Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljica ves čas požira obljube

Prijateljica ves čas požira obljube

Prijateljici sva že osem let, v prvih letih sva ves čas tičali skupaj, se res razumeli in si povedali vse. Zadnje dve leti pa je vse drugače. Ne pokliče, ko reče, da bo poklicala, zmeniva se za ven in v zadnjem trenutku prestavi in podobno, ko pa si vzame čas, bi pa čvekala in čvekala najrajši sedem ur pa četudi imam jaz kakšne obveznosti. Tudi včeraj se je zgodilo, da me je poklicala in rekla te pokličem čez 15 minut in zanalašč sem počakala … minilo jih je 75! Rekla sem ji že, da imam občutek, da si ne želi več prijateljstva in da jo lahko pustim pri miru, a ne, to pa ne. Jaz sem ji še vedno najboljša prijateljica, samo ona pač takšna je. To je njen odgovor. Naj še povem, da nima moža ali otrok, povsem navadno službo in to je vse. Kaj naj sploh storim oz. kaj bi storile ve???

da ima ženska tudi svoje življenje mimo tebe. Grozno, kajne? Get a life!

Ni potrebe po tem, da se ti zmeša in ni potrebe po tem, da moraš karkoli storiti. Kolikor razberem iz tega, kar si napisala, sta vidve daleč od prijateljstva. Najmanj ena od vaju je odvisna od odnosov in najmanj ena od vaju gradi kvazi prijateljevane zaradi lastnih potreb.

Dandanes je malo prijateljic in prijateljev.Nekoč,ko ni bilo ne neta smo se bolj družili pa hodili ven dandanes pa poteka komunikacija preko neta ali telefonov.Saj si itak vse lahko tako povemo zakaj bi se še dobivali??

Ni potrebe po tem, da se ti zmeša in ni potrebe po tem, da moraš karkoli storiti. Kolikor razberem iz tega, kar si napisala, sta vidve daleč od prijateljstva. Najmanj ena od vaju je odvisna od odnosov in najmanj ena od vaju gradi kvazi prijateljevane zaradi lastnih potreb.[/quote]
veš, ni vse ovisnost od odnosov, vsak primer namreč…

avtorici:poišči si boljše kolegice. jaz imam take, ki si vedno vzamejo čas. ker vedo, da tudi ko si v zvezi…fant lahko odide, kolegi ostanej…

Ne vem, zakaj se je spremenila. Začni jo posnemati, čeprav ti bo v začetku težko. Tudi ti kdaj odpovej srečanje tik pred zdajci, ker je pač nekaj prišlo vmes. Če nimaš zanjo časa 7 ur, potem ji lepo povej, da zdaj greš. Če ti reče, da bo poklicala čez 15 minut, počakaj toiko časa, kasneje pa se ne oglasi.

Potem boš videla, kaj bo.

Po moje je tvoja prijateljica samo neorganizirana, kar pa ne pomeni, da te nima rada in ni tvoja prijateljica.
Spremenila jo ne bos, ji pa povej, da te to moti. Veckrat. Mirno, ne ji naprej metat ali pa se kregat, povej ji, da se ob tem slabo pocutis in da v prijateljstvu ni smiselno, da se eden slabo pocuti. Se bo zacela trudit, da se vsaj do tebe malcek popravi.

Eni preberejo knjigo ali mogoče samo članek o odvisnosti od odnosov in potem čisto za vsako stvar vpijejo odvisnost od odnosov.

Tole ne bo nič pomagalo. Vem iz lastnih izkušenj. Jaz sem se nehala sekirati – ko reče, da bo poklicala, rečem ok. Potem pa je ne čakam, saj itak ne pokliče. Ko se zmeniva, da se dobiva (tudi vsakič odpove ali zamudi), si obvezno naredim rezervni plan, tako da na koncu ne ostanem doma za brez veze.

Sem vesela, ko pokliče… je pa to tudi vse, kar je ostalo od časov, ko sva, tudi medve, konstantno tičali skupaj. Spremeniti je ne moreš, več časa posveti tistim, ki se z veseljem odzovejo na povabilo in te ne pustijo na cedilu. Srečno!

Tole ne bo nič pomagalo. Vem iz lastnih izkušenj. Jaz sem se nehala sekirati – ko reče, da bo poklicala, rečem ok. Potem pa je ne čakam, saj itak ne pokliče. Ko se zmeniva, da se dobiva (tudi vsakič odpove ali zamudi), si obvezno naredim rezervni plan, tako da na koncu ne ostanem doma za brez veze.

Sem vesela, ko pokliče… je pa to tudi vse, kar je ostalo od časov, ko sva, tudi medve, konstantno tičali skupaj. Spremeniti je ne moreš, več časa posveti tistim, ki se z veseljem odzovejo na povabilo in te ne pustijo na cedilu. Srečno![/quote]

Saj sem tudi jaz mislila podobno. Človeka je treba sprejeti takega kot je in nehati pričakovati, da se bo spremenil. Hotela sem povedati, naj prijateljica zanjo ne bo več na prvem mestu. Če ima opravke, naj je ne posluša 7 ur. Če je ne pokliče, naj ne čaka na klic. Njene obljube in dogovore naj začne jemati z rezervo.

New Report

Close