Najdi forum

Pozdravljeni!

S partnerjem sva skupaj 10 let, od tega 3 leta živiva skupaj. Zadnje leto, dve, pa se je najin odnos precej ohladil, pogovarjava se malo, seksava cca. 2× na mesec. Ko fantu omenim, da se mi zdi, da stvari niso več, kot so bile prej, mi reče “kdaj prej, a deset let nazaj, itak, sej ne more bit isto”. Najbrž ima prav.

Pred nekaj meseci je preko facebooka navezal stik s svojo nekdanjo punco – njegovo veliko najstniško ljubeznijo, ki se je končala nedorečeno – stiki so se prekinili zaradi prevelike fizične razdalje. Iz njegovega računa za mobitel sem ugotovila, da ji dnevno pošilja SMS-e. Ko sem ga vprašala, kaj se dogaja, mi je zagotovil, da sta z bivšo le dobra prijatelja, meni pa se zdi, da sporočilca z “ljubim te” na koncu niso tako nedolžna. Poleg tega cele noči visi za računalnikom in včasih pride v posteljo šele proti jutru. Domnevam, da si po facebooku dopisuje z bivšo. Mobitela pa ne spusti več iz rok. Čeprav vem, da je punca v tujini in da se fizično najbrž nista zbližala, sem v dvomih.

Stara bom 30 let in razmišljam o družini. Po 10-ih letih si fant absolutno še ne želi otrok (z mano?), čeprav imava oba službe, stanovanje, skratka, nobenih ovir. Jaz pa tudi ne vem, ali naj v zvezi vztajam. Trenutno nisem najbolj srečna, vendar je 10 let dolgo obdobje in si ne predstavljam življenja brez njega.

Za vsak pameten nasvet sem vam iskreno hvaležna.

Kaj je minuta proti večnosti ? V tej smeri razmišljaj o prihodnjosti, če ni sreče, ni pogoja za zvezo. Nekaj banalnih vzrokov (razen zadeve Facebook) ne sme zrušiti zveze, če le oba dva vesta da sama zveza ni rutina. Malo več komunikacije obeh, malo kakega novega pridiha (recimo izleti, šport…), pa bi bilo mogoče stopnjo več od sedanje monotonije.

V nekih letih nastopi mejnik, odločamo se za jutri – želja po zakonu in potomcih je ena takih. Če so tu velika razhajanja, je treba vedeti da bolje jutri ne bo, prej bo razočaranje večje.

O ljubezni ali vsaj znanstvu iz Facebooka bi težko sodil, kar pač počne, ni ok. Ni pa ok ker če je vse skupaj čisto nedolžno, nima potrebe po kakem skrivanju pred teboj. Tukaj nastopi zelo odločno, povej da si prizadeta, povej za svoje strahove in ga konec koncev povprašaj, kaki so njegovi pogledi na vajino prihodnjost.

Napisala si: “….meni pa se zdi, da sporočilca z “ljubim te” na koncu niso tako nedolžna.”

Vse ostalo bi še rekla, da je rešljivo, ampak če si pišeta sporočila s tako vsebino, potem je treba odpret oči, stopit na realna tla, se usest za mizo in pogovorit.
Jaz osebno tega ne bi prenašala. Imam tudi stik z bivšim, moj sedanji to ve, ampak sva daleč od takih sporočil in sedenja do jutra za računalnikom. Vsake kvatre ena kava, sms za rojstne dneve in to je to.
Premisli….

On se je preselil v neko drugo zgodbo, tako psihično kot fizično, samo ni se mu zdelo primerno, da to sporoči tebi, ker ne bi rad ostal brez tebe, saj ne ve, kako se bo druga zgodba odvijala. Če bi človek šel čez rad te imam neki drugi, tudi jaz imam namreč prijatelje rad, četudi so moškega spola, čez ljubim te ni mogoče iti. Ljubim te prijatelju ne napišeš in pika. Do jutra na računalniku, ves čas s telefonom v roki … Žal mi je, ampak mislim, da je bolje, da se začneš v glavi in srcu poslavljati od njega, ker konec je pred vrati. Ne, jaz v tej zvezi ne bi vztrajala, ker je očitno bila a road to nowhere že pred tem, zdaj pa … Verjemi mi, da vem, kaj pomeni raziti se po desetih letih, sem to izkusila tudi sama, sicer ni bilo druge in celonočnih debat, je bil pa ta road to nowhere. Ko z nekom preživim celo svoje odraslo življenje, ko si v bistvu z njim gor zrastla in si ne znaš predstavljati, kakšno bo življenje brez njega. Pa verjemi, na koncu sploh ni bilo težko, res ne. Samo rez je bilo treba narediti. Sledila sta dva tedna, največ mesec praznine, potem pa sem se počutila, kot bi se mi skala odvalila od ramena. To ni bilo to in jaz sem ves čas to vedela.

