Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sinusi, pretin??, glavoboli, težko dihanje….

Sinusi, pretin??, glavoboli, težko dihanje….

Vem, da mi razen zdravnika nihče najbrž ne more dat točnih odgovorov. Pa me vseen zanima, če ima kdo podobne težave.

Stara pod 30. Pred 4 meseci prvič vneti sinusi (sama postavla diagnozo, če je bila prava). Po prehladu strašen glavobol v zatilju, predvsem pa v predelu čela in oči, težko sem gledala, nos neprehoden, težko sem dihala, izcedek gost, najprej rumen nato zelen. Težave sem lajšala z inhalacijami, po 14 dneh ok. Brez vročine. Vse to po manjšem prehladu.

Ista zadeva se je ponovila v zadnjih 4 mesecih še 3x. S to razliko, da zadnje 2 x prej nisem bila prehlajena. Zdaj sem vzela antibiotik, ki je za en dan omilil glavobol, ki se je takoj naslednji dan vrnil. 🙁

Nos ni zabasan, čutim pa pritisk med očmi nekje in v celi glavi. Bolijo me oči ko mežikam, ko se sklonim (bolj kot običajno mislim, bolečina je stalno prisotna). Občutek v glavi imam kot da me totalno kuha pa spet nimam vročine. Nos je prehoden, jaz pa težko diham, ne pridem do zadostne količine zraka. Kot bi imela zabasano nekje gor, med očmi.

Težko je opisat ampak če je kdo slučajno imel podobne težave me zanima kaj je bil vzrok.

Alergij nimam (vsaj pomoje ne), v nos nisem dobila nobenega udarca, to se mi letos dogaja prvič.

Nimam pojma, bi šla pa k zdravniku. Sploh zdaj, ko so znankiodstranili tumor na možganih, na srečo najboljši možen – bil je pa že zelo velik, čeprav raste zelo počasi. Jo je zadnje mesece stalno bolela glava, vonjala pa že kako leto ni. Saj te nočem strašiti, ampak karkoli že je, ni navadna viroza, ukreni nekaj…. tejle moji znanki so kolegi govorili, da je to emšo, pa sedeče delo, pa z leti pridejo migrene pa bla bla…

Sinusi so ena težka zadevščina za pozdravit. Antibiotik ne pomaga vedno, še posebej ne popolnoma. Če je tako hudo, pojdi k zdravniku.

Jaz imam tudi težave s sinusi, s tem, da se meni vedno vname čeljustni sinus (dobim v končni fazi obupen zobobol oz. občutek vnetja celotne ustne čeljusti). Zdaj prakticiram tako, da takoj, ko se mi npr. začne prehlad s simptomi, da je občutek v nosu, kot da je zamašen, a spihat ni kaj ven, začnem uporabljat npr. Olynth HA, ki sprosti sluznico, odpre sinuse in takrat piham, piham, piham. Ker ko popusti, spet ven nič ne pride. Tokrat sem preprečila vnetje, vem pa da to ni dolgoročna rešitev.

če se skloniš z glavo proti tlem in te zaboli, to so sinusi,
zadnje čase imam kar naprej poln nos, bolečine za očmi, DR mi je predpisala kapljice Nasonex, Aerus tablete proti alergiji, Operil 3xna dan, inhalacije, v lekarni pa so mi dali še Sinupret

z kapljicami Nasonex (brez tablet) sem preživela celo zimo brez vnetja sinusov, zdaj pa je poletje in sem si zadnjič privoščila liter sladoleda, pojedla v dveh dneh, zabasala sinuse…

Sinupret tabletke delajo čudeže .

Petarda Sinupret tableti so mi pomagali prvič. Potem ne več.

Mislim, da so sinusi in da je potreben obisk osebnega zdravnika, ki bo po veliki verjetnosti dal napotnico za ORL.

Verjetno so sinusni kanali zadebeljeni in vsebina sinusov ne more v nos ter bo zato potrebna punkcija… ampak nisem pa zdravnik, tako da roke v ogenj za mojo diagnozo ne dam.

Kaj naj ti reče le kot, da ga ornk serješ, sama si postavljaš diagnoze, ki po opisu sodeč še ni bila tako napačna, verjetno gre res za vnetje sinusov, ampak problem pri vsem tem je veš kaj, da bi mogoče že na začetku potrebovala anitibotik, ker je bila bakterijska okužba…zdaj pa si si določila še sama od sebe antibiotik, ki si ga dobila kje že??? In ješ in misliš da bo vse okej…kaj če je sedaj virusna okužba ali če ješ antibiotik, ki sploh ni za to kar imaš ti in še veliko kajev, čejev je in nehaj se igrat z zdravjem in šibaj k zdravniku, naj ti vzamejo kri in to je to! Pregleda… ne igraj se zdravnika!

New Report

Close