Najdi forum

Napad panike

Lep pozdrav,
v soboto sem imela neko zelo stresno situacijo in v nedeljo sem imela prvi napad panike (z vsemi psihicnimi in fizicnimi znaki). Zacelo se je s tiscanjem v prsih, napad je trajal nekaj minut in med napadom sem mislila, da imam srcni napad.
po napadu sem bila zelo izcrpana in sem veliko spala.
ponoci sem se zbujala z obcutkom tesnobe v prsih in strahom. vceraj sem se vedno obcutila tesnobo in strah, vendar v lazji obliki. danes se pocutim mnogo bolje, nimam nobene tesnobe v sebi, le vcasih mi postane vroce v glavo in srce mi zacne hitreje biti (ce pride do neprijetne situacije oz. kakega prizora po tv, ki mi ni vsec). imam obcutek nerealnosti in vrtoglavice (vendar obcasno). utrujena sem in tezje se skoncentriram. ce imam kaksen nov izziv (sluzbeno) pred sabo se mi sprva zdi nepremostljiv, ko pa dobro premislim, ugotovim, da bo slo. delujem pocasi in imam tezave s koncentracijo. zanima me, ali je to depresija ali je to posledica panicnega napada (2 dni je od tega). ce je depresija, kako ukrepati? moram k zdravniku? ali bi mi pomagali antidepresivi ali psihoterapija? zaenkrat sem se odlocila, da nadaljujejem z 1 urno vadbo na dan in z dihalnimi vajami (sem brala, da pomagajo), ter da povprasam za nasvet na forumu. hvala za vas odgovor.

Pozdravljena Sabi-na!
Tudi sama imam ob večjih stresih napade panike, vse to kar si opisala. Težko je svetovati, ker smo ljudje različni. Vsekakor ti predlagam obisk pri psihiatru in ob napadu nekaj časa jemati zdravila. Zadeva se le težko sama pozdravi in je mogoče potreben kakšen strokoven nasvet. Vsekakor pomagajo dihalen vaje, posebno tudi avtogeni trening, vendar ga je potrebno opraviti vsak dan- Zelo koristno bi bilo, če bi se seznanila z metodo tapkanja, o katerem je bilo že napisano tudi na tem forumu. S to metodo, če jo izvajamo takoj zelo uspešno omilimo strahove zaradi katerih je naše telo tako burno reagira. Metoda je lahka le vztrajno jo je potrebno izvajati. Če bi uspela bi si morala reči “Še vsak problem in strah se je v mojem življenju rešil, se bo tudi ta”. Vem, da je to lepo reči veliko težje je to res ozavestiti in spremeniti program naših možganov. Mogoče, če bi se kdaj srečali kaj več.

Pogumno v življenje naprej mi na tem forumu smo borci in se ne damo.

Spoštovani, ne bi vam znala odgovoriti drugače, kot je napisano tukaj:

Pogovorite se s sotrpini na forumu društva DAM: , za strokovno mnenje pa se lahko obrnete tudi na forum Psihiatrija:

Nikoli ni tako hudo, da ne bi bilo še hujše, vse kar je narobe, je za nekaj prav.

Vse dobro vam želim in uspešen spopad s težavami. Lepo vas pozdravljam!

Veronika

nova
Uredništvo priporoča

EFT

Prebetite si članke v Vivi.
http://www.sabinasilc.com/eft_pdf.htm

Tukaj je veliko o eft in paniki.

angleško:
http://www.google.si/search?hl=sl&q=eft+and+panic+attack&btnG=Iskanje+Google&meta=&aq=f&oq=

Breda

pozdravljeni vsi Wink

ja sem imel pred dobrim mesecem napad panike ko sembil pač izpostavljen cel dan na sancu – napad je trajal dve dobri uri – v teh dveh urah sem mislil da mi bo srce odpovedal ali pa da me bo možganska kap doletela- bal sem se tudi da bom končal v idrijo in so se mi na ta način vrtele res čudne slike v glavi :/
pač sam se zavedam da sem sedaj v čisto novem svetu in da bom v tem seveda tudi ostal- pač v glavi si je treba govorit skozi da smo mi gospodarji sami sebi in s tem izrinemo te tesnobice proč- kot športni tip človeka me edino moti to da zdaj naredim pač samo deset sklec in mi začne bit zelo močno srce in dobim v isti sekundi po teh desetih sklecih takoj vrtoglavico in tudi bolečine v glavi – včasih pa sem jih po trideset komot naredil brez teh občutkov:/ mi zna kdo povedat če tudi on doživlja te stvari in če se ne rabim sekirat pač da je kaj z srcem narobe?

hvala vam v naprej.

Zdravo, lukatony

od svojega 25. leta dalje se srečujem z napadi panke (razbijanje srca, vrtoglavica, dušenje, povišanje krvnega pritiska, …. ) Pride nenadoma in te potisne na rob vzdržljivega. Ko misliš, da je vsega preveč, počasi poneha.

To je izkušnja, ki te prestraši do zadnje celice in ne moreš drugače, kot da živiš v neprestanem strahu pred novim napadom. Zato smo zategnejni, nesproščeni, v krču in kljub temu, da bi napore zmogli, se jih začnemo izogibati. To veliko napako sem naredila sama. Strah pred hitrim utripanjem srca me je paraliziral. leta in leta se nisem upala naprezati, hitro hoditi, kolesariti…

Ej, ne dovoli, da se ti to zgodi!!! Telo začne hirati, izgubiš kondicijo, mišično maso in vse je vsak dan slabše.
Če te skrbi srce, prosi zdravnika, da te pošlje do kardiologa, ki bo opravil Uz srca, EKG, mogoče še kako obremenitveno testiranje ali 24 urni EKG. Ko ti bo povedal, da je srček zdrav, mu verjami. Začni živeti tako kot prej.

Ko napad pride, razmišljaj samo o tem, da je eden že bil, da si ga preživel in boš tudi tega. Vsakega, ki pride, boš!!!!!!

Želim ti čim več moči in lepih misli!

Sarajana

res hvala ti Srajana

vse preglede sem naredil za za srce in je vse kao ok , samo res zelo čudno kako mi po vaji začne razbijat in še malo vrtoglavice dobim od naporu – tega prej sigurno nisem imel :/ še enkrat hvala res Sarajana – zelo lepo si mi napisala in mi dala pač več moči in da se slučajno ne zapustim pač zaradi tega straha.

pozdrav in srečno vsem 😉

lukatony si še aktiven na forumu?? jaz imam podobne primere ,če si še aktiven mi odpišina strani! lp

New Report

Close