Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hospitaliziranih je otrok!

70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hospitaliziranih je otrok!

70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hospitaliziranih zaradi prašičje gripe v Angliji je starih od 0 do 17 let, torej otrok. V vednost tistim mamam, ki se delajo norca iz mam, ki po njihovo preveč panicirajo in komplicirajo. Intenzivne oddelke pa imajo Angleži že tako polne, da ljudi z letalom vozijo na Švedsko.

Naše mamice sončkov bodo pa še vedno vabile turiste iz Grčije na obisk.

Oh se opravičujem ker sem pravkar prišla iz zasluženega dopusta v prelepi Grčiji.

Ja prav žal mi je da moram že v ponedeljek zopet v službo. Delam v zdravstvenem domu. Moj šef pa je bil na obisku pri sestri v Londonu.

Najboljš da kar zapremo ambulanto za naslednjih par mesecev. Za vsak slučaj.

nova
Uredništvo priporoča

komplicirate ja, pa tudi silite tja ,kakor bi vam bil zadnji dopust v življenju.

Dajte mir že enkrat! nimamo kaj naredit razen higiena. Kar bo pa bo ali kar ne bo pa ne bo…te napovedi pa tko tko…kdo hudiča je tolk jasnoviden?
Kaj vse so nam že napovedovali…

Gotovo so taki, ki se posmehujejo, a to ni več večinsko mnenje MON-a, vsaj tako ga jaz dojemam ta trenutek.

Če pa misliš ono mamo od včeraj, ki je pastorka obtožila namerne okužbe in da se je pastorek celo hvalil s tem okoli in je zato požela neodobravanje, potem narobe razumeš celotno temo…ni šlo za delanje norca iz gripe.

Nihče se ne dela norca.

Vse zdravstvene ustanove imamo točna navodila kako ravnati v primeru gripe. In lepo prosim da vaših sončkov ob prvem čihcu ne vozite v ambulanto.

V današnjih časih obstajajo telefoni in lepo pokličeš in dobiš navodila.

Ampak ne. Mamice lastne mame ne bodo pustile k otroku, ampak v polno čakalnico bolnih otrok pa se ne bojijo.

Mater logiko. Kaj ko si v zdravstvenem domu ali 2m od zdravnika si pa kar imun ali kaj?

Pa saj imate može za jih maltratirat. Pustite otroke.

Tole gripo spremljam in ugotavljam-gripa kot gripa, samo zelo nalezljiva.
Umirajo pa tudi za navadno gripo, bilo kero gripo…En bau bau so naredili s tega. Kaj naj zdej? Delam na banki, naj dam odpoved ker vsak dan dihajo vame ljudlje…potem grem pa domov k otrokom? Pa lhako odpovem ves dopust in češim doma, v trgovino moram in ravno tam če mi je namenjeno jo fašem…tko da, NE PANIČART. Delamo si samo škodo. Se strinjam, ne pa kihat in smrkat okrog…

35 mrtvih od 19404 okuzenih v evropi je 0,18{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} umrljivost

Za zdravega človeka zelo majhna verjetnost, da bo umrl. Pri mojem sinu, ki je otrok in povrh vsega še astmatik, je pa ta verjetnost…ne vem…5, 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

pazi prosim v bodoče in več ne uporabljaj “ne serite”…ta izraz bi lahko uporabila, če bi ga res kdo sral,…če je pa 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da ti otrok umre, potem si takega izbora besed pač ne moreš privoščiti.

Za zdravega človeka zelo majhna verjetnost, da bo umrl. Pri mojem sinu, ki je otrok in povrh vsega še astmatik, je pa ta verjetnost…ne vem…5, 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

pazi prosim v bodoče in več ne uporabljaj “ne serite”…ta izraz bi lahko uporabila, če bi ga res kdo sral,…če je pa 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da ti otrok umre, potem si takega izbora besed pač ne moreš privoščiti.[/quote]

Verjetnost, da ti otroka povozi avto ali da bognedaj umre zaradi kakšne druge nesreče je ravno tako velika, če ne še večja kot da zboli in umre zaradi gripe. Pa kljub temu ne odpiramo po 30 novih postov na dan na temo prometnih nesreč.

Saj razumem, da vas je strah, sploh tiste, ki imate otroke z določenimi problemi. Povsem razumljivo. Ni možno izključiti, da bo virus postal še nevarnejši in da bodo bolezenski znaki hujši.
Ampak … kako je, ob vsej tej previdnosti zaradi prašičje gripe, ob vseh teh zagotovilih, da se je treba na vsak način izogibati vsakršnemu tveganju, da bi prišli v stik z virusom, možno, da po cestah srečujem toliko otrok in odraslih, ki se vozijo na motorju brez čelade, v napačno smer, ponoči in v mraku brez luči (ja, tudi majhni otroci se s kolesom v mraku vozijo brez luči, in to po cesti in včasih tudi brez spremstva staršev)? Kako to, da v enem primeru velja maksima, da se je treba izogniti tudi najmanjšemu tveganju, v drugem primeru pa s svojim obnašanjem prav izzivate usodo?

