Najdi forum

golf??

joj napaka

se opravičujem

Zadnje čase praktično katerokoli revijo vzameš v roke, vsi pišejo o golfu.
A je res tko fajn?
Kakšna golfiska oz. golfist med vami?

Kakšno je vaše mnenje, se splača začeti?

Probaj, pa boš videla. Meni ful potegne, ampak ni za vsakogar, ker rabiš veliko drila in volje, da napreduješ.

Ja meni je res zelo fajn. Pri nas smo začeli z igro letos. Najprej sem bila samo jaz navdušena, potem pa se mi je pri šoli za golf pridružil še mož in najmlajši sin. Ja je lepo, če se sprehajaš cca 3 ure po igrišču, občuduješ naravo, vmes odigraš igro, se jeziš sam na sebe, ker ti ne uspe zamah kot si si ga želel…. Skratka vsi zelo zadovoljni, pa še golf sploh ni več drag šport.Primerljiv cenovno kot smučanje.

Z golfom je približno enako kot s tenisom nekoč. Najprej prestižen šport, nato pa vse bolj razširjen in dostopen skoraj vsem, kar se mi zdi zelo prav. Sama sem nekaj probala, a mi ni sedel. Namesto, da bi me pomiril, me je razjezil :). Pa vse se je dogajalo prepočasi. Najbolje bo, da sama sprobaš. Morda te navduši in tudi če te ne, imaš izkušnjo več.

res golf ni vec drag sport, sam zanalasc nisem v nobenem klubu in lahko
ze za 10 eurov igras 9 lukenj v Lj. Je pa zelo zahteven in kljub 10 letom prakse vidim da mi ne gre prevec. Cisto druga stvar pa je gledanje vrhunskea golfa na TV, spremljam kosarko, nohomet, smucanje, Forumulo 1 ampak verjemite, tako napetih trenutkjov kot ob odlocilnih golf udarcih pa ni v nobenem sportu, Ravno vceraj je bil British Open in 59 letni igralec je le za 1 udarec zgresil prvi mesto. Pa to je isto kot da bi bjorn Borg igral finale s Federerjem

… in potem prijeten vetrič zaveje in prinese mamljive vonjave bližnjega odlagališča odpadkov? Ali je v Lj še kakšno golf igrišče?

A si dejansko lahko brez kluba? mislim da ne, saj moras imeti klubsko izkaznico ? Vem, da so poceni članirane pri klubih brez igrišč.

Pa tud kar nekaj denarja…

Mi smo začeli lani. Se pravi, da igramo eno dobro leto. Igramo vsi, mož, jaz in 10 letna hčerka.

Golf ni grozno drag, poceni pa tudi ni. Tečaj te pride cca 300 €, izpit ene 150 €, letna članarina 80 €, pristopnina, odvisno v kateri klub se včlaniš. Potrebuješ še komplet palic, ki so od 200 pa do 2000 € in čevlje, ki so okoli 100 €. Žogice, rokavice in ostale malenkosti nanesejo še ene 50 do 100 € na sezono, to pa je tudi vse. Seveda lahko zmečeš premoženje za razno fenski-šmensi obleko, lahko pa igraš tudi v navadnih hlačah in majici.

Ko imaš opremo in izpit te seveda še vedno čakajo stroški za vadbo in igranje. Vadbiša so razmeroma poceni odvisno, ponekod plačaš za košaro žog, drugje za vstop na vadbišče, tam nekje med 5 in 10 € pa te vseeno pride en trening.

Igranje je tudi strošek od 15 do 35 € za 9 lukenj, odvisno od igrišča, dneva in popustov. Se pa odpirajo vedno nova golf igrišča in cene padajo.

Drug faktor pri golfu je čas, minimum vsaj dvakrat tedensko na vadbišče in enkrat do dvakrat mesečno na igrišče. Več kot vadiš bolje ti gre in bolj uživaš.

Pa tud kar nekaj denarja…[/quote]

Spet komentar od nekoga, ki je obremenjen in seveda ni preveril ene cene. Golf ni nič dražji od smučanja, se pa najdejo športi, ki so tudi dražji. Tako kot se lahko voziš s cliotom ali pa masseratijem, tako imaš tudi pri golfu možnosti od-do.

New Report

Close