vem da ti je težko, ker 10 let je dolga doba, ampak tole sem prepričan da ne bo trajalo več dolgo…
SMS-ji
celo noč četa
ne pokaže mobija-ga skriva pred tabo
piše drugi da jo ljubi
sex 2 x mesečno (mislim)
sploh ne razumem kaj še rabiš da se posloviš.
Jaz bi dobro premislil, če se sploh splača za tega tipa pomislit na to, da bi se POGOVORILA…
če ti misliš da se z njim še splača POGOVORIT, je pa itak jasno, da bi se morala že včeraj,ampak danes pa zadnji trenutek-in vse jasno in glasno, brez slepomišenja, mislim da ti je dolžan kar nekaj odgovorov brez izmotavanja.

Tihamiška,

po prebranem sodeč se mi zdi, da se tvoji strahovi uresničujejo. Zakaj tako mislim?
– zvezo sta pričela pred tvojim 20. letom (očitno je podobnih let tudi partner) in ni redek pojav, da se tovrstne “mlade zveze” pretrgajo kaj kmalu po 25. letu. Naj bo rutina razlog za to, da v zvezi nekaj ni OK? Morda.
– da nekaj “ne štima” priča tudi podatek o spolnih odnosih, kvantiteta katerih je krepko upadla kaj kmalu zatem, ko sta pričela živeti skupaj. Mar ne bi moralo biti ravno obratno?
– “Ljubim te” je besedna zveza, ki jo napišeš prijateljici zgolj in samo pod enim pogojem – da je intimna prijateljica.

Summa summarum se mi zdi, da v vajini zvezi že nekaj let niso stvari takšne, kot bi si želela (s tem ne mislim samo na seks) in da tvoji pomisleki glede vsega skupaj niso novi. Poleg tega je očitno, da imata precej nejasno določeno mero zaupanja oz. nezaupanja – po eni strani poznaš vsebino njegovih sms-ov (torej ti jih je bodisi sam pokazal ali pa si jih brala skrivaj), po drugi strani pa ostaja prikrito, kaj počne cele noči pred računalnikom (to ponavadi ni tajna).

To, da si ne predstavljaš življenja brez njega, je pa laž – nočeš si ga predstavljati! V tem je pa velika razlika.

Ne dovoli mu več, da dela tako nespoštljivo s tabo, ker ti bo to pustilo prevelike rane, četudi se nekoč naveliča ali kako drugače prekine stike z bivšo. Stopi mu na prste še danes in ga postavi pred dejstvo. Naj te ne prepriča s kakšnim bednim razlogom, vztrajaj do konca.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zdaj nevem ali imate tako nizko samopodobo, da dopuščate partnerju takšno obnašanje in dejanja ali vam to pač ni nič kaj takšnega. Da jaz pri moji na računu vidim, da vsakodnevno piše svojemu bivšemu, ji s prve spakiram kufre in adijo. Saj nisem idiot, da me bo imel kdo za norca. Še najmanj pa moja partnerka, ki ji najbolj zaupam. Da ne govorim o “Ljubim te”… Hahaha ne morm verjet. Če ju boš zalotila v postelji ali nas boš potem spraševala, če je možno, da sta samo naga telovadila, kot ti je pojasnil partner?

