Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sms happy hour na hrvaškem – zavajanje

sms happy hour na hrvaškem – zavajanje

Na internetu sem prebrala, da bomo Si.mobilovi uporabniki, ki gremo na dopust na Hrvaško, lahko med 18. in 19. uro pošiljali zastonj sms-je in omrežja VIP, če bomo odgovorili na njihov pozdravni sms, ki ga bomo prejeli ob prestopu meje oz. preklopu na VIP omrežje.

No, jaz tega pozdravnega sms-a nisem dobila ob vstopu na Hrvaško oz ob preklopu na VIP omrežje, pač pa ob VRNITVI V SLOVENIJO oz. ob preklopu (po 11 dneh) iz VIP omrežja na Si.mobil, na mejnem prehodu…

To je skratka zavajanje.

Več o ponudbi lahko preberete tukaj

Svoje mnenje sem že tudi posredovala Si.mobilu (ki modro pravi, da je to pač v skrbi VIP omrežja…), tukaj pa sem želela povedati še vam, če greste na hrvaško, da se o tem pozanimate prej, če vam je do tega.

Moram priznat, da se predhodno nisem pripravila na možnost, da tega sms-a ne bom dobila, kajti ponudba to zagotavlja. Itak pa sem želela odklopit in se ne ukvarjat s telefončki, vendar ko je potem hčerka hudo zbolela in mi je sms pomoč iz slovenije prišla še kako prav, bi jih najraje ugriznila v rit.

Jaz sem ta sms dobila in se tudi prijavila na to storitev.

jaz pa ne, tudi moj mož ne. s seboj sva imela 3 gsm-je, od tega 3 Si.mobilove številke in na nobeno ni prišel pozdravni sms ob vstopu na hrvaško. poudarjam, da sva sms dobila ob vrnitvi v slovenijo, post festum hvala lepa…

razumem tvojo jezo, ma veš čakat na sms in pisat sms-e ko je nekdo hudo bolan in rabiš kot pišeš pomoč nujno je po moje pa zelo neodgovorno.

obstaja zavarovanje, ki si ga vsak skrben starš uredi vsaj za otoka če že ne za sebe in obsatajajo zdravniki tudi preko meje. če še nisi opazila je tudi v slo vedno več zdravnikov iz bivših juoslovanksih republik, tako da odgovor da jim ne zaupaš ni na mestu.
in če tudi se odločiš izključno za pomoč le iz domače države, ti menda ja ni škoda evrov za klic, saj boš do potrebnih informacij prišla bistveno prej kot z sms-om

in še inf. sem na mobitelu, in sem dobila od cronet, vip in še neki drug ponudnik pozdravno sporočilo. pač odvisno od tega kako je telefon zaznal signal in od katerega ponudnika.

Evo jaz sem dobila pozdravni sms in tud zastonj sms-e. Dobila sem tudi sms za brezplačno vremensko napoved in vklopila to storitev. Fantu so po enemu tednu nehali pošiljati napovedi, meni so jih cel mesec. Problem pa je, da sem zdaj že skoraj 2 tedna doma in mi napoved še kar pošiljajo. Ne vem kako naj izklopim to storitev, ker un sms, ki os mi ga poslali sem že zdavnaj zbrisala.

Jaz (simobil) sem dobila njihov povratni msg naslednji dan, po tem ko sem se prijavila. “Prijavljeni ste na brezplacne smse med 18 in 19h,…” nekaj takega.

Mislim zaradi tega se jeziti, jezi se na sebe, ker ti je žal nekaj evrov za informacije. Pa kaj ti je. A zdaj so pa oni krivi če ti signal ne lovi, če imaš izklopljen telefon. Čuden človek si.Hočem hočem zastonj, pa čeprav gre za važno stvar, ne bom zapravljala , a to misliš? Res te ne razumem.

