Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek puranovi zrezki

puranovi zrezki

Zraven puranjih zrezkov bi naredila omako, pa ne vem kakšno. Tako najbolj simpl. Predlagajte mi kakšno ??

Gobova (iz šampinjonov) je preprosta in njami.

Zrezke popečeš in jih odstaviš na krožnik. V isto ponev daš malo margarine, malo moke in česen. Zaliješ, dodaš zrezke,da se do mehkega podušijo. V to lahko dodaš gobice ali na pol kuhano zelenjavo, ki se z zrezki skuha do konca, mogoče malo mezge, sladko smetano(čisto na koncu) in začimbe po okusu. Če ti odgovarja čebula, jo lahko na margarini popražiš in na koncu zmiksaš, da dobiš gladko omako.

Zrezke na maslu popeci. Popečene posoli, zalij z malo vina. Ko vino povre dodaj narezane šampinjone ter sladko smetano za kuhanje in malo poduši. Na koncu dodaš še malo popra in nasekljanega peteršilja.

Popeči zrezke in odstavi. V ponev dodaj maslo in stisnjen česen (kar precej). Mešaj in zalivaj z vodo, dokler česen lepo ne zarumeni. NOBENE MOKE!!!!!

Potem v skledi zmešaj dva rumenjaka, kislo smetano in malo sladke. Še bolje če kislo zamnjaš s creme fraiche. Ne pozabi soliti. Fino premešaj in zlij v ponev. Potem zloži zrezke v omako in jih obloži z lističi topljenega sira. Ugasni plošlo, pokrij s pokrovko in počakaj da se sir stop. Zraven pa pire.

Meni gredo pa še najbolj s smetanovo omako. Proti koncu dušenja, dodaš kislo smetano.

Jaz jih pa fajn popečem,pol pa dodam navadno sladko smetano. Začinim z malo začimbami in malček vegete in pokuham še 10 minut. Moji doma je ne morejo prehvaliti.

Ko slišim VEGETA, me kar strese. Fuj.

Jaz se pa poližem, pa rečem, mnjamiii!

:-))

Ti pa se slišijo okusni. To pa bo potrebno poskusiti heheheheh:)))

New Report

Close