jah … jasli pridejo kar našponane. :((( Bomo videli v katero skupino bosta prišla našedva drugo leto, ko bo šel ta starejši v šolo. Upam vseeno da pridemo v kombinirano, ki je mal bolj poceni. :))) Ampak s tem si bom belila glavo šele drugo leto. :))))

Če ne delaš na CSD, nimaš kaj imeti vpogleda v te odločbe, ter ne klobasaj stavkov, ki so že tu mnogokrat, se izkazali, za zelo dvomljive.

Lepo. Vam privoščim.

Bi bilo sicer še lepše, ko bi tudi šolarjem pripadalo kaj brezplačnega – pa ne le tistim iz večjih družin.
Zakaj že edinci padejo ven?
So res starši edincev le premožni ljudje?

Saj itak da je normalno. :))))) Saj ni noben govoril o kakih privilegijah. :)) Sam jaz se prej nisem glih najbolj poglobila v to in me je sedaj odločba prijetno presenetila. :))))

Referentka ki skrbi za odločbe mi je enkrat lepo rekla, da tudi če kdo prijavi to pa to, nima kdo it preverit zadeve. A naj gre ona? Na občini namreč ni zaposlenega nobenega inšpektorja za te zadeve.

Nisem imela vpogleda v odločne CSD, ampak v očinske, ki sem jih sama spisala, ko sem nadomeščala. Tako da tu ni nič dvomljivega.

jaz pa sem skoz v 8. razredu, plačamo ko črni, če bo ta vlada ukinila tole 2… “zastonj” pa res ne vem kako bomo,… potem bolje, da eden od naju ostane doma pa otroke merka, ker bo to predraga zadeva postala.

Če ste v osmem razredu, imate verjetno najmanj 2.700 EUR mesečnega prihodka.
Prav trda se vam ne piše, no….

ne vem a misliš bruto, a neto , po osebi, skupaj…definiraj…

Seveda nam ne prede “trda”, moramo pa veliko delat, ker pri nas (Slovenija) so tisti, ki veliko delajo kaznovani.

Če ste v osmem razredu, imate verjetno najmanj 2.700 EUR mesečnega prihodka.
Prav trda se vam ne piše, no….[/quote]
Ja, res se jih ne piše trda, a vseeno ni lahko plačati vrtca 334,96 evrov, če so v prvem starostnem obdobju, se ti ne zdi??? Pa kaj misliš, da potem oni nimajo nobenih drugih stroškov, nobenega kredita, nič, denar samo za frčkarijo??? Dej bodi mal objektivna prosim! Povsod padejo v višji razred, tudi pri davčni.

Moje mnenje ostaja enako : vrtec naj stane 100€/otroka, ne glede na število in starost otrok v družini. Tako ali tako imamo že otroške dodatke in olajšave pri dohodnini, kjer se številnost močno pozna.

New Report

Close