1. ni mi žal nekaj evrov, če bi želela in če bi se angažirala, bi se informirala, tako pa se s tem nisem ukvarjala. to je ponudba dveh družb, vendar se družbi tega ne držita in to je zavajanje. jezim se, ker sem sms dobila po vrnitvi v slovenijo. ni mi žal denarja, ki ga bom plačala za račun, jezi me, ker se neke ponudbe (javno objavljene z deklariranimi pogoji) ne držijo.

2. za ju3: moj otrok je imel s seboj evropsko kartico in elvio, obiskali smo zdravnika (3krat na Bolu, 1krat v Supetru in 1krat odvzem krvi v Supetru), predno smo šli smo se dobro informirali o zdravstvenem sistemu in kapacitetah na Braču. z zdravili smo bili oboroženi do zob. draga ju3, da me imaš za neodgovornega starša je naravnost žaljivo, sms pa so šibali ko sem obveščala družino o stanju, ko sem za določene sestavine zdravila prosila interpretacijo sorodnice, ki je zdravnica (ja, preko smsjev mi je sporočala),in pomoč zame pomeni tudi podpora staršev in prijateljev, na katere sem se obrnila ko mi je bilo hudo. ampak, a ti tega ne razumeš al kako?

pač, svoje ponudbe se ne držijo in pika. in tako zavajajo ljudi. zame je to zavajanje. zdej pa – moj post je bil dobronameren za ljudi, ki se odpravljajo tja, naj se prej pozanimajo. jaz svoj račun bom že poravnala, za vse smsje, za vse klice, ni problema. tisti pa, ki ste v tem postu želeli videti slabo, pa pač gledate iz negativnega vidika in v meni iščete problem…buahhh, pa da sem jaz čudna….

žaljivo se ti zdi da te ima za neodgovnega starša.
samo napisala sem da odgovorni starši uredijo zavarovanje. ne vem če si imela vs eurejeno, zakaj se potem prepoznaš v napianem. in zakaj si se odločila mi polagat račune o svojih namerah kar po spletu?!.

očitno se imaš še sama za neodgovorno osebo, sicer bi se mojemu pisanju nasmejala in ga spregledala.

ne vem sicer kakšno bolezen je imel tvoj otrok, ma da so ti sestavine zdravil pošiljali po sms-ih, brez zamere to je naravnost smešno. pišeš kot da ste odkrivali toplo vodo in jasno si napisala da ne zaupaš zdravnikom v tujini sicre ne bi rabila sestavin za “zdravila” ker vse kar se meša po recepturi, so mazila, in razne kapljice, nič od tega pa ni življensko pomembno.

če pa je tvoj otrok tako zbolel, kot pišeš, tako hudo, pa sta opciji le dve: ali popolnoma zaupaš zdravnikom ki so na kraju samem, ali pa spokaš in prekineš dopust ter se vrneš domov.

samo še tega manjka da bi rekla da je kriv ponudnik mobilne telefonje, da si dobila prepozno recepture po sms-ih. ja madona kaj pa ko mobitelov ni bilo, kako so se znašli naši starši kaj? res si mi dala mislit. moram še danes vprašat mamo kako je to urejala, ko me je meduza po grlu oplazila pa ko sem bila na robu anafilaktičnega šoka zaradi alegrije… kako se je znašla, ko ni imela mobitela da bi klicala zdravnike v slovenijo mi pa v južni dalmaciji.

Da čudna si, ker si negativizem in jezo zganjala ti, ne mi. Lepo smo povedali, da smo dobili sms, če ga pa ti nisi, ne bomo v tvojem imenu pljuvali. Si že ti dovolj.Da pa je bilo spet kaj narobe s tvoje strani, ah to pa vendar ni mogoče. Čudni smo mi, ki smo sms dobili, kajne, po tvoje. Hočeš povedat ljudem, naj čakajo na meji s telefonom v rokah, ob cesti, da bodo ja dobili brezplačne sms. Karikirano, pa vendar, ti si izkašljala tvojo negativno štorijo, ne mi. Mi imamo pozitivno.Zato so taka opozorila zelo brezpredmetna, bolj izliv tvoje jeze,priznaj.