Za zdravega človeka zelo majhna verjetnost, da bo umrl. Pri mojem sinu, ki je otrok in povrh vsega še astmatik, je pa ta verjetnost…ne vem…5, 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

pazi prosim v bodoče in več ne uporabljaj “ne serite”…ta izraz bi lahko uporabila, če bi ga res kdo sral,…če je pa 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da ti otrok umre, potem si takega izbora besed pač ne moreš privoščiti.[/quote]

Verjetnost, da ti otroka povozi avto ali da bognedaj umre zaradi kakšne druge nesreče je ravno tako velika, če ne še večja kot da zboli in umre zaradi gripe. Pa kljub temu ne odpiramo po 30 novih postov na dan na temo prometnih nesreč.[/quote]

A si že pomislila, zakaj? Ker imamo povečini izpite za avto in je prometna vzgoja na sporedu že v vrtcu, pa vsi smo že imeli prometne nezgode in celo vsak dan na tv-ju in časopisju to vidimo…ker že vse vemo…ta stvar pa je nova in prosim, da se tiste, ki vam je vse jasno in že vse veste in nimate otrok z zdravstvenimi težavami ne obregate čez nas.

Zakaj potem stanje na cestah tega ne odraža?

Jaz uporabljam varnostne pasove, brez pripasanja sploh voziti ne morem. Imaš takšne in drugačne ljudi. Ključnega pomena je osveščenost. To tukaj delamo. Najprej osveščanje, znanje, kasneje pa vsak po svoji vesti in upam tudi, da bodo uvedli kakšne kazni…zadnjič če bi vedela, da ima tisti otrok, ki je snel masko v čakalnici, novo gripo, bi starše prijavila, če bi obstajale kakšne kazni za to, ne pa da sem zadrževala dih, ko sem šla mimo njega in isto rekla tudi otroku. Takrat še nisem vedela, da so tudi v Mariboru primeri otrok s to gripo.

Ni mi jasno, kako so mu lahko sneli masko. Bil je na šolskem dispanzerju, star cca 9 let, ni bil videti zelo prizadet, da bi poležaval, bil v kakšnih bolečinah, čisto normalno so se pogovarjali, ko je sedel na stolu. V zadnjih 14 dnevih sem bila trikrat v tistem zdravstvenem domu, naše težave so žal takšne, da se temu ne moremo izogniti. In če bo vsakič tam nekdo brez maske, se bomo ziher okužili. Nimam besed za take.

Za zdravega človeka zelo majhna verjetnost, da bo umrl. Pri mojem sinu, ki je otrok in povrh vsega še astmatik, je pa ta verjetnost…ne vem…5, 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

pazi prosim v bodoče in več ne uporabljaj “ne serite”…ta izraz bi lahko uporabila, če bi ga res kdo sral,…če je pa 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da ti otrok umre, potem si takega izbora besed pač ne moreš privoščiti.[/quote]

Joj, niti približno ni tako velika verjetnost, čeprav ima astmo!

mama asmatika, kaksna je verjetnost, da ti otrok umre za navadno gripo? ali tako panicaris vsako zimo, ko je navadna gripa na pohodu?
Dejte se mal skulirat no. Kaj pa boste drugace nardile, sle na Mars?
JAz imam tudi dojencka in me je strah zanj, ampak nimas kaj narediti. Zakaj bi panicarila, jaz uzivam zivljenje, vsak dan posebej.
No, dodala bi se to, da ne zivim v Sloveniji, tudi pri nas se je gripa ze pojavila, ampak v medijih ni zaznati take panike kot v Sloveniji, tudi ljudje se od gripe sploh ne pogovarjajo. LP

Se strinjam, da gre za zelo neodgovorno vedenje, a glede na to, da bo primerov te gripe vedno več, se boš težko izognila bolnim. Rešitev ne bo v prijavljanju staršev, ker verjetno niti vsi ne bodo vedeli, da so prenašalci bolezni.
Po moje lahko res največ narediš s preventivo. Si pač skrbno umivaš roke. Maska je lahko namenjena bolnim, da bolezni ne prenašajo naprej, lahko pa tudi zdravim, da zmanjša nevarnost okužbe …

Pismo no, pa kaj se sploh ne zavedate, kaj govorite. Pri drugih manj življensko pomembnih temah si svoje mislim, tu pa ne morem verjeti, kako lahko nekoga, ki sprašuje, ker ne ve, obtožite delanja panike. Eh.

