Najdi forum

Stiki z očetom – ko otrok noče k očetu

Pozdravljeni,

z izvenzakonskim partnerjem sva se po 14 letih razšla. V zvezi se nama je rodil otrok, ki danes obiskuje 3. razred. Z partnerjem imam težave, ves čas nagaja v zvezi z stiki in preživnino.Glede tega sem začela zadevo urejati preko odvetnika.Bivši želi, da je otrok precej časa pri njem oz. da si vse deliva na 1/2.

Marskdo bo rekel, kaj paničariš ampak z bivšim imam probleme. Ko je otrok pri njem in pride nazaj k meni v varstvo je živa groza. Popoln razpust. Ne predstavljam si,kako bomo tako vozili do otrokove polnoletnosti oz. 15. leta

Pri vsem tem me skrbi naslednje. Recimo, zdaj bomo nekako definirali stike in jih zapečatili na sodišču. Skrbi me kako bo, ko otrok ne bo hotel k očetu na počitnice in to ne bo njegova muha enodnevnica.Se dogaja, da ne gre rad k njemu.Sodelovanje med njegovim očetom in mano je zelo slabo. Večkrat so ravno stiki ob predaji otroka priložnost za poniževanje, žalitve in udarce.

Kako ravnati ko otrok noče k očetu? Težko je otroka oddati – ko gre težko od mene. Težko je videti žalosten obraz.

Socialna vztraja, da mora imeti otrok stike z očetom? Stiki z očetom so, vendar po mojem mnenju slabo vplivajo na otroka in njegovo obnašanje. Ob vsakem odhodu imam občutek, kot da otroku s tem delam slabo. Otrok je precej nagnjen k koleričnosti.Opažam pa da njegovo obanšanje ni več pristo – včasih igra npr da je vesel…

Hvala za odgovor.

New Report

Close