Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tablete proti slabosti v vožnji za otroke

tablete proti slabosti v vožnji za otroke

Imamo punčko staro 3 leta in jutri gremo na pot pa me zanima ali obstajajo tudi tablete ali kaj drugega proti slabosti v vožnji za otroke?

Imamo punčko staro 3 leta in jutri gremo na pot pa me zanima ali obstajajo tudi tablete ali kaj drugega proti slabosti v vožnji za otroke?

dramida, mi 4 letniku damo četrtino tablete.

nova
Uredništvo priporoča

Tableti Dramina – kupiš v Lekarni

Sama uporabljam proti potovalni slabosti tablete Ginger od firme Encian, so na osnovi ingverja….kupi se jih lahko v DM ali lekarni…meni osebno so zelo OK!!

http://www.lekarnar.com/izdelki/ginger-kapsule–2

sicer v lekarni lahko dobiš tudi tablete Dramina, ampak po teh sem jest čist aut…

lp

DRAMINA tabletke, od 2 do 5 let 1/4 do 1/2 tablete.

Ja po dramini se res malce zaspan, sam za daljše potovanje za otroke to sploh ni slabo. Drugače pa imajo v lekarnah in spec. trgovinah tudi neke zapestnice proti slabosti. A je to že katera sprobala?

Nina.k…si me zdele spomnila, da so nekateri menda probavali pregnati slabost, da so v popek dali košček vate in čez nalepili obliž….samo ne vem, če to deluje….mogoče se katera oglasi, ki je to prakticirala in je delovalo….

lp

Jaz dam Dramino in deluje.

Jaz sem v lekarni kupila zapestnice, ki jih daš na zapestje in pri nas pomagata. Meni ja lažje dati to na roke, kot pa jih siliti s tabletami.

Letos sem pri sebi prvič sprobala tablete Dramina in je bilo zakon – tudi po najhujših ovinkih mi ni bilo slabo 🙂 Zato sem jih naslednjič, ko smo šli s tamalima na morje, dala še njima: 7-letniku polovičko, 3-letnici četrtinko in sta super prenesla pot.

Nekaj ne razumem. “na najhujših ovinkih mi ni bilo slabo” – kako pa vozite, da vam je v ovinkih slabo? 300/h? V življenju še nihče, ki ga poznam ni rabil tablete proti slabosti. Vozimo tako, da je našim sopotnikom prijetno in jim ne vcepljamo v glavo, da je vsaka vožnja samo ena velika slabost in bruhanje.

zapestnice….ma kako lah filate otroke s tableti, ne da bi prej probale še kako drugače

Samo na ta zadnji post bi odgovorila-meni je kot otroku bilo slabo tisto sekundo, ko sem sedla v avto-še preden smo se odpeljali.Sedaj mi je slabo, če je slabo vreme, noč, megla,ker ne vidim ven-pa mož vozi zelo v redu (ravno zaradi mene).Slabo mi je včasih tudi če sama vozim-če je vidljivost slaba.
Slabo mi je na gugalnicah, čolnih, vrtiljakih, včasih tudi na kolesu, če preveč okoli gledam…
Torej ne posploševat, da ti je lahko slabo, če nekdo divje vozi.Pri divji vožnji jaz padem v nezavest ( ne od strahu, od slabosti-se je že zgodilo).

Kar se pa tiče tablet-če želite, da otrok spi, da mu hitreje mine, mu dajte Dramino. Če pa je vožnja krajša pa so boljše tablete Ginger-ker ne uspavajo. Samo mogoče jih bo težko pogoltnila. Jaz osebno Dramine ne prenašam, ker sem popolnoma zadrogirana (ne morem niti govorit), medtem ko mi Ginger zelo pomaga in mi ni nič slabo in tudi zaspana nisem.
lp efka

glej, v naši 4-članski familiji je meni slabo za bruhat, otroka pa sedita zadaj in jima nič ni!! pa smo v isten vozilu!!! pač, odvisno od človeka.

tudi jaz vzamem ginger, ker sem po dramini čist koma in sem totalno zaspana.

Mi tudi dajemo tabletke dramina, drugače sigurno bruhata oba. Nisem zasledila, da bi imele kakšne stranske učinke. Otrok ne filamo s tableti, saj jih rabimo max. 1x na mesec. Sem pa zadnjič iskala te informacije o zapestnici (saj tudi jaz raje probam brez tablet), pa nisem dobila nobenega priporočila. Te zadeve so tako tako – ala te krogle za pranje, ki se sedaj oglašujejo – sem jo kupila in je čisto zanič. Narvno pranje, brez kemikalij,… ja seveda, oprano perili že, nikakor pa ne gredo ven npr. mastni madeži,… tudi če dam priporočeno količino praška.

A je pri zapestnicah možno kakšno testiranje, da če ne pomaga ti povrnejo denar??

lp.b.

No, tole je pa spet govorjenje na pamet. Ok, nisem otrok, sem ženska 30+, pa me že po parih metrih vožnje zvije (če vozim sama je bolje). Ko se pa spomnim, ko sem bila še otrok – bilo je tako hudo, da sem nekajkrat, ko so mi ustavili med vožnjo na morje, da se nadiham svežega zraka, enostavno zbežala in nisem hotela več v avto.

