Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Selitev v New York

Selitev v New York

Tuhtam in mozgam pa sploh ne vem več, najboljše da vprašam še na forumu … kako bi vi svojim bližnjim (staršem, bratu, sestri, prijateljem) povedali, da se za nedoločen čas selite v New York?

z veseljem, če bi bila na tem 🙂

O hudo, lahko menjava? Poveš in to je to.

nova
Uredništvo priporoča

Preprosto poveš jim,saj si odrasla in tudi letala vozijo 🙂
Sem študirala v zda ,ti povem ny super izkušnja,vso srečo..

raje nam povej, kako ti je to ratalo, obožujem ny in z veseljem bi se preselila tja, vsaj za nekaj časa.

Jaz sigurno ne bi imela problema z naznanitvijo, da grem živet v NY :). Gre zate. Kar si mislijo drugi, ni važno. Sigurno bo kdo, ki mu to ne bo všeč ampak še 1x – gre zate!

Stay optimistic!

Zagrabi z obema rokama. Meni se jeseni obeta večmesečno delo v tujini in komaj čakam. Nove izkušnje, novi kontakti, dobro zgleda na cv-ju, če iščeš drugo službo … skratka, veliko lahko potegneš iz tega.

Brez težav – enostavno poveš, saj ne greš na konec sveta

V čem pa ob naznanitvi vidiš glavno težavo?
Ste pretirano in rahlo nezdravo navezani drug na drugega?

Če bi kdo mojih imel možnost študija/zaposlitve izven Slovenije, bi mu zaželela vse dobro! Prevsem življenjske izkušnje, pridobljene na tak način, so vredne skoraj več kot znanje.

Itak te pa lahko kadarkoli obiščejo – trenutno za relativno majhen denar!


Poskusi začeti nekako takole: “Mati, noseča sem s črncem in preselila se bom k njemu!” Potem bo pogovor stekel sam od sebe.

Najprej hvala vsem za odgovore.
Ne gre se za kakršnokoli nezdravo navezanost ali karkoli takega, a vseeno vsem družina nekaj pomeni in je tudi meni hudo. Odhoda se veselim kot še nič v življenju in mi niti na kraj pameti ne pade, da bi odpovedal, a vendar bom definitivno pogrešal znane obraze.
Prijatelj, ki že dolga leta živi tam, mi je uredil možnost službe, ki me zelo zanima in ker je tudi New York mesto, ki ga nadvse rad obiščem, sem zagrabil. Odhajam pa konec avgusta, tako da bom najbrž res kar direkt usekal in potem bomo šli naprej od tega:)))

še ena ki ne mara svoje domovine

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

Eden, Rimljanček, ne ena. Nauči se brat svoj ljubljeni jezik in uporabo spolov 🙂

pol pa eden

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

pa kaj se zdaj preseravaš s tem jezikom, saj ga boš tako pozabil in govoril le ameriško

ker si se pač prodal za tistih par dolarjev

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

Pa povej doma, da je NY tako velik “hub”, da se da dobiti letalske karte precej poceni, recimo povratna za 400 evrov iz Benetk. 11 ur vsega skupaj, pa so pri tebi (in potem še dve z letališča do Manhattna :-)))

In iz kje si “potegnil” ta razlog?? Očitno tebi Slovenija da dovolj, nekaterim pač ne, a to še ne pomeni, da Slovenije nimamo radi. Veliko se nas je vrnilo, nekaj jih drugod ostane za vedno, a tudi večina teh vsaj z dušo ostanejo Slovenci.
Preozko gledaš na vse, kar ni v notranjosti začrtanih meja Slovenije, Rimljanček.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Bla Bla

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

zdravo…mene bolj zanima ali obstaja pri nas kdo ki ureja papirje in službe za ameriko, konkretno new york..lp, ines

New Report

Close