Pred koliko časa si pa ti nehala slediti statistiki? Zdaj je samo v Angliji 100.000 okuženih. Pa še to, a skrbi te samo umrljivost? To pa, da otrok pride na intenzivno nego, se ti zdi zanemarljivo, samo, da ostane živ?

Pred koliko časa si pa ti nehala slediti statistiki? Zdaj je samo v Angliji 100.000 okuženih. Pa še to, a skrbi te samo umrljivost? To pa, da otrok pride na intenzivno nego, se ti zdi zanemarljivo, samo, da ostane živ?[/quote]
Mene je pošteno strah. Imam otroka diabetika ter enega, ki ima astmo.
Oba predšolska.
Sicer se doma o tem niti ne pogovarjamo.
Mislim, da zato, ker naju je z možem strah, a o tem raje ne govoriva na glas in samo upava na najboljše.

Čisto verjetno je, da otrok, ki že ima angino ali kak rotavirus, katero drugo bolezen, dobi še gripo. Tega me je strah.

Da o težavah diabetika in astmatika ob navadni gripi sploh ne razmišljam, kaj šele pri kakšni hujši obliki.

sedaj me kar obtožite, da sem paničarka.

Pred koliko časa si pa ti nehala slediti statistiki? Zdaj je samo v Angliji 100.000 okuženih. Pa še to, a skrbi te samo umrljivost? To pa, da otrok pride na intenzivno nego, se ti zdi zanemarljivo, samo, da ostane živ?[/quote]
Mene je pošteno strah. Imam otroka diabetika ter enega, ki ima astmo.
Oba predšolska.
Sicer se doma o tem niti ne pogovarjamo.
Mislim, da zato, ker naju je z možem strah, a o tem raje ne govoriva na glas in samo upava na najboljše.

Čisto verjetno je, da otrok, ki že ima angino ali kak rotavirus, katero drugo bolezen, dobi še gripo. Tega me je strah.

Da o težavah diabetika in astmatika ob navadni gripi sploh ne razmišljam, kaj šele pri kakšni hujši obliki.

sedaj me kar obtožite, da sem paničarka.[/quote]

Vsaka, ki je že imela kdaj strahove glede otrokovega zdravja, čisto upravičeno sprašuje in se pozanima o bolezni. Imaš pač take, ki teh izkušenj nimajo in veselo pljuvajo in obtožujejo ljudi paničarjenja. Če imaš moč, jih ignoriraj in dalje beri in sprašuj, da boš otrokoma nudila največ, kar je bilo v tvoji moči.Te, ki zlobno obtožujejo ljudi, bodo itak plačale. Vse se vrača. Strah me je edino za tiste reve, ki jih takšni odgovori prepričajo, da je z njimi kaj narobe in ne bodo upale klicati ali oditi v zdravstveni dom, če res ne bo otrok sam tožil o bolečinah v mišicah in bodo čakale štiri dni, da bodo videle, če bo vročina sama minila. Zadnjič je imel otrok vročino od sobote in ker v ponedeljek še ni minila, sem šla popoldne v zdravstveni dom. Zdravnica me je grdo gledala in ko sem rekla, da ima otrok vročino od sobote, tri dni, mi je rekla, da jo ima dva dni. Kje je tu logika? Imel jo je v soboto, nedeljo in ponedeljek, tri dni in ne dva dni, kot je trdila ona.

Ljudje se ne zavedajo, kakšne probleme imamo nekateri, ki se pogosto pojavljamo v zdravstvenem domu. Za vsako tabletko Claritina moram naši zdravnici polagati račune. Poslušam in požiram marsikaj. Lekandola nisem dobila že nekaj let, vse kupujem. Če mi da recept za kakšno zdravilo, mi da za tisto, kar je na “črni” listi in moram plačati. Ves čas mi oporeka bolniške. Višek je bil, ko mi je dala bolniško samo za tri dni, toliko kolikor je imel otrok vročine. Sploh še ni vedela, da drugi dan otrok več ne bo imel vročine in mi je že zaključila bolniško. Jaz sem včasih zaprepadena nad njenimi odločitvami. Si lahko zamislite, prideš z otrokom, ki ima vročino in ti reče, da je jutri več ne bo imel in mora v šolo?

Glede na to, da vidim, da ljudje raje ne vprašajo, prosijo, da se ne bi izpostavili, vem, da bom obtožbah paničarjenja marsikatera mati ne bo naredila, prosila, zahtevala, vedela…vsega, kar bi lahko, če teh natolcevanj ne bi bilo. Recimo, da so si starši sami krivi, a nastradali bodo otroci.