Slabo je še moji mami, sicer ne poznam nikogar drugega med ožjim in širšim sorodstvom, pa se nas je nekoč in danes vedno več vozilo skupaj. Vožnja igra le toliko vloge, da ti je bolj ali še malo bolj slabo. Meni je slabo tudi v vožnji naravnost. Ovinki pa – najraje bi šla peš.

ja, tako kot pravi lilipu – SVEŽ ZRAK.

klima v avtu ne pomaga nič, mora bit okno malo odprto

jaz ne bi pomišljala in bi dala otroku dramino, ker za njih je pa res vseeno, če so mal zaspani

(najlažje je tabletko zdrobit in jo dat na kruhu z maslom….

tudi jaz sem otrokom kupila zapestnica. PRI NAS ODLIČNO DELUJE!

tista kroglica na zapestnici pa ti na zapestju pritiska na akupunkturno točko, da ti ni slabo.

lp,Iza

glej, v naši 4-članski familiji je meni slabo za bruhat, otroka pa sedita zadaj in jima nič ni!! pa smo v isten vozilu!!! pač, odvisno od človeka.

tudi jaz vzamem ginger, ker sem po dramini čist koma in sem totalno zaspana.[/quote]

Ne razumet slabo, nisem mislila po nikomur udrihat. Samo čudno pa je, da vsi nekaj rabijo te tablete proti slabosti, kar nekaj povprek. Že preden se sploh ugotovi, ali je otroku pri vožnji res labo ali ne, tableto v usta.
Ali si mogoče naredila kakšne preiskave, zakaj je tebi pri vožnji slabo?

V bistvu te razumem, ker se jaz tudi na to pomislila, saj avtorica teme ni napisala, da je punčki slabo, le da jo zanima, če kaj obstaja. Tudi sama sem mnenja, da se tele dramide preveč uporablja, ki sploh ni “nedolžna zadeva” in se je malim otrokom sploh ne bi dajalo – pa pač naredijo kompromis, pa dajo četrtinko. raje najprej poskusiti ali z zapestnico ali ingverjem.
Res pa, da včasih brez tega ne gre. Kot sem rekla, meni kot odrasli je neznosno slabo v avtu (ali vlaku, ali kjerkoli, da o kakšni gugalnici sploh ne govorim), ob tem poznam še mojo mamo in še eno deklico sem nekoč poznala, sicer pa nikogar, tako da to res ne more biti zelo razširjen pojav.

V bistvu te razumem, ker se jaz tudi na to pomislila, saj avtorica teme ni napisala, da je punčki slabo, le da jo zanima, če kaj obstaja. Tudi sama sem mnenja, da se tele dramide preveč uporablja, ki sploh ni “nedolžna zadeva” in se je malim otrokom sploh ne bi dajalo – pa pač naredijo kompromis, pa dajo četrtinko. raje najprej poskusiti ali z zapestnico ali ingverjem.
Res pa, da včasih brez tega ne gre. Kot sem rekla, meni kot odrasli je neznosno slabo v avtu (ali vlaku, ali kjerkoli, da o kakšni gugalnici sploh ne govorim), ob tem poznam še mojo mamo in še eno deklico sem nekoč poznala, sicer pa nikogar, tako da to res ne more biti zelo razširjen pojav.[/quote]

Lilipu, ali imaš mogoče probleme tudi z ravnotežjem? Ti je mogoče zato slabo?

Če smem vprašat, kje ste kupile te zapestnice, v kateri lekarni?…

hvala

glej, v naši 4-članski familiji je meni slabo za bruhat, otroka pa sedita zadaj in jima nič ni!! pa smo v isten vozilu!!! pač, odvisno od človeka.

tudi jaz vzamem ginger, ker sem po dramini čist koma in sem totalno zaspana.[/quote]

Ne razumet slabo, nisem mislila po nikomur udrihat. Samo čudno pa je, da vsi nekaj rabijo te tablete proti slabosti, kar nekaj povprek. Že preden se sploh ugotovi, ali je otroku pri vožnji res labo ali ne, tableto v usta.
Ali si mogoče naredila kakšne preiskave, zakaj je tebi pri vožnji slabo?[/quote]
jebote ženska, kake preiskave pa moraš naredit, da ugotoviš, da slabo prenašaš vožnjo?
Eni slabo prenašajo vožnjo z avtom, drugi bruhajo na jadrnicah. Jadrnicam se izogneš, avtu se pa ne moreš. Moraš pač najti sredstvo, ki ti ustreza.
Dramina ima podobne sestavine, kot kakšna tableta proti alergiji, za katero ne potrebuješ recepta.

Jaz z ničemer drugim nimam težav, niti z ravnotežjem ne. Slabo mi je pa bilo že od malih nog, res pa da s starostjo malo manj. In slabost ni bila niti ni nujno povezana z bruhanjem, to je v bistvu sekundarni izraz slabosti. jaz samo takoj dobim grozovit glavobol, ki se nato eventuelno stopnjuje do stopnje, da bruham. IN glavobol ter slabost traja nato še cel dan, včasih še prespana noč ni dovolj in se slabše počutim še nesladnje dopoldne. Je pa zanimivo, da ko vozim sama, me kvečjemu boli glava, slabosti pa ni.
In gugalnica, ojej, tu gre spet za čisto drugačen občutek, kot da glava, oči, ne sledijo telesu. Ko je telo že prišlo nazaj, je glava (oči) še vedno spredaj. Odpade vse luštno. Občutki so tako močni, da jih, sicer v malo manji intenziteti, občutim tudi, če je npr. na televiziji posnetek iz kamere tak, kot da je ta fiksirana na vrtiljak.

meni osebno zapestnica ni pomagala, ingver malenkost, tabletk v moji mladosti pa tako ni bilo oz. nekaj je mama enkrat izsilila od lekarnarice, pa sem bila dva dni čist blesava po tabletki, tako da zdaj vozim jaz, če se le da, striktno gledanje naprej (nobenega opazovanja okolice, kaj šele branje ali kakšne igračke), sedenje obvezno spredaj (zadaj je 100x huje) in guram življenje naprej.

New Report

Close