Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek shujšati 5kg v 14. dneh

shujšati 5kg v 14. dneh

OK, ne napadat, da to ni zdravo.

Prosila bi, da poveste iz lastnih izkušenj, kako ste to dosegle, če ste.
Res samo preizkušene recepte, prosim.

Kaj je, a ti je sporoču, da gresta na morje?:)))

Ni čisto tako, si pa blizu…
Velika sem komaj 160 cm, kilogramov pa okroglo 70! Če bi spravila dol 5 kg, bi bila presrečna. Saj sem skromna :-))

Atkinsova dieta. Prva dva tedna gre hitro in res izgubiš pet kil (ampak ne špeha), potem gre pa tudi tukaj bolj počasi.

pa glih največ špeha gre. procentualni delež izgubljene vode je pri tej dieti zelo majhen. beljakovin pa seveda ne izgubljaš. to je menda vsem jasno zakaj.

preberi kako knjigo o tem.

pa tudi jojo efekt je bil pri meni po tej dieti najmanjši.

pa tudi lačna ne boš.meso je nasitlivo. tako ne boš imela občutka, da si na dieti kao. jej različno. razne beljakovine + zelenjava (razen fižol itd)

Jest pa hujšam ne, ker bi želela, ampak zaradi želodčne diete. Zjutraj mam res vse, kar si zaželim za zajtrk, potem do kosila tudi vse po želji, po kosilu pa samo švoh malica in nič večerje. Kile gredo kar dol!

želodčna dieta? misliš…zaradi živčnosti/težav z želodci ali imaš obroček?

zeljna juha

glede na to da imaš res nekaj kg viška mislim da ti bo v 14 dni 5 kg uspelo,ni pa to dolgoročno,se hitro dobi nazaj.

pa glih največ špeha gre. procentualni delež izgubljene vode je pri tej dieti zelo majhen. beljakovin pa seveda ne izgubljaš. to je menda vsem jasno zakaj.

preberi kako knjigo o tem.
[/quote]

Vem jaz to, zato tudi sem na tej dieti, ampak pet kil nikoli ne pomeni pet kil špeha, tudi pri Atkinsu ne. Moj Atkins se počasi spreminja v slog življenja, ker sem se navadila in naučila jesti brez kruha, krompirja, testenin, odvadila piti sladke sokove, Se mi zadeva zdi kul.

pa glih največ špeha gre. procentualni delež izgubljene vode je pri tej dieti zelo majhen. beljakovin pa seveda ne izgubljaš. to je menda vsem jasno zakaj.

preberi kako knjigo o tem.
[/quote]

Vem jaz to, zato tudi sem na tej dieti, ampak pet kil nikoli ne pomeni pet kil špeha, tudi pri Atkinsu ne. Moj Atkins se počasi spreminja v slog življenja, ker sem se navadila in naučila jesti brez kruha, krompirja, testenin, odvadila piti sladke sokove, Se mi zadeva zdi kul.[/quote]

že že, seveda ne gre za 5 kg špeha. 3,5-4 pa. verjetno že.

Priporočam juho dieta .

Evo, nekaj diet, kjer lahko zelo hitro izgubiš nekaj kg.

*Hitra restriktivna dieta z jabolki

Ta dieta se priporoča vsem, ki imajo slabo prebavo in imajo težave z napihnjenostjo ter imajo zaradi napihnjenosti povečan trebuh. Dieta je zelo rigorozna, zato jo lahko uporabljate največ tri dni. Je zelo dobra za prečiščevanje organizma po obilni jedači zaradi praznikov in podobno.

Tri dni jeste samo jabolka v neomejenih količinah. Poleg jabolk lahko pijete dosti navadne vode, lahko pijete tudi kavo ali čaj, ki pa morajo biti sladkani z umetnimi sladili. Po treh dneh lahko izgubite 3 do 5 kilogramov. Po dieti boste opazili vidno zmanjšanje trebuha. Dieta je za vzdržljive osebe. Ker je rigorozna, se pred uporabo posvetujte s svojim zdravnikom.

