Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mene je pa strah neurja

mene je pa strah neurja

Tako čudno se oblači danes in takooo je soparno, da me je full strah, kaj se bo iz tega izcimilo:((( Za povrh bom pa še cel dan sama doma z otroki. A je še koga strah?

s kje pa si? pri nas se zaenkrat zgolj oblači…

Zasavje.
Ja, saj tudi tukaj se zaenkrat samo oblači, samo so napovedana neurja za ppoldan in zvečer.

nova
Uredništvo priporoča

nikoli ne bom razumela, da ljudje prav iščejo probleme. zidati hiše na območju neurij, poplav in drugih naravnih nesreč, ki se tam pogosto dogajajo je pravi nesmisel. ker je poceni zemlja ali kaj?

Poglej, 30 let nazaj nekateri majhni potočki niso nikoli tako narasli, kot sedaj.
Pa dobro.
Če hiše nimaš ne ob vodi, ne na hribu, ne ob hribu, še vedno te lahko doleti hud veter, toča. Ja kako se boš skril pred tem?
v Postojensko jamo ali kam?
A da bi tam zidali?
Aja, še tam pride lahko veliko vode, tako da…….razsvetli me kje živiš.

blondy, a si že slišala za posledice globalnega segrevanja. Včasih pač ni bilo takih vremenskih ekstremov in je težko predvideti kje ne bo nikoli toče, neurja, poplave…

Poglej, 30 let nazaj nekateri majhni potočki niso nikoli tako narasli, kot sedaj.
Pa dobro.
Če hiše nimaš ne ob vodi, ne na hribu, ne ob hribu, še vedno te lahko doleti hud veter, toča. Ja kako se boš skril pred tem?
v Postojensko jamo ali kam?
A da bi tam zidali?
Aja, še tam pride lahko veliko vode, tako da…….razsvetli me kje živiš.[/quote] povsod je bolj pametno kot med potočki, medvedi, pod hribom kjer že vrsto let padajo kamni,

mesto je zakon!!!

Poglej, 30 let nazaj nekateri majhni potočki niso nikoli tako narasli, kot sedaj.
Pa dobro.
Če hiše nimaš ne ob vodi, ne na hribu, ne ob hribu, še vedno te lahko doleti hud veter, toča. Ja kako se boš skril pred tem?
v Postojensko jamo ali kam?
A da bi tam zidali?
Aja, še tam pride lahko veliko vode, tako da…….razsvetli me kje živiš.[/quote] povsod je bolj pametno kot med potočki, medvedi, pod hribom kjer že vrsto let padajo kamni,

mesto je zakon!!![/quote]

Blony, ne daj se… mogoče te čaka že danes “razsvetlenje”… 😀

blondinka pejt spat:)

Jaz sem v mestu, me ni strah, pa bom tudi sama. Sem pa res prej prebrala, da se nam obeta hudo neurje.

jaz pa komaj čakam neurje. smo v bloku in radi gledamo ven, ko pada dež in se delajo ogromne luže po cestah. tudi jaz ne bi gradila v posočju.

Prosim za nasvet, kje v Sloveniji ni nikoli toče in neurij. Da vem, kje graditi.

Sploh za kakšen potres, ja. Da o družbeno pogojenem sranju oz. “nesrečah” ne govorim.

Jaz tudi potrebujem tak nasvet.
Posočje sem že izključila:))), sredi lj tudi ne bi gradila, sploh ne ob Ljubljanici…)))))

Torej kje?

Zakaj pa te je strah?

v avtocestnih tunelih,
le malo težje bo priti do gradbenega dovoljenja.

Zakaj bi te bilo strah? Avto daj v garažo/pod kakšno streho, zapri vsa okna, pripravi si kakšno baterijsko svetilko in se z otroci igraj človek ne jezi se/puzzle/karte… Zdaj, ko so otroci že cel mesec zunaj, jim bo zelo pasalo kakšna bolj notranja igra…

Odkar smo lani doživeli neurje, ki je lomilo drevesa, strah popolnoma razumem in ga tudi sama občutim. Otroci so bili še par mesecev po tistem v krču, če je začel padati dež.
Zaenkrat zgleda, da nosi v drugo smer, želim pa vsem, da bi jo dobro odnesli.
Kar pa se lokacije tiče – če si na hribu, ti grozi plaz, če si v dolini, te poplavi. Ko zemlja neha požirati, je sodni dan, pa kjerkoli si. Ne govorite neumnosti, da si kjerkoli varen. Morate res občutiti vse na lastni koži?

jaz pa komaj čakam neurje, da veter piha v sunkih, švigajo strele, se ulije kot iz škafa…no toče ravno ne bi rada vendar glede na to, kako delamo z okoljem nam kar privoščim takole “milo za drago” nazaj od narave, da se bomo kaj zamislili.

Ja, to otroško pričakovanje neurja in strel je pri meni za vedno pokvarjeno.

Doživeli… vam ne privoščim karkoli ste pač doživeli, nikomur nič ne privoščim razen tistim, ki nikdar ne zavarujejo svojih hiš, ne sanirajo pobočja prej preden si zgradijo hišo in ne razmišljajo o tem, da jim plaz lahko odnese hišo, potem pa jokajo, kako nimajo denarja, da naj država pomaga za sanacijo hiše…..matr, zavarujte si dobro, vložite več denarja v to, da boste varni (ne govorim točno tebi, Doživeli, ampak na splošno).

Škoda, ker te lani ni bilo v vasi Gozd ali pa na Črnivcu, bi zelo uživala.
Poišči v “guglu” slike pod npr. Gozd neurje, res žur … pa ta lani in letos ni bil edini v Sloveniji.

…pa še tam ti lahko pade omet na streho in ti jo poškoduje:D

Ja, lahko pa se gradi v pomurju… te ne poplavi – narejeno so meljoracije, te ne zasuje plaz – je ravnica, okrog toče je urejo, špricajo naši in avstrijci oblake, zlomka glej ga, lahko pa ti veter odnese streho, ne glede na to, kako dobro si gradil, ali pa ti prinese zlomljeno sosedovo drevo sredo dnevne sobe… Ja, ja, “komaj čakamo” neurje – naj kar ostane v mestu in tam dela škodo, da boste lahko opazovali lužice na cesti in strele na nebu, pa da boste videli kako se nam mama narava maščuje…

Sanirajo pobočja? A veš, koliko je pobočij v Sloveniji, ki je v veliki meri gričevnata in hribovita? Se sploh zavedaš, kaj si rekla? Potem v 3/4 Slovenije ne bi smeli graditi. In katera slovenska družina ima denar, da potopi milijon evrov v ‘sanacijo bodočega plazu’, ki se lahko kdaj sproži ali pa tudi ne? Veš, koliko to stane? Ker edina preventiva je, da zazidajo cel hrib, kar počne država, da sanira plaz.
Količine vode, ki se zlivajo na nas zadnja leta, so abnormalne. Zemlja tega enostavno ne zdrži in splazi. Pa mogoče živijo v isti hiši že tri generacije, ki česa takega še niso doživele.

In ne, mi nismo. Vse, kar sem jaz doživela, je bil tak veter, ki mi bi odnesel hčerko, če bi bila v tistem trenutku zunaj.
Od takrat se ne delam norca več iz tistih, ki imajo to smolo, da so bili točno na mestu, kjer se je ustvaril vrtinec, niti ne privoščim tistim, ki jim prej nedolžno pobočje, ki so ga gledali vse življenje, zgrmi na hišo.

New Report

Close