Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj se znajo otrokci pred vsopom v 1. razred?

kaj se znajo otrokci pred vsopom v 1. razred?

Saj moj otrok še ne pna ne črk in ne številk 🙁

ups, oprostite

Kaj vse znajo otroci pred vsopom v 1. razred?

Moj tudi ni znal nič od tega. Se vsaj dolgočasil ni.

Meni osebno se zdi pomembneje, da se zna sam obleči, zavezat čevlje, zapet gumbe, zadrgo, si nadet kapo, šal, …samostojno iti na WC, …zna poskrbeti za ustrezno higijeno (pred in po malici, kosilu…) si zna obrisati nos…. In podobne stvari.

Saj vem, da je nakaterim mogoče hecno, ampak v danešnjam času se zgodi, pa ne tako redko, da otrok zna brati, pisati, računati, še celo angleško govoriti,…pred vstopom v šolo, zgoraj naštetih stvari pa ne obvlada.

pri nas so se naučili šteti do deset ,poznali števila do deset in poznali vse črke,vendar je to sposobnost vzgojiteljic kako otroka kaj naučijo,seveda pa je glavno delo doma,vendar se otroka ne sme obremenjevati,da šole ne zasovraži še preden stopi vanjo,njegova poglavitna naloga naj bo še zmeraj igra,pustite času čas,ga bodo že v šoli naučili preko igre,izletov,sprehodov…pač eni otroci bolj hitro dojamejo snov kot drugi,črke pa se začnejo v drugem razredu,ko se učijo brati,le mirno in veliko veselje z vašim prvošolčkom

“Naša” vzgojiteljica v vrtcu pravi, da bi moral otrok pred vstopom v šolo znati 3 stvari: napisati svoje ime, zavezati si čevlje in znati obrisati rit (brez posledic na gatkah ) :)))

A ne gre zato v šolo, da se bo naučil?

A ne gre zato v šolo, da se bo naučil?[/quote]

jaz slišim od drugih kaj vse znajo celo brati, zato sprašujem tu gor.

Moj od zgoraj naštetih stvari si edino čevlje še ne zna zavezat, ker smo se z ježki malo razvadili, drugače pa napiše svoje ime, pozna ene 10 do 15 črk, šteje do ne vem koliko blizu 100tke, številke pozna in računa do 10.

Evo, moj podpis!

Edino prvorojeni je vse znal – ekstrem pač. Druga dva pa nista nič, ne črk, ne številk. Ne sekiraj se, zato pa hodijo v šolo!

Med vejico in naslednjo besedo je presledek – saj ne bi komentirala, ampak se taka kača brez presledkov tako težko bere…

Glej, prvi razred devetletke naj bi bil podoben mali šoli nekdaj. Res je, da “pouk” poteka v tapravi šoli, a vseeno je to bolj učenje skozi igro. Cilji, ki jih mora otrok doseči, se vlečejo vse do konca 1. triade, torej do konca tretjega razreda.

Bodi brez skrbi. In srečno otročku na poti šolanja!

Moja pozna črke in številke. Samo pozna; ne zna pa pisat, razen svoje ime. Sin še tega ni znal pa je tudi končal OŠ. :))

Naša se zna podpisati, ima 7 let, gre v 1. razred.Zna računati do 10.

Meni se tudi zdi to zelo pomembno, pa imamo doma enega Cvajštajna, ki s črkami, številkami, knjigami in še čim nima problema, ampak rit si obrisat je kvantna fizika. Če ne bi imel tako “zoprne” mame, ki od njaga pač zahteva, da se spuca, kot ve in zna, sem prepričana, da si je še danes ne bi obrisal. In sploh ni edini, sem že slišala tudi od odraslih, da sem “zoprna”, ker 6-letniku ne brišem več riti, ga ne oblačim in mu ne zavezujem čevljev (z izjemo gojzarjev!). Čeprav naš piše in bere, sešteva, odšteva ipd, bo imel na drugih področjih, ki pa mu ne ležijo, čisto dovolj za opravit, da mu ne bo utegnilo biti dolgčas.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Raje glej, koliko bo znal na maturi. In da ne boš takrat preveč zapravila za inštrukcije.

A ne gre zato v šolo, da se bo naučil?[/quote]

jaz slišim od drugih kaj vse znajo celo brati, zato sprašujem tu gor.[/quote]

pri nas je pol razreda že znalo brat, ampak samo en tudi male črke. in skoraj vsi, ki jih jaz poznam so otroci že vsaj poznali črke.

ampak v 6 razredu so se še vedno našli junaki, ki so komaj znali brat.

Moja punca še ni stara 6 let, gre pa letos v šolo.
Zna brati tudi male tiskane črke, piše besede in krajše stavke. Šteje do 100, računa na prste do 10. Izredno lepo riše. Za vse to kaže velik interes. Ona gre enostavno v sobo in svojemu dojenčku bere npr. Cicido, se igra šolo s punčkami in medvedi.
Ne zna pa še: – zavezati vezalke (vendar ji ne manjka veliko, ker sva začeli zadnje čase trenirati)
– obrisati riti po kakanju oz. se obriše zelo površno
– ne zna še plavati in predvidevam da še kakšno leto ne bo.
– dva dni nazaj pa se je naučila voziti s kolesom tako, da se sedaj pelje kakšnih 5 metrov.

Niso vsi za vse, se pa po parih letih nekako izenačijo. Jaz si želim samo, da bo rada hodila v šolo, da bodo učiteljice in sošolci OK.

New Report

Close