*Restriktivna dieta s suhimi slivami

Dieta je značilna po tem, da za zajtrk jeste suhe slive, po katerih je dobila tudi ime. Dieto je dobro držati na vsake 5 dni, pri čemer po petih dneh dva dni jeste normalno (a zmerno). Če se držite diete, lahko v roku treh mesecev izgubite tudi do 18 kilogramov in več.

JEDILNIK

* Zajtrk: 6 suhih sliv
* Dopoldanska malica (ob 10:00): eno jabolko
* Kosilo: eno trdo kuhano jajce in ena hrenovka
* Popoldanska malica (ob 16:00): eno trdo kuhano jajce in ena hrenovka (enako kot pri kosilu)
* Večerja:
en jogurt (250 ml).

S to dieto lahko shujšate do enega kilograma dnevno. Med dieto lahko pijete vodo in nesladkani čaj ali kavo. Med dieto je priporočljiva tudi zmerna telovadba. Dieta je zelo restriktivna, zato se pred njeno uporabo posvetujte z zdravnikom.

*Hitra dieta z jajci

S to dieto lahko v petnajstih dneh izgubite do 15 kilogramov. Dieto uporabljajte največ 15 dni (oziroma 21, če upoštevamo 2 dni brez diete). Ker je dokaj restriktivna, se je pred njeno uporabo potrebno posvetovati z zdravnikom.

PONEDELJEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1 pomaranča, 1 kuhano jajce, 1 kislo mleko (ali jogurt)

Večerja: 2 paradižnika ali 2 dcl paradižnikove mezge, 2 kuhani jajci, 1/2 kg zelene solate (mala glavica) ali kumar, 2 prepečenca

TOREK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1 pomaranča, 1 jajce, 1 kislo mleko, 2 prepečenca

Večerja: 125 g mlete govedine, 1 paradižnik (ali 1dcl mezge), 1 prepečenec, 1 skodelica čaja ali kave

SREDA

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1, pomaranča, 1 kuhano jajce, 1 kislo mleko, 1 manjša glavica solate, 1 pomaranča

Večerja: 125 g mletega mesa, 1 pomaranča, 1 prepečenec, 1 skodelica kave ali čaja

ČETRTEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 125 g skute z malo mlečne maščobe (lahko pa tudi sira mozzarele), 1 paradižnik, 1 prepečenec

Večerja: 125 g mletega mesa, 2 paradižnika ali 2 dcl paradižnikove mezge, 1 jabolko, 1 prepečenec

PETEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 200 g kuhanega mesa ali ribe, 1 paradižnik, 1 prepečenec

Večerja: 500 g kuhane zelenjave (korenček, grah, krompir,…), 1 jajce, 1 paradižnik

VIKEND:

Jejte normalno.

ZA VZDRŽEVANJE PRIDOBLJENE TEŽE:

Ko dosežete želeno težo, jo vzdržujete tako, da vsak ponedeljek jeste po tem jedilniku.

Zajtrk: 1 limonada brez sladkorja (lahko uporabite umetna sladila)

Kosilo: 1 jajce, 1 prepečenec, 1 paradižnik (lahko še eno jabolko)

Večerja: 1 prepečenec, 1 paradižnik (lahko še eno jajce)

DODATNI NASVETI:

* Meso in kuhano zelenjavo lahko začinite z vegeto
* Med dieto ne pijte alkohola
* Živila lahko jeste vroča ali hladna, a pomembno jih je jemati v točnem vrstnem redu, prav tako ne smete izvzeti nobenega navedenega živila
* Po petih dneh izgubite 2,5 – 5 kg. Po petih dneh ste 2 dni brez diete in jeste normalno, a zmerno, po dveh dneh dieto ponovno ponovite in tako 3 krat po 5 dni (3*5=15)
* V petnajstih dneh diete (če odštejemo dni brez diete), lahko izgubite do 15 kg, ki jih ne boste povrnili, če po dieti jeste normalno in vsak ponedeljek po jedilniku za vzdrževanje telesne teže

ta hitra dieta z jajci je tako ali tako v bistvu prilagojeni atkins. verjetno ne preseže 20g oh. in tudi pri atkinsu lahko v majhni količini ješ sadje. skuta pa-le ta ima tudi samo 3g oh na 100g skute…

Kavitacija špeh topi- preverjeno se zmeri!!!

