Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI avgust, september 2009

IVF/ICSI/IUI avgust, september 2009

Pozdravljene,

sem odprla novo temo za vse, ki v avgustu/septembru začenjamo s postopkom IVF/ICSI/IUI. Če se da kakšni klepetati, izkušnje…
Vem, da je Bata verjetno že v nizkem startu z Merionalom in da se nas bo kar nekaj zvrstilo tja do septembra.

Upam, da bomo prav vse uspešne :)!

…izmenjati izkušnje…
sem se malo zatipkala 🙂

Ojla,
tudi jaz začenjam avgusta – jutri imava sicer še pregled, pa upam, da bo vse OK, pol pa po moje že kar začnem s sprejem (menstruacijo bom imela približno 11.8.).
Grem pa prvič, tako da bom potrebovala kakšen nasvet oz. vaše izkušnje.
Srečno vsem.
LP

Jaz še vedno čakam na M. Danes je 4 tedne od zadnje M, na Suprefactu pa sem že 1 teden.

Zdravo,

tudi midva komaj že čakava najin štart,…13.8. pričnem s superfact sprayem,…nato pa nadaljujem z merionalom,…potem pa gaaaas.

srečno in lp

Jaz začnem s Superfactom 12.8., M bi naj bila nekje okrog 18.8. Bo pa prvi poskus.

Bata, kaj pa če…. :).

Ja tud meni se zdi, da si mogoče …
Po moje smo me bolj “firbčne” kot ti :-).

:))))

Hvala za lepe in vzpodbudne besede. Me nič ne mika za test, ker sem jih delala že preveč in je bil vedno -, le prvič po prvem ivf-u mi je uspelo zagledati +.

Tako, da bomo še malo čakali, ali dočakali M ali pa +.

Lepe želje in čimprej tudi vsem vam želim +.

Tudi jaz sem imela včeraj pregled pri Dr. Rešu in kmalu začnem s postopkom – četrti po vrsti – icsi. ker sem že 40+ se je Dr.Reš odločil kar za diphereline + malo večjo dozo menopurja, ker sem v enem od prejšnjih postopkov nanj najboljše reagirala. Menstruacijo pričakujem okoli 15. 8., ker mi vedno kakšen dan zamudi (verjetno posledica vseh teh postopkov). Upam, da tokrat končno ugledava +. Tudi vsem vam, ki ste v tem času v postopku želim veliko pozitivnih misli in seveda +.
Srečno vsem!

Jaz pa štartam konec avgusta/začetek septembra, spet z mild postopkom, vendar bo tokrat ICSI.

Jaz pa navijam zelo močno za vse vas in vam želim veliko, veliko sreče; sama sem pred 4 meseci imela uspešen postopek z zamrznjenčki, tako da punce upanje umre zadnje!

Bata zdravo,

tudi jaz sem že začela pri dr. Rešu. Tokrat prvič. IVF, ker nimam več jajcevodov, po dveh IMN.

Kaj ti ti jemlješ še pred postopkom?
Jaz imam le Menopur 2x in Dipherline 1x. Klasičen postopek IVF, pravi dr. Reš.
Danes sem imela 1.UZ in odregirala slabo. Le 4 folikli bili vidni, vsak velik 9mm, sluznica tudi le 9 mm.
Ne vem, kaj lahko prikačujem za naprej?
Malo mi je vse skupaj dol padlo…v petek zjutraj sem spet tam.

Pozdravček&srečno,

Nataša B.

Sluznica je super, folikli pa bodo tud zrasli do petka, tako da ni panike, po mojem ja pa to čist OK.
Srečno

škratek

Ojla vsem,
danes sem se začela “špricat” s Suprefactom v nos. Zdaj pa čakam menstruacijo in nato naprej…
Pričakujem jo okoli torka naslednji teden.
Lp

Tiste, ki imate Merional, ste kupile 2 ali 3 pakete? Meni je na recept napisal 2 in naročila sem 2, zdaj pa berem, da nekatere kupite 3 (za vsak slučaj).
Ga je katera res rabila več kot 20? Kaj če ga imaš premalo?

Ojla,
sem sicer prvič v postopku, a se je že nekaj časa nazaj govorilo, da če ti ga zmanjka, ti ga proda Reš (če si pri njem).
Drugače pa brez panike, jaz ga imam full (34 škatlic – nekaj kupila preko foruma in potem še v Lentiju…dolga zgodba :-)), tako da ti ga lahko po postopku prodam, če boš rabla. Drugače pa kot sem že napisala tud on prodaja in se ne bat.
Bom pa približno konec avgusta vedela koliko mi ga bo ostalo.
Ni panike…

Tin79, hvala! Se priporočam, če mi ga zmanjka in bo tebi odveč.
Jaz z Merionalom začnem tam okrog 20.8., s Superfactom pa naslednji teden po pregledu.
Bata, še zmeraj nič novega? 🙂

LP

Čutim, da se mi bo vsak čas ulilo.

Moj pa sprašuje vsako toliko, kaj je kaj novega in upa na +.

Bomo videli, samo kot poznam sebe, je to zaradi spreja, ker ko nama je uspelo v 1. ivfu, sem imela polne prsi, vsaj malo so me bolele, sedaj pa nič, vse normalno, le da M ni.

Pozabila sem vprašat dr. Reša, a si vpihujem po en vpih suprefacta v levo in en v desno nosnico? Kako imate vi?

Drugače imam pa 3 ampule merionala predpisane, zdaj mi je malo povečal dozo, čeprav sem že dvakrat pridelala deset jajčec.

Jaz sem sicer prvič in imam en vpih v desno in enega v levo – zjutraj in zvečer.
LP in srečno

New Report

Close