Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

čatežke toplice

Default avatar

nora na čatežke

Z možem zelo rada zahajava v terme čatež.Lahko bi rekla, da sva poleti skoraj vsak vikend tam. Sedaj pa sva z možem prišla na idejo, da bi tam kupila vikend in ker se enkrat spomnim da sem pred recepcijo videla oglas da nekdo prodaja hiško prav v termah me zanima, če obstaja kak link do kakšne strani, da bi lahko videla, ker trenutno še najman 3 vikende ne bomo šli v terme ker gremo na morje.
Default avatar

tamara v.

A mi lahko katera domačinka razjasni ali so Čatežke ali Čateške toplice? se opravičujem ker smetim,me pa vedno znova zbega
Default avatar

afna002

Čatežke, ker je vas Čatež ob Savi in ne Čateš ob Savi...pa nisem domačinka:-) prou delč pa tudi nisem:-)
Default avatar

Titi

ČateŠke
nisem domačinka
Default avatar

tkole je tole

tkole, preden se skregate. ljudje uporabljajo oboje-čateške in čatežke toplice. katero je pravilno...temu verjetno ne pridemo do dna.uradni naziv toplic pa je terme čatež
Default avatar

japajade...

Toplice so kar lepo ČATEŠKE.
Default avatar

japajade...

tkole je tole je napisal/a:
A kdo pravi, da terme niso Terme Čatež. So. Toplice pa so Čateške. Čatežke se niti izgovoriti ne da.
Default avatar

afna002

Saj ne izgovarjaš Čatežke toplice ampak čateške tako kot ne izgovarjaš domov ampak domou :-)

Lep petek vsem.
Default avatar

čatež so

ker se imenujejo po kraju, čatež, bi bilo logično, da so čatežke toplice.
Default avatar

Še ena 456

Terme Čatež - Čateške terme. Pa kakorkoli nelogično je.
Default avatar

klavdy

mislim, da v postu sprašuje "nora na čatežke" če kdo prodaja vikend.
Default avatar

čateŠke

afna002 je napisal/a:
Saj tudi ne izgovarjaš beL, ampak beU, hodiL sem -->hodiU sem.

Pri Čateških pa ni tako. Piše in hkrati izgovarja se ČateŠke. Čatež ---> čateški, klatež ---> klateški.

Strokovna razlaga:

http://209.85.129.132/search?q=cache:Ol ... clnk&gl=si
Default avatar

japajade...

čatež so je napisal/a:
Logično mogoče za nekoga, ki nima občutka za svoj materni jezik.

ČATEŠKE SO IN PRAV TO JE TUDI LOGIČNO.
Default avatar

nora na čatežke

OOOOO,jaz sem samo hotela zvedet, če katera ve za kakšen vikend, ki se prodaja v termah ne pa kako se napiše čatež ali čateš, če bi vedla da ne bom nič zvedla sploh nebi nič vprašala.
Default avatar

čatež so

oh no, samo da je tebi VSE logično. saj, ko zmanka argumentov, pa spustite tako na osebni ravni, nekaj žaljivega.mogoče ne znam pisat pa črkovat, se znam pa vsaj obnašat. nekaj iz česar tebi lekcije primakuje btw
Default avatar

afna002

ok, zdaj se pa vdam, prepričali ste me:-)
Default avatar

afna002

:-) ok, ti dam pa jaz en predlog...malo pogooglaj:-) Nakup vikenda v Termah čatež, ali pa vikend Terme Čatež...ali pa greš na kakšno agencijo, ki prodajajo nepremičnine pa malo tam pobrskaš oz. npr. salomonov oglasnik...:-)
Default avatar

ejgaa

tudi na zemljevidu piše Čateške

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net