Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek reaktivna bezgavka

reaktivna bezgavka

Kaj pomeni, da je bezgavka reaktivna?

Da je po vnetju.

Ne po vnetju, ampak da je vnetje. Bezgavka se pa lahko manjša dalj časa ali manj časa.Bezgavka namreč zateče, ko se nekje nekaj kuha. Če se je skuhalo, če se bo, če je že minolo kuhanje, ve pa zdravnik.

Vpiši v gugla tole, pa dobiš odgovor Pušenjaka.

Po vnetju je reaktivna, vneta pa je limfadenitis. Vnetje je lahko tudi drugje (področje, ki ga bezgavka drenira), ne le v bezgavki, ki je pri takem vnetju lahko reaktivno vneta.

Ampak meni nič ne manjka (počutje), pa mi je UZ v vratu pokazal več reaktivnih bezgavk.

Doktorirale bomo o isti stvari. Nismo mislili da je bezgavka vneta,ampak da se vnetje kje drugje pojavlja, občuti se ob vneti bezgavki.

To preglej, čudno da ti niso še krvi oz. brisa vzeli. Lahko pa imaš bolezen poljuba.

No, lahko ima marsikaj, ne samo monunukleoze. Tudi, če se vredu počutiš, ni nujno vse vredu. Lahko pa tudi je. Jaz imam npr. že 5 let stalno povečanih več bezgavk po celem telesu, ampak niso našli nič. Dodatno se mi povečajo ob kakem prehladu, potem pa spet nazaj v staro povečano stanje. Vsekakor zahtevaj krvne preiskave in punkcijo bezgavk, če je katere posebej velika.

bolezen poljuba? kaj je to?

Zdravnik je rekel le kontrolni pregled čez eno leto, branje izvida pa me je zaradi teh reaktivnih bezgavk zmedlo…

Infekcijska mononukleoza ali “kissing disease”, bolezen, precej podobnih znakov kot angina. Več: http://www.viva.si/clanek.asp?id=2645

Nimka, pol pa kul. Te reaktivne bezgavke imam tudi jaz na izvidu pa je po 5 letih brez pregledov vse OK.

New Report

Close