Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija psihična in fizična utrujenost

psihična in fizična utrujenost

lepo pozdravljeni

Star sem 25 let in približno 5,5 let imam težave, ki jih bom sedaj opisal, v večji ali manjši meri.
bil sem zdrav, energičen, poln elana, super na faksu, končno spet šport… vse s polno paro in vse zelo uspešno.
doživel sem prometno nesrečno, po kateri me je le vrat bolel. Točno od tistega dne se je začelo. Od takrat imam težave s spanjem in posledično utrujenostjo, slabšo koncentracijo in spominom, razdražljivostjo, fizično zmanjšano sposobnostjo…
zdaj pred kratkim mi je bila dijagnosticirana depresija. Začel sem z cipralexom, a komaj pred 10 dnevi, tako da razlike še ne čutim.

Zelo me pečejo noge pri naporu. vsak napor je trikrat težji kakor bi moral biti. pred nesrečo sem skakal na vsako tretjo stopnico navzgor (saj bi tudi vsako četrto, sam noge nisem mel dovolj dolge) zdaj pa delam dve po dve (z muko) in čutim pečenje v nadkolenskih mišicah.
Pred enim letom sem spet začel s športom. moji rezultati so tragikomični, a se ne dam. čeprav se moram dolgo segrevat in mi je vse 3x težje kot prej.

pa ena lepa ponazoritev težav. to zadnje leto sem se vsaj 300x odpeljal na trening z kolesom. za pot domov pa imam nekaj klanca in mene že celo to leto po vsakem treningu noge pečejo ko grem po istem klancu s kolesom domov!! celo v isti brzini vozim kakor prvi dan, ker sploh ne čutim napredka.
samo en teden je bil drugačen: počutil sem se bolše, več energije sem imel, več moči, nič pečenja v nogah, Višje prestave v klanec…

P.S. nekje na sredini leta 2005 sem dal kri in imel sem Hb-150 Erc-4,9 pa nisem nič treniral že vsaj eno leto.
v maju leta 2009 pa sem spet za nekaj dal kri in pokazalo je Hb-126 Erc-4,7
pa eno leto sem se ukvarjal s športom!!!!
kakšna je možnost da je naprava zgrešila? Takrat sem jedel pod nadzorom babice (torej meso vsak dan in nasploh čim več hrane ker sem mlad…)
sedaj (zadnje leto) pa jem doma različno, kakovostno hrano. meso ali ribe 3-4krat na teden. Je mogoče ta razlika nastala zaradi prehrane??

Za čisto vsak odgovor, nasvet, idejo, kar koli se iskreno zahvaljujem!

Dobro je, da si sprejel antidepresiv. Ko ti bo prijel, in če bodo pekočine ostale, te bodo vsaj resno jemali in ne bodo rekli, da je depresija. Če pa bodo izginile, pa še toliko bolje. Tudi mene pečejo noge. Včasih, kot bi gorele. Ne vem sicer, ali je to tipičen simptom FM. Pojavlja se tudi pri drugih boleznih in motnjah.
Malo poglej na tole stran:

Jaz sem imela v mislih, da bi bilo dobro naresti kakšen takšen program, potem pa sem odkrila to spletno stran.
Glede hemoglobina, a maš kakšne težave z želodcem oz. na sploh s prebavili, zdaj po nesreči?
Stres, tudi fizični, velikokrat sproži bolezen.Kako pa prenašaš vročino in mraz?

LP

Emina

saj jaz bi sprejel tudi dva klistirja na dan, če bi 100% pomagalo :))
že nekaj let se ne ukvarjam več z vprašanjem kaj mi je. Samo bi rad bil spet 100% zdrav. Ahhh, to bi blo res lepo. a ne tako kakor je zdaj, 70%…

glede prebave pa tako: že 4 leta nimam več prave prebave (še spomnem se priblizno kdaj je to bilo). do takrat sem vsak dan šel na školjko. Od takrat, kakor da bi kdo stikalo ugasnil. ne rabim omenit da tudi želodec dela bol počasi kakor prej, čeprav je šport precej pomagal (mogoče pa kaj drugega- ni važno) V zadnjih osmih mesecih se mi je pa 4-5krat zgodilo nekaj čudnega. Imel sem občutek zeeelllo velike napihnjenosti v želodcu in obenem sem bil lačen. prvič je trajalo 3-5 dni in kakih 6 ur in več po večerji se še nisem mogel uleči na hrbet ali desni bok, samo na levem me ni bolelo. čeprav bolečine skoraj ni bilo, samo extra napihnjenost. ostali napadi so bli 1-2 dneva z precej manjšimi tažavami.

vročina in mraz niso posebna težava. hladne prste na nogah imam pozimi pogosto. drugače pa kar brez posebnih težav.

En pregovor pravi, da se zdravje začne v črevesju.
Sem brala, da so včasih zdravniki pacienta najprej vprašali kakšno ima prebavo.
Kaj pa misliš o kandidi? Če slučajno še nisi bral, pojdi na “Dieta za zatrtje kandide” (na našem forumu) in naredi test s slino.
Ni nujno, da je to vzrok tvojim težavam, vseeno pa se splača preveriti, če jo imaš. Pravijo, da je dobro pisati dnevnik prehranjevanja. Mogoče boš ugotovil, da so težave večje po kakšni določeni hrani.

Poročaj, če bodo kakšne spremembe, ko bo antidepresiv prijel.

Emina

evo me nazaj! 🙂
v tem času sem imel skoraj 1 mesec fizičnega in psihičnega počitka. Pasalo je:) antidepresiv je tudi prijel. V to sem siguren, ker čutim več energije tudi po slabši noči. no, še vedno je to daleč od idealnega, ampak…
trenutno sem malo bolj svež, pa tudi precej manj je pečenja v nogah. verjetno sem na tisto kvantiteto in kvaliteto spanja enostavno pretreniral svoje telo. odkar sem se vrnil grem eno uro prej spat. enostaven pristop, po kmečki logiki 🙂

lep pozdrav

New Report

Close