Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek registrske tablice

registrske tablice

Moj prvi avto bom po 12 letih zamenjala in imam malo treme :))))) Rabljen avto gledam na Obali, po teh letih se ne znajdem kako z registrskimi tablicami. Mi premontirajo stare ali moram na UE prosit za nove in vrnit stare? Kako avto z Obale peljem domov, sem 70 km stran, ce bi morala prosit za nove tablice? Na pomoc! :)))

Praviloma reg. tablice po prodaji ostanejo na avtu. Ker se pač odločaš za tablice iz svojega področja, boš naredila takole: z kupljenim avtom se prepelješ do doma, tablice snameš, greš z kupoprodajno pogodbo, prometnim dovoljenjem in tablicami na UE ali kjer delajo tehnične preglede, tam pa prejmeš nove tablice in dovoljenje na svoje ime.

Lahko vzameš nove tablice, ali ti lastnik pusti svoje. Prv tako lahko na svojem avtu pustiš tablice novemu lastniku ali jih vrneš.

Pozanimaj se. Če se prav spomnim, ko sem sama menjavala avto, sem vrnila tablice na UE, da sem potem dobila vrnjeno zavarovanje. Če pa ne vrneš tablic pustiš tudi zavarovanje novemu lastniku (ne me držat za besedo). Najboljše, da se o tem pozanimaš pri svojem zav. agentu.

Lp, Maja

Tablice gredo “skupaj z avtom”, tako je po novem. Jih pa lahko zamenjaš kakor sem napisal, če seveda želiš druge, nove ali pač iz svojega reg. območja.
Če svoj avto prodaš, jih ne moreš več prenesti na svoj naslednji avto.

Aja, svojih tablic ne morem prenesti na nov avto. Nov rabljen avto nocem voziti s KP registracijo, zato grem s prometno, ki mi jo da prodajalec, na UE in si uredim nove tablice iz svojega registrskega podrocja?? Kako pa avto s KP registracijo takoj po nakupu pripeljem domov brez tablic, ce recimo prejsnji lastnik tablice sname. Da ne bi dvakrat hodila na Obalo v tej gneci na avtocesti :))

Tako je, zdajšnjih tablic ne moreš prenesti na novo vozilo.
Lahko kupiš tablice “preizkušnja”-ne vem kako se jim drugače reče. In veljajo 5 (?) dni. Mislim da to urediš na UE (morda tudi na tehničnih pregledih).

Lp, Maja

Hvala lepa za nasvete! 🙂

Mi smo kupili avto v Kopru in smo tam registrirali avto, dobili smo ljubljanske tablice. Na vseh UE imajo različne registrske tablice. V Kopru mi je rekla, da lahko dobim tudi mariborske če hočem. LP

Mene pa zanimo koliko stane menjava starih tablic za nove. torej kupila bom avto od nekoga in ne želim tistih tablic ampak druge. Kaksna je torej cena le teh?

za 2 tablici cca 30 eur, za 3 tablice cca 45

New Report

Close