Starševski čvek

Pecivo z breskvami

Default avatar
Ker imam trenutno na razpolago veliko breskev za vlaganje, bi rada naredila še kako sočno in dobro pecivo z breskvami. Kaj predlagate?
Default avatar
Breskova pogača s skuto... je eno mojih najljubših poletnih sadnih peciv.
Iz skute, olja in moke narediš testo (cca debeline 0,5cm) anj pa daš kremo iz skute, jajc,.. in v to kremo potem razporediš olupljene breskve.
peče se pa slabo uro.
Če se ti sliši zanimivo, povej, pa ti prepišem cel recept.
Default avatar
Mmmmmmmm, meni se sliši zanimivo...prosim za recept
Default avatar
Ta recept tudi mene zanima. Lahko zamenjam breskve za marelice?
Default avatar
Ja, Marella, lepo prosim za recept...
Default avatar
Sestavine: 500g skute, 3 žlice olja, 3žlice mleka, 125g sladkorja, 200g moke, 2žlički pecilnega praška, 1dl smetane, 2 žlici vanilijevega sladkorja, 3 jajca, 1žlica jedilnega škroba (npr.gustin), 2 žlici zdroba, 500 g breskev.
Vgneteš testo iz 75g skute, mleka, olja, 25 g sladkorja, moke in pecilnega praška. Razvaljaš (gre super, ker se ne lima) in obložiš namaščen model premera 26cm (naredi 3cm visok rob).
Loči rumenjake in beljake ter iz beljakov naredi sneg. Zmešaj smetano, 100g sladkorja, vanilijev sladkor in rumenjake. Zmešaj škrob in zdrob ter skuto in vse skupaj dodaj k smetanovi zmesi. "Rahlo" primešaj beljakov sneg. Pečico segrej na 200 stopinj, olupi breskve in jih daj na pol. Tretjino skutine zmesi daš v model na testo, razporediš breskve in zaliješ s preostalo skutino kremo. Pečeš na spodnji rešetki eno uro. Po koncu pečenja pustiš še 10 minut v ugasnjeni pečici. Posuješ s sladkorjem v prahu. Če razdeliš na 12 kosov ima vsak 260 kcal.
Tole je bil uradni recept.
Skuto uporabljam različno: pasirano, nepasirano light ali navadno, po mojem ni opaznih razlik. Ni dobro uporabljati breskev iz kompota, ker so preveč mokre. Z marelicami nisem probala, ampak bi gotovo šlo. Pečem vedno na 180 stopinjah in skoraj nikoli celo uro (ponavadi 45 minut), ker se površina prehitro zapeče in rata črna. Ponavadi dam po 20 minutah čez pecivo peki papir, da ostane lepo bledo rumena. Pecivo je najboljše sveže ampak drži pa kar nekaj dni (v hladilniku seveda). Ah ja, pa breskev nikoli ne tehtam, dam jih gor, kolikor jih gre.
Veliko uspeha
Default avatar
Mirella, tole je bilo pa ekspresno, hvala za recept, vse sestavine imam doma, celo domačo skuto v skrinji - jo takoj zdaj dam odtajat, jutri zgodaj pa najprej pecivo, nato pa vlaganje ene 15 kg lepih rumenih in od koščic idočih breskev. Samo še to:
Ali je smetana sladka ali kisla?
Ali imaš mogoče kak dober recept za vlaganje breskev?
Default avatar
Za marelice imam pa en drug meni ljub recept:
Sestavine: testo: 500g moke, 1/4l mleka, 30g kvasa, 80g masla, 1 jajce, ščep soli, 2 žlici sladkorja,
1kg marelic
Krema: 500g skute, 3 jajca, 3 žlice jedilnega škroba, sok in lupinica 1/2 neškropljene limone, 3 žlice sladkorja, 2 žlici mandljevih lističev.
V moko naredi kupček, vanj vlij toplo mleko, dodaj kvas in primešaj malo moke, pokrij ter pusti vzhajati 15 minut. Potem stopi maslo, zmešaj s soljo, sladkorjem, vso moko s kvasom in vgneti testo. Gneti kar nekaj časa, da začne delati mehurčke (piše v knjigi). Pusti, da pokrito vzhaja še 15 minut. Marelice operi, razpolovi in odstrani koščice.
Krema: zmešaj skuto, jajca, škrob, limonov sok in lupinico in sladkor.
Razvaljaj testo in ga razporedi na štirioglat namaščen nizek pekač, namaži nanj kremo in obloži z marelicami. Po vrhu posuj mandljeve lističe. Pusti še 15 minut vzhajati.
Pečico segrej na 220 stopinj. Pecivo peči 35-40 minut na srednji višini.
Komentarji na uradni recept: spet uporabljam nižjo temperaturo in manj časa, skuta kakršnakoli je na voljo, limonina lupinica samo z bio limon iz Kalčka ali pa iz vrečke, drugo je pa itak preprosto. Več časa za vzhajanje naredi bolj rahlo testo. Sveže je najboljše...
Ker imam zelo rada kvašeno testo in sladko-kisel kontrast v pecivu, mi tale recept zelo odgovarja, če sem ravno pri volji porabiti 2 uri za pečenje peciva...
Default avatar
Smetana naj bi bila sladka, s kislo nisem nikoli poskušala, ampak morda ne bi bilo napačno, sploh če daš potm kakšno žlico sladkorja več.
Na vlaganje se žal prav nič ne spoznam. Vse dam kar v zamrzovalnik. Včasih sem tudi breskve, ravno za tole pecivo, ampak ratajo premokre in je potem treba k skuti dati več zdroba, da popije vso tisto vodo.
Veliko zabave z breskvami...
Enkrat bom tudi jaz tako skrbna gospodinja, da bom kuhala svoj kompot... Pa marmelade... Ampak zdaj me je groza, da bi porabila dan ali dva za vlaganje in bi se potem kaj pokvarilo, ker seveda nobeden ni pameten na svet prišel in moraš najprej malo eksperimentirati, da ugotoviš, kako potekajo stvari. Do takrat pa kaj uničiš. Mam pa že literaturo! :-)
Default avatar
Sem že v polni akciji. No, saj vlaganje pravzaprav ni nič kaj zakomplicirano. Jaz sem si to zelo olajšala z nakupom lonca za sterilizacijo, na katerem nastaviš temperaturo in čas, pa mi celo stročji fižol samo v slanici uspe, ko mi včasih nikoli ni - sem ga vedno morala vlagat na kislo in sem ga potem lahko uporabila le za solate, za kuhanje pa ne. Breskve vlagam takole: olupljene in na četrtine zrezane dam v kozarce (750 ml), dodam 2 vrhani žlici sladkorja, malo limoninega soka, malo cimetove skorje, 2 klinčka,dolijem vodo kar iz pipe, zaprem, malo potresem,da se sladkor nekoliko raztopi in dam kozarce v sterilizator za 40 min na 80 stopinj, pa je. Hruške podobno, vendar je čas sterilizacije za kakih 20 minut daljši.
Default avatar
Tole pecivo z breskvami od Mirelle smo polizali, popivnali, pobrisali..že dolgo ne nič tako odličnega nismo jedli...
Default avatar
Me veseli, da vam je bilo všeč, v knjigi iz katere sem ga prepisala je kup dobrih receptov (Cankarjeva založba, kolači in torte).
Jaz se pa zahvaljujem za podatke o vlaganju. Ko bo čas, si bom tudi jaz omislila tole napravico, sterilizator. Sliši se obetavno in nekomplicirano. In brez konzervansov!
Vse dobro!