Koliko ta kavitacija res stopi špeha???

na forumu hujšanje si lahko prebereš tudi o kavitaciji. izkušnje so različne-v pozitivbno in negativno smer.

pa ne da res verjamete vsem tem dietam,vse to so začasni rezultati,začasno pomeni lahko tudi doba 1 leta ali več v kolikor to ne postne način živlenja kot je napisala ena ,zmerni in raznoliki obroki,veliko vode in telovadba vsak dan to topi špeh..
5 kg špeha v 14 dneh-ja če greš na liposukcijo..

Mam polno težav, zato moram paziti na to, kaj in kdaj pojem, da nimam bolečin.
Odkar delam tako, se počutim super, pa še fit sem.


Aha, to gre pa za Last minute dieto.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Oj mene zanima kaj ješ jaz mam z žolžem probleme. Ko pojem kaj me boli moram res gledt kaj jem.

Nimam pa kamnov sem bla na UZ.

Mi je reku moj osebni zdravnik da bom morala pazit kaj jem. Pazim sam včasih me kaj premami pa mal probleme.

Hvala

čez 14 dni grem na morje in bi rada mal bol shujšala u stegna kaj najbolpriporočate? hvala že vnaprej

Ti povem preprosto metodo, ki deluje pri vseh. En dan jej normalno hrano, v normalnih količinah. Drug dan pa samo okoli 1,5 kg krompirja, kuhanega ali pečenega v pečici na peki papirju, brez olja,brez dodatkov, samo malo soli in začimb. Zraven lahko ješ zeleno solato, tudi brez olja in kisa. 2 kg na teden se stopita brez težav. Lahko ješ kateri koli krompir, tudi sladki. Zajtrk, kosilo, večerja. Nas je zdaj že kar nekaj, ki tako hujšamo.

To je prenažiranje, ne pa hujšanje.

Jaz sem shujšala 4 kile tako, da sem popolnoma striktno izključila testenine, kruh, krompir. žitarice. Jedla sem samo meso in solato, sadje ter navadne jogurte. Pomembno je, da nisi lačna, ker ni nobene potrebe, jej kadar si lačna in dokler nisi sita. Ob solati imaš lahko malo tune, trdo kuhano jajce, to te bo naitilo, samo listje te seveda ne bo, nisi zajec. Zjutraj sem pojedla jogurt, za kosilo sem si privoščila solato (ker je bilo to med službo sem šla v solatni bife in si napokala solat po želji, a samo tiste, ki so bile narejene brez krompirja ali testenin), obvezno jajce, obvezno žlico tunine solate. Če je narejena z majonezo, je OK. Zvečer sem jedla spet solato, praženo ali kuhano zelenjavo, ter pečeno meso. Pila sem veliko vode, dostikrat človek je, čeprav ni lačen, ampak žejen. Če si lačna, raje najprej spij vodo, pa vidi, ali to telesa ne potolaži. Če si zelo lačna, pojej banano ali drugo sadje.

Ob tem sem 2x tedensko tekla ali hodila, cca 3-4 km.

Sem bila zelo zadovoljna, mislim pa, da je trajalo ene tri tedne za dokončen rezultat. No, morda kaj hitreje. Potem sem težo obdržala, ker sem v bistvu prišla na svojo običajno težo s tem, prej sem se pač malo pookroglila po nesreči 🙂

New Report

Close