Veš, da je imel gripo? Si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ?
Kaj pa, če je njegova mama ravno tak paničar in mu je preventivno dala masko, da se ne bi okužil?

Če pa JE IMEL gripo in to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veš, pa si se lahko na lastne oči prepričala, da je to gripa kot gripa.
In da se jo da v več kot 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} probolet brez vseh težav in posledic.

Pred koliko časa si pa ti nehala slediti statistiki? Zdaj je samo v Angliji 100.000 okuženih. Pa še to, a skrbi te samo umrljivost? To pa, da otrok pride na intenzivno nego, se ti zdi zanemarljivo, samo, da ostane živ?[/quote]

eh, ne sledim ravno dobro vec, ker potem se jaz zacnem panicarit, od tega pa nimam nobene koristi 🙂

Ja, 100 000 okuzenih. zanima me, koliko od teh se jih je ze pozdravilo? verjetno tisti, ki so preboleli bolezen, ne ostanejo vec okuzeni. torej je mozno, da je ta stevilka manjsa?????

Se vedno me zanima, zakaj taka panika, ko tudi za navadno gripo umre precej ljudi letno. Zakaj panika? Verjetno zato, ker se lahko iz tega virusa razvije se bolj smrtonosen virus. Jah, lahko me cez 5 minut tudi avto povozi.


Mene je pošteno strah. Imam otroka diabetika ter enega, ki ima astmo.
Oba predšolska.
Sicer se doma o tem niti ne pogovarjamo.
Mislim, da zato, ker naju je z možem strah, a o tem raje ne govoriva na glas in samo upava na najboljše.

Čisto verjetno je, da otrok, ki že ima angino ali kak rotavirus, katero drugo bolezen, dobi še gripo. Tega me je strah.

Da o težavah diabetika in astmatika ob navadni gripi sploh ne razmišljam, kaj šele pri kakšni hujši obliki.

sedaj me kar obtožite, da sem paničarka.[/quote]

Vsaka, ki je že imela kdaj strahove glede otrokovega zdravja, čisto upravičeno sprašuje in se pozanima o bolezni. Imaš pač take, ki teh izkušenj nimajo in veselo pljuvajo in obtožujejo ljudi paničarjenja. Če imaš moč, jih ignoriraj in dalje beri in sprašuj, da boš otrokoma nudila največ, kar je bilo v tvoji moči.Te, ki zlobno obtožujejo ljudi, bodo itak plačale. Vse se vrača. Strah me je edino za tiste reve, ki jih takšni odgovori prepričajo, da je z njimi kaj narobe in ne bodo upale klicati ali oditi v zdravstveni dom, če res ne bo otrok sam tožil o bolečinah v mišicah in bodo čakale štiri dni, da bodo videle, če bo vročina sama minila. Zadnjič je imel otrok vročino od sobote in ker v ponedeljek še ni minila, sem šla popoldne v zdravstveni dom. Zdravnica me je grdo gledala in ko sem rekla, da ima otrok vročino od sobote, tri dni, mi je rekla, da jo ima dva dni. Kje je tu logika? Imel jo je v soboto, nedeljo in ponedeljek, tri dni in ne dva dni, kot je trdila ona.

Ljudje se ne zavedajo, kakšne probleme imamo nekateri, ki se pogosto pojavljamo v zdravstvenem domu. Za vsako tabletko Claritina moram naši zdravnici polagati račune. Poslušam in požiram marsikaj. Lekandola nisem dobila že nekaj let, vse kupujem. Če mi da recept za kakšno zdravilo, mi da za tisto, kar je na “črni” listi in moram plačati. Ves čas mi oporeka bolniške. Višek je bil, ko mi je dala bolniško samo za tri dni, toliko kolikor je imel otrok vročine. Sploh še ni vedela, da drugi dan otrok več ne bo imel vročine in mi je že zaključila bolniško. Jaz sem včasih zaprepadena nad njenimi odločitvami. Si lahko zamislite, prideš z otrokom, ki ima vročino in ti reče, da je jutri več ne bo imel in mora v šolo?

Glede na to, da vidim, da ljudje raje ne vprašajo, prosijo, da se ne bi izpostavili, vem, da bom obtožbah paničarjenja marsikatera mati ne bo naredila, prosila, zahtevala, vedela…vsega, kar bi lahko, če teh natolcevanj ne bi bilo. Recimo, da so si starši sami krivi, a nastradali bodo otroci.[/quote]

Zamenjaj zdravnika. Pronto. Meni bi se zmešalo, da bi morala hoditi k taki čarovnici. Niso vsi taki, še zdaleč ne.

New Report

Close