Najdi forum

Največji dosežek v življenju

Kaj je tisto, kar smatrate za svoj največji dosežek? Konkretno mislim na eno dejanje, ki je res presežek za vas in okolico.

Najprej seveda napiši ti svojega.

ne morem se osredotočit na enega, imam jih kar nekaj, kar mečem v en koš,
a to tudi velja?

Da sem v enem letu in pol shujšala 42 kg.

Imam jih več, pa se težko odločim. Mogoče mi je v največje zadoščenje ta, da se dva meseca (kljub dojenčku) nisem ganila od smrtne postelje ljubljene osebe, ki ni umirala tako, kot je običajno prikazano v filmih.

naštevam po vrsti, kot so se dosežki dogajali

– rojstvo dveh otrok
– shujšala -42 kg
– ustanovitev humanitarnega društva
– ustanovitev in vodenje uspešnega podjetja
– obdržati in peljati zakon skozi vse čeri
– obdržati življenjsko energijo in smisel za humor ob vseh življenjskih tragedijah, ki so se mi dogajale ( smrti, bolezni, … )

Pa še kaj bi se našlo

čestitam

Bravo!

Bravo![/quote]

se podpišem, čestitke!!!

MON

Moj največji dosežek v življenju je to, da sem si življenje uspela urediti tako, da se skoraj nič ne matram ali da bo bolj razumljivo, da 99 % časa delam stvari, ki me veselijo. To sem si vedno želela in to mi je uspelo.

– rojstvo sina
– doktorat iz medicinskih ved
(oboje približno istočasno)

To pa je dosežek! Sicer zelo rada hodim v službo, a tam je potrebno opraviti tudi dela, ki mi niso ravno v veselje. Rada kuham in likam, marsikaj pa mi ni v čisti užitek. 99%? Nedoseglj9vo zame. 75 % pa že!

Moj največji dosežek je, da se je osmosvojila moja hčerka, ki zaradi bolezni in ker je pač nekoliko drugačna v osnovi, za to ni imela ravno dobrih možnosti. V to, da vseeno zmore, sem vložila ogromno časa, energije, denarja in truda in sem zelo ponosna, da je uspelo.

iz katerih ved pa, če ni skrivnost?

Za okolico? Nič, ker delam stvari zaradi sebe, ne zaradi okolice.

Za mene….vse kar sem do sedaj dosegla, da sem iz problematične najstnice zrasla v odgovorno osebo, sem končala šolo, končala faks, bom nadaljevala faks….aja, to je pa že prihodnost. 🙂

Da sem kljub življenju, ki me je premetavalo na levo in desno, navzgor in navzdol, ostala to kar sem. Bila in sem še danes, jaz.

MON kot največji življenjski dosežek? V enega, ki to govori, sem pa jaz zelo zaljubljena. 🙂

Viš, ker delaš zase, je to dosežek. Ker za okolico pa tole ni ravno kaj posebnega. Vsaj v moji okolici (ki je čisto povprečna) so tole čisto običajne stvari, ki so jih dosegli vsi. Če pa bi bila tvoja okolica Žabjak pri Novem mestu ali Amazonski pragozd, potem pa bi odgovornost ali šola lahko bili presežki. A zdaj zastopiš point zgornjega “dejanje, ki je res presežek za vas in okolico”? Ne gre se za to, za koga dosegaš dosežke, ampak za to, da v tvojem okolju ti dosežki niso nekaj banalno vsakdanjega ampak presežek.

Zagovarjala doktorat med nosečnostjo dvojčic.

če pa ti to odgovorim lahko prec pogruntaš kdo sem… nas je malo s področja…

New Report

Close