1. moški te je prizadel, to sploh ni dopustno!
2. ne on in ne ti nista last drug drugemu, če bo hotel mu moraš pustiti da odide – če ima tak namen bo to storil slej ko prej
3. ljubezen med vama je umrla, žal se tudi to zgodi
4. vztrajati v odnosu brez ljubezni nima smisla, ker se le ta nikdar več ne vrne.
5. nujno poišči novo ljubezen, prej ko boš to spoznala bolje bo zate (in za tvojo bodočo družinico)
6. si še mlada in si vzemi čas

Nekaj malenkosti, ki so mi padle v oči:

Bo držalo, da jo je prizadel, ampak tako kot je tale stavek zapisan pa izgleda, kot da je naredil 10 smrtnih grehov hkrati in mu električni stol ne uide. Če predpostavimo, da smo mi, forumaši, pravilno razbrali celotno situacijo, je definitivno neodgovorno od njega, da igra svojo igro. To pomeni, da je zdaj potrebno postopati izjemno racionalno, trezno in mirno, nikakor pa ne razmišljati samo o tem, kako ga kastrirati zaradi tega, kar je naredil oz. kar počne.

Tale “nujno” je tukaj povsem odveč! Nikar ne padi v past, češ da če ostaneš brez partnerja, je pa konec sveta in je nemudoma treba najti drugega. Najprej se posveti dogajanjem v sedanji zvezi, šele ko boš tukaj stvari 100% uredila in postavila na svoje mesto, razmišljaj o nadaljnjih korakih. Zapomni si, da se stvari čez noč lahko samo poslabšajo, nikoli pa ne rešijo! Tovrstno “nujno” hitenje iz ene zveze v drugo pa v končni posledici prinese kup zlomljenih src ter vprašanj na tem forumu in le redko kaj dobrega.

In še enkrat ponavljam: zdaj je čas za trezno glavo!

Pardon BBC. Očitno moram zlo pazit na vsako besedo ki jo napišem.
Pod prvo točko sem hotela povedati da moški, ki žensko prizadane, sploh namerno, je ni vreden.
Pod peto točko pa nisem rekla da naj si poišče novo vezo, ampak ljubezen, kar je velika razlika. Prava ljubezen pa je pogoj za srečno družino.
Pa ne me kregat za vsako besedo, prosim lepo.

sta sploh še na istem bregu? imata sploh še kaj skupnega (hobiji, stanovanje in navade se tu ne štejejo)? mu zaupaš? ga vidiš kakršen tretnutno je ob sebi tudi čež 15 let? je pripravljen na delo za vajino razmerje ali pa si pripravljena na delo samo ti?

partnerstvo je vedno dvojina. sicer partnerstva ni.

Ja pa tudi res, da nekatere ženske postanejo dolgočasne. Držijo se nekih pravil, nikamor nočejo, za vsako stvar držijo ksiht, nočejo se sprostiti in vse mora biti načrtovano in predvidljivo. Ne poznajo spontanosti, adrenalina in so kot bleda stena. Upam da nisi med njimi.


In enako moški. Nikamor več nočejo, ždijo nonstop pred TV-jem, vsakršen izlet je strošek in podobno…

Upamda se potem taki najdejo. Najbrz pasejo za skupaj.

Prepricana sem, da je v ozadju vsake zgodbe, ki jo tukaj preberemo, se ena zgodba, ki jo nikoli ne slisimo… V vsaki vezi sta dva…

Stavek ljubim te pove ogromno!Za nekatere je to skoraj nič za druge ogromno,vedi pa,da verjetno ni ravno predelal svoje preteklosti in se je,da se tako izrazim zatekel pač k tebi no lahko bi bila katera druga tudi pač nekdo s katerim bo zapolnil tistikrat svojo praznino in bolečino.Sta se kdaj pogovarjala o njegovi preteklosti?Bilo bi dobro,da bi ti zaupal svoje občutke,že na začetku vajine veze in bi šel v odnos s tabo,ko bi bil pripravljen.Zdi se mi osebno največja napaka,da nekateri skačejo iz veze v vezo in vso kramo iz preteklosti vlačijo sabo.V tem primeru tudi tvoj partner,ker če ne bi potem ne bi postal tako nedostopen do tebe,sms-i z takšno vsebino itd.Nisi pa ti dolžna njega prosit,da ti razloži čeprav si zaslužiš,da izveš resnico mora on naredit ta korak,ti pa ga pri tem podpri in mu prisluhni potem pa se odloči kaj boš napravila.Proti čustvom pa ne boš mogla kaj dosti,če še on goji čustva do te bivše nima smisla,da vztrajaš in si zatiskaš oči in misliš,da bo bolje,ker bo še samo slabše s časoma.Ti boš pričakovala in želela več on ti tega morda ne bo mogel dati,ker ne bo tako čutil kot ti in kaj temu sledi na koncu?THE END

New Report

Close