🙂 ja priznam ajde, če tebi odleže, priznam 🙂

Tebi odleže, ker si spoznala, da si pretiravala in ko ni normalnih argumentov, pa dajmo eno po domače, kajne! Ker ti pač nobena ali noben ni dal prav in si jih dobila po nosu.

Sama sem dobila ta sms ob vstopu v državo, na vklop pa sem res čakala 24ur. Mah eno je da obveščaš družino o stanju hčerke, drugo pa je, da ti zdravnica prek sms-jev daje napotke. Če bi moj otrok zbolel in bi nujno rabila mnenje o zdravilih pa naj bo to od zdravnice,ki je sorodnica ali pa od nekoga, ki se na te stvari spozna, bi ga zagotovo poklicala ne glede na to ali sem v tujini ali pa doma. Ne bi se sekirala zaradi tistih par evrov več, ki bi se poznali na računu. Je pa res, da nikoli ne veš kje se tisi, ki mu pošiljaš sms nahaja. Če je tudi on v tujini so smsji zagotovo priročnejši. To je samo moje mnenje.

Če me, trkam po lesu, doleti taka situacija, dvignem telefon in se pogovorim, kakšen sms. Če sem imela za dva tedna dopusta v Dalmaciji, bom pa še tisti račun, pa če je tudi visok plačala, ko pridem domov. Ma kakšen sms, ma kakšen zastonjkarski plačat. Ma boli mene njihov sms zastonj, če imam nujo.

Saj ne piše napotke! Piše interpretacija, to ječisto nekaj drugo.
jaz bi tudi vrpašaša če bi dobila kako čudno zdravilo, kaj šele da bi ga dala otroku!seveda pa če ima človk sorodnika ki ti napiše na sms je to sigrno najlažji način komuniciranje. Brez veze ste napadle in secirate vsako dejanje in besedo, kako ste posmehljive do nje pa nič nobenem ni hotela slabega, fuj ste!

Od kdaj je pa drugačno mnenje napad. A ko se skupaj tuli v luno, je ok. Ko pa misliš nasprotno, drugače, to je pa že napad, ali kaj.Glede na to da si tudi tu zraven, si tudi ti fuj. Saj veš, s kom se družiš, tak si.

sam ene pa res nimate meje! Jaz tu ne vidim nobene prošnje po kakem mnenju! gre za deljenje negativne izkušnje-kakršne že koli! ne gre za mnenje, da bi ga morali spodbijat ali pritrjevat,opisano pač je opozorilo in komu bo že prišlo prav da to piše, samo ene nimate res drugega dela kot trgat in seckat ljudi na kose!

Pa recimo:: če bi vam nekdo ponudil zastonj masažo, ko vstopite v njegov salon, vi bi vstopili in si npr šli barvat lase, uredit nohte, vse to bi plačali, recimo da bi mislili na nekaj drugega in pozabili na masažo, ko bi pa stopili iz salona bi tip prišel za vami, skomignil z rameni in rekel “jah, žal mi je, ampak zdaj pa ste že šli ven iz salona, nič ne bo iz masaže”. jaz grem stavit moževa jajca, da mu na tem forumu poj.bete vse sorodnnike po spisku 🙂 a ne de?* :)))

Jaz sem lani tudi padla na podobno foro, naslednji mesec sem pa dobila vse sms-e zaračunane. Ko sem klicala na Simobil, so rekli, da oni sploh niso pošiljali nobenih sms-ov za happy hour in da s tem imajo nič. Bodite mal pozorne na račune.

Teb pa dela luna kar veliko, preveliko domišljijo.Mal manj se razburjej, boš postala rdeča, ne roza.

Jaz sem ga pa dobila… tralala, hopsasa…. :))))) So mi pa po dveh dneh nehali pošiljat vremensko napoved… :))

Na številko: +38591702233 pošlji NE. Storitev je na razpolago do 30.9.

vkopila to storitev in potem ugotovila, da so bili vsi, ki so bili poslani med to uro evidentirani in obračunani cca. 2 uri kasneje – v obračunskem obdobju…toliko o zastonjskem sms-u

New Report

Close