Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Clostridium difficile

Clostridium difficile

Pozdravljeni,

pred kaksnim mesec dni sem dobil antibiotik Sumamed zaradi vnetih bezgavk. Po jemanju so se mi pojavile driske. Na začetku sem mislil, da bojo same minile, saj sem bil prepričan, da je od antibiotika. Terapija 3x500mg.

Ker se težave niso umirile, sem obiskal zdravnika, ki je sumil na prisotnost bakterije Clostridium difficile. Izvid na to bakterijo in koprokultura je bil negativen.

Čez nekaj dni sem ponovno oddal blato, katere izvid na bakterijo Clostridium difficile je bil pozitiven. Dobil sem antibiotik efloran 3x400mg 10 dni.

Težave pa še zmeraj niso minile, res da ni močne driske, blato je mehko, sluzasto, zadnje dni že skoraj tekoče (bolj gosto).

Skeptičen sem najprej sploh zaradi izvidov na začetku negativen test kasneje pozitiven. Vsi pravijo, da je blato potrebno večkrat pregledati, vendar tega zdravniki nebi naredili, če sam nebi vztrajal pri tem. Bojim se, da se kaj hujšega dogaja z mano. Bolečin sicer nimam, krvna slika je po merilih v normalnem stanju (brez posebnosti).

Zjutraj odvajam blato tudi 3x al 4x v 15min zaporedjih. Ponoči, ko se zbudim, čutim kruljenje po črevesju na levi strani in odspodaj.

Kaj naprej, ker me situacija zelo skrbi? Lp

Pozabil sem povedati, star sem 22let. Prej nisem imel nikoli nobenih problemov. Tudi v družini ni imel noben nikakršnih bolezni na črevesju.

New Report

Close