Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stopalo navznoter

stopalo navznoter

Pri 2-letni hčerki sem opazila, da zdaj ko hodi bosa, ji nogica pri stopalu visi navznoter kot bi imela plosko nogo.
Ali bi morala to pokazati zdravnici ali kaj to pomeni???

Je normalno.
do treh let naj bi bili tako bolj kot ne vsi “platfusarji”.

Samo starejša ni imel toliko, ta mlajši pa se mi zdi, da cela noga močno visi navznoter.

Moja skoraj 8-letnica tudi zelo stopa navznoter z obema stopaloma. Prej ni bilo tako hudo, zdaj pa se mi zdi, da je vsak teden slabše… Ima kdo kakega finega fizioterapevta?

Mislim, da gre tu za dve različni zadevi, pri tvoji punci hoja navznoter, pri zaskrbleni pa za povešen lok.

Živjo

naš 17 mesečnik ima tudi tako stopalo. Stopalo dobi lok nekje do tretjega petega leta starosti. Hodiva pa pe na fizio in mu sedaj koregiramo tudi tako stopalo. Polepi mu stopalo in nogice z bombažnim trakom, to imamo gor nekaj dni, potem odlepimo. Vmes mu vsak večer stopalce masiram. razgibavam stopalo in masiram tam kjer bi moral biti lokec. Je še časa več kot več, da se oblikuje, samo dodatno zraven pa ne škodi. je pa tudi res, da našemu to paše, sploh pred spanjem, da kar sam nogavičko dol in mi poda nogice, da mu jih masiram.

Jih je pa ogromno ko imajo tako stopalo, sem sedaj malo bolj pozorna. Je pa hudič, ker se v čevljih to nič ne vidi, ko je otroček bos pa zelo vidi predvsem če stojim zadaj in ga gledam v stopala. Loka ni, nogica je bolj ploska, nekako visi na noter – temu se reče težišče stopala na notranjo stran